Pierwsze państwo w Europie ogłosiło się wolnym od koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pierwszy kraj w Europie jest oficjalnie wolny od koronawirusa. Premier Duško Marković ogłosił w poniedziałek, że od 20 dni nie wykryto żadnego nowego w przypadku zakażenia.69 dni temu, Czarnogóra wykryła pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W kraju zamieszkiwanym przez 620 tysięcy ludzi wykryto dotychczas zaledwie 324 przypadki zakażenia i potwierdzono 9 zgonów, spowodowanych chorobą COVID-19. Od 30 marca, władze zaczęły stopniowo znosić restrykcje, a teraz wszystko wskazuje na to, że sytuacja w kraju wkrótce wróci do normalności.

Koronawirus faktycznie przestał być problemem dla Czarnogóry, jednak informacja o zakończeniu epidemii zostanie podana dopiero po 28 dniach od wykrycia ostatniego przypadku zakażenia. Jest to okres dwóch pełnych cykli inkubacji wirusa.

 

Premier Duško Marković zapowiedział, że Czarnogóra otworzy swoje granice dla państw, w których wykryto nie więcej niż 25 przypadków zakażenia na 100 000 ludzi. Dotyczy to takich państw jak Albania, Chorwacja, Grecja, Niemcy i Słowenia. Dla Czarnogóry, otwarcie granic ma istotne znaczenie, ponieważ zbliża się sezon letni, a gospodarka państwa jest mocno uzależniona od turystyki.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

Pierwszy kraj w Europie jest

Pierwszy kraj w Europie jest oficjalnie wolny od koronawirusa.

...a nieoficjalnie, nigdy nie był przez niego zajęty tak, jak i reszta świata Smile

Przecież to jest aż śmieszne, na 620.000 ludzi, aż 324 było zarażonych czymś, co nie do końca musiało być koronawirusem, gdyż testy, na podstawie których postawiono takie diagnozy, nie nadawały się do diagnozowania Biggrin

 

Skomentuj