Pierwsze postępy prac przy odkopywaniu tak zwanego "złotego pociągu"

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niemal dokładnie rok temu świat dowiedział się o rzekomo odnalezionym pod Wałbrzychem "złotym pociągu". Skład miał zostać ukryty w zasypanym tunelu. Wszystko to zdawały się potwierdzać odczyty z zaawansowanych georadarów. Dwa dni temu oficjalnie rozpoczęto odkopywanie domniemanego zasypanego tunelu z zawartością.

 

Odkrywcy, Piotr Koper i Andreas Richter, znaleźli sponsorów i uzyskali odpowiednie zgody. W końcu prace ruszyły 16 sierpnia. Na miejscu pracują dwie koparki oraz specjalne wielkie ciężarówki. Przekopano już cześć nasypu, do 9 metrów w głąb, ale nic nie odnaleziono. Dokopano się do aż do warstwy iłów, co według niektórych, miało zwiastować bliskość stropu domniemanego ukrytego tunelu.

Rzekomo odsłonięty tunel, o którym nie wspominają prowadzący poszukiwania

Z ostatnich informacji wynika, że pozyskano też zdjęcia z laserowego skanera umieszczonego na satelicie LIDAR. Z danych wynika, że w lesie na linii wyjścia z hipotetycznego tunelu kolejowego, pod ziemią znajdują się duże ilości żelaza. Odkrywcy domniemanego pociągu wierzą, że to właśnie ich znalezisko.

Lokalizacja domniemanego zasypanego tunelu z pociągiem

W prace wydobywcze zaangażowanych jest obecnie ponad 60 osób zatem są prowadzone z rozmachem jednak dotychczas nie zakończyły się sukcesem. Teraz poszukiwania zostaną przekierowane w kolejne miejsca wytypowane wcześniej do kopania i wiercenia.

Teraz do akcji mają wejść specjalistyczne wiertnice zdolne do drążenia w skale nawet na kilkanaście metrów w głąb. Nie wiadomo jeszcze jakie są efekty ich pracy, ale każdego dnia odbywa się konferencja prasowa, na której referowane są postępy w poszukiwaniach. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PJ

Jeśli znajdą tam pociąg a w

Jeśli znajdą tam pociąg a w nim złotto i inne kosztowności to zapewne zwali sie cały Tel Aviv twierdząc że to ich własność i zrobią wszystko żeby położyć na tym łape a nasi pro żydowscy politycy im to umożliwia....

Portret użytkownika Proton

Ciekawe jak znajdziemy tam

Ciekawe jak znajdziemy tam bursztynowa komnate i pokazemy ruskim fucka co wtedy zrobia... Ale bedzie rudy luj z kremla jeczal i straszyl... Haha

ultimatum - oddamy komnate za reparacje wojenne i stalinowskie mordy rosjan na Polakach. 

Portret użytkownika danielov

widze , że kolega nie za

widze , że kolega nie za bardzo w temacie. Bursztynowa komnata kilkanaście lat temu została juz pokryjomy wywieziona z Polski i ofiarowana przez rząd niemiecki rosjanom. Obecnie oryginał tej komnaty znajduje się w pałacu zimowym w st. Petersburgu , tylko laicy myslą że to reprodukcja. 

Strony

Skomentuj