Pierwsze raporty z obserwacji szczątków komety ISON wchodzących w atmosferę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pojawiają się pierwsze doniesienia na temat obserwacji licznych przypadków spadajćych z nieba kul ognistych. Astronomowie ostrzegali, że 15 i 16 stycznia zobaczymy wiele takich obiektów. Wygląda na to, że te predykcje były prawidłowe.

 

Niedawno informowaliśmy, że nastąpiło znaczne zwiększenie ilości obserwowanych bolidów na terenie Stanów Zjednoczonych. Ostatnie godziny przyniosły wiele doniesień z terenu Europy. Prawdopodobnie fragmenty spadały również w innych miejscach świata, ale trudno się dziwić, że najwięcej doniesień jest z obszarów zurbanizowanych.

 

Na kontynencie europejskim kule ognia były widziane między innymi w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Francji. Kolory, jakie widziano podczas spalania się obiektów wchodzących w ziemską atmosferę oscylowały od niebieskiego przez żółty do zielonego, a nawet pomarańczowego. Każdy z nich jest o tyle istotny, że może pozwolić na ustalenie składu spalających się fragmentów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zeus52

W rzeczywistości nikt nie wie

W rzeczywistości nikt nie wie skąd biorą się spadajace przez jakiś czas odłamki...Czelabińsk(jeszcze na dlugo przed Ison2012) i później następne.Astronomowie pewni sa jedynie jednego...żaden z nich nie ma najmniejszegio związku z Ison2012 !!! To inny tor lotu...orbita lotu Ison2012 nigdzie nie przecina orbity Ziemi...najbliższa odległośc orbit to dziesiatki milionów kilometrów...zarówno na dolocie Ison do Słońca,jak i po peryhelium. Jedyny efekt Ison jest możliwy w postaci obłoków srebrzystych które mogą powstać po wpadnięciu drobin MIKROMETROWEJ wielkości do ziemskiej atmosfery...tylko tak małe drobiny mogą być zepchnięte na dużą odleglość z toru lotu komety przez wiatr słoneczny...a układ przestrzenny jest taki,że na Ziemię trafić mogą mikrodrobiny zepchnięte w jej stronę NA DOLOCIE Ison 2012 w stronę Słońca...Ziemia może wejść jedynie w tę strefę mikrodrobin powstałych ZANIM kometa zbliżyła się do Słońca,nadlatujących z głębi przestrzeni kosmicznej...teraz właśnie wchodzimy w tę strefę,gdzie HIPOTETYCZNIE możliwe jest natknięcie się na mikrocząstki...hipotetycznie,bo pewności nawet tego nie mamy.Co do bolidów,przypuszcza się,ze pochodzą z  kolizji którejś z asteroid...to jedna z hipotez.Jeszcze coś dodam...w 2013 roku do Słońca zbliżyło się 6 komet które mogły być widoczne gołym okiem,lub będących na granicy widzialności.A w ogóle zanotowano około setki komet blisko Słonca.Podobnie wcześniej,jak i na 2014 rok...tu grubo ponad 100...tego jest masa i to nieustannie coś w pobliże Slonca nadlatuje.Juz samo to pokazuje,jak kuriozalne sa teksty mówiące na każdy spadający fragment,że to fragment Ison2012...gdy tymczasem właśnie w przypadku Ison to jest NIEMOŻLIWE. Wygląda więc na to,że Ison z powodu jedynie zainteresowania mediów"stała się" winowajczynią...bo akurat nia się zainteresowano...Ha,ha...od samego patrzenia na nią jej kawałki zaczęły spadać na Ziemię....:) Ryknąłbym wręcz śmiechem...buuuhaha!

Portret użytkownika zejton

popieram ! sam widzialem

popieram ! sam widzialem spadajacy obiekt - nie kawalek asteroidy! Gdańsk 01.01.2014 godz 22.46. kalkulowalem i obliczalem trajektorie lotu ison i przypadki odchylen ! Nie ma mozliwosci by w gdansku (jasień) spadaly jakiekolwiek odlamki, pytanie co spadalo i czemu tak dziwnie wygladalo nie bawem udostepnie ten obraz tylko naszkicuje jak to wygladalo a wygladalo niesamowicie [ -=) ] kolory spadającego obiektu- zieleń,niebieski,czerwony,pomarańcz,żółty i biały.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika Polakmały

No w końcu ktoś oprucz mnie

No w końcu ktoś oprucz mnie zadał to pytanie czekałem ponat miesiąc na to!
Pierwsze podwyższone wskazania w tym rejonie pojawiły się już ponad 2miechy temu, gdy czujnik wskazał czerwoną miare promieniowania jakiś mieśiąc temu to go wyłączono  a po 3dniach znów działał ale wskazywał wartość 0.73uSv/h promieniowania w żułtej barwie na wskazaniach online
http://radioactiveathome.org/map/
 
Last sample: 1.28 uSv/h
Last contact: 2014-01-17 22:12:21
24 hours average: 1.09 uSv/h
Pisałem na tym portalu już pare razy o tym około mieśiac temu!
A promieniowanie cały czas rośnie ale dopiero jak drugi wskaźnik obok tego wskaże promieniowanie o wartości Radiation in 0.3-0.8uSv/h range
To zaczne się martwić bo to już na pewno nie będzie możliwy błąd 2czujników!

Portret użytkownika Ata

Miejscowość Paracov - 33 km

Miejscowość Paracov - 33 km od Temelina.
Maksymalne zbliżenie pokazuje źródlo w jakimś budynku, najprawdopodobniej cywilnym - sądzę to po braku ogrodzeń, bliskiej odleglości jakieś drogi przeltowowej przez miejscowość.
Masz jakieś pomysły skąd to źródło?
Miejsce zamieszkania pracownika???
 

Portret użytkownika ULtra

Kasujesz moje komentarze choć

Kasujesz moje komentarze choć nie ma w nich kszty wulg...bądź konsekwentny i kasuj nie zanadrzu mądre komentarze kolegi zibiego..emitujesz je chyba dla zabawy,by ludzie mieli niezły ubaw???
 
EDIT: Masz chyba na myśli wpis Zibiego? Jego komentarz został usunięty bo był nie na temat, a odpowiedzi do niego razem z nim.

Strony

Skomentuj