Pierwsze morderstwo spowodowane przez grę Pokemon Go

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

20-letni pracownik Supermarketu został pobity na śmierć podczas kłótni o grę mobilną. Mężczyzna został napadnięty na parkingu.

 

Dwóch mężczyzn w wieku 20 i 27 lat zostało aresztowanych pod zarzutem morderstwa Carla Gregory'ego w Broadstairs w Wielkiej Brytanii. Rodzina i znajomi mężczyzny utrzymują wersję wydarzeń, w której ofiara została pobita na śmierć podczas grania w Pokemon Go, a następnie pozostawiona przez napastników nieprzytomna na parkingu.Przyczyną bójki miała być rywalizacja o schwytanie pokemonów. Sanitariusze walczyli, by ocalić mężczyznę, ale gracz zmarł na parkingu centrum handlowego Broadstairs. Póki co wiadomo, że do zbrodni nie użyto broni.

Chłopak był zapalonym graczem, który często publikował swoje wyniki na Facebooku. Jego dziewczyna, która znalazła go na miejscu zbrodni, uważa zbrodnię za okrutną niesprawiedliwość.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika dyguras

Przyczyną bójki miała być

Przyczyną bójki miała być rywalizacja o schwytanie pokemonów.

Bzdura, nie ma w tej grze czegoś takiego. Pokemon w lokacji dostępny jest dla każdego gracza i inni gracze nie maja żadnego wpływu na to czy go złapie czy nie. Chyba lepiej nic nie napisać, niż przepisać bzdurę. A wystarczyło zapytać pierwszego lepszego gimnazjalistę.

Jakbym miał napisać coś w temacie gry, to bym zadał pytanie co autorzy mieli na myśli-celu umieszając większość punktów na mapie tzw. pokestopów /tam dostajemy przedomioty/, gimów /arena na której możemy walczyć pokemonami z innymi graczami/ w miejscach kultu religijnego.

Tu proszę bardzo mapka, proszę sprawdzić w swojej okolicy:

https://mapa.pokegym.pl/

Kapiliczki, krzyże przydrożne, cmętarze, kościoły. W innych miejscach też oczywiście są ale w miejsch kultu są zawsze, a już np. przy marketach i innych popularnych miejscach nie koniecznie.

Portret użytkownika Aqua

Masz pewność, że tak jest, że

Masz pewność, że tak jest, że ktoś wybiera konkretne miejsca? Bo to może jakoś losowo? Jeśli jest, jak mówisz, to odpowiedź jest jasna. Chodzi o walkę z wartościami, o to, by człowiek zatracał rozeznanie pod tym względem. To dotyczy też muzeów.

Portret użytkownika Mag

Kto tworzy grę, która

Kto tworzy grę, która doprowadza do śmierci niewinnych osób? Nie wydaje mi się żeby taka gra i jej popularność były dziełem przypadku. Istnieją mechanizmy, które można wykorzystywać żeby manipulować ludźmi. Trzeba mieć tylko trochę $$$.

Portret użytkownika Kolovrat

Może jakieś dowody albo

Może jakieś dowody albo przynajmniej poszlaki potwierdzające te brednie, które wypisujesz?

Tak, zaczynasz dorównywać tallinnowi tymi swoimi tytułami rodem ze szmatławców typu FUCKT, SE. Wrzutkę (bo to nawet nie jest marny artykuł) oceniam na 1. 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj