Pierwsze modularne telefony są już dostępne w sprzedaży

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Fairphone/CC BY-NC-SA 2.0
Pierwszy w historii modularny telefon, jaki pojawił się na rynku, wcale nie należy do korporacji Google, która pracuje nad projektem Ara. Technologię opracowała holenderska firma Fairphone - jest to urządzenie które pozwala użytkownikowi łatwo i szybko wymienić dowolną część telefonu oraz nieustannie go ulepszać.

 

Fairphone 2 jest przede wszystkim bardziej wytrzymały od dzisiejszych smartfonów. Gdy wyświetlacz naszego telefonu zepsuje się, konieczne jest oddanie go do serwisu celem jego naprawy lub po prostu zakup nowego urządzenia. W przypadku telefonów modularnych, każdą uszkodzoną część możemy wymienić na nową.

Źródło: Flickr/Fairphone/CC BY-NC-SA 2.0

Taka technologia sprawia, że możemy je również samodzielnie ulepszać - wystarczy umieścić aparat lub baterię o lepszych parametrach. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli korzystać z jednego urządzenia przez dłuższy czas a wszelkie modyfikacje nie będą wymagały specjalnych narzędzi czy umiejętności.

Źródło: Flickr/Fairphone/CC BY-NC-SA 2.0

Taki właśnie jest smartfon Fairphone 2 z Androidem 5.1 Lollipop, który posiada 5-calowy wyświetlacz, procesor 2.26 GHz Quad Core Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci flash, kamerę 8 Mpix, baterię o pojemności 2420 mAh oraz dwa gniazda na karty SIM. Firma skupia się przede wszystkim na wytrzymałości. Jej urządzenia, choć powstają z ekologicznych materiałów, mają mieć pięcioletnią trwałość.

 

Premiera telefonów modularnych Google (projekt Ara) została przełożona na rok 2016, co pozwoliło Fairphone'owi wejść na rynek jako pierwszy. Można go zamówić za cenę około 530 euro.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/rynku-pojawil-sie-pierwszy-modularny-telefon-fairphone-2

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nel35

Niektórzy zapomnieli, że

Niektórzy zapomnieli, że jeszcze nie tak dawno większość urządzeń była "modularna". Jak się coś zepsuło, to nie kupowalo się nowego tylko można było naprawić. Było to z pewnością bardziej ekologiczne. Firmy dbały o to, żeby sprzęt był niezawodny, teraz odwrotnie i rosną hałdy elektrośmieci.

Portret użytkownika polar69

co tam

co tam głupieloki?
 
CIEKAWOSTKA!!!
 
W TE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA BĘDZIEMY MIELI PEŁNIE KSIĘŻYCA PIERWSZĄ OD 38 LAT !!!!!

Portret użytkownika X

wolałbym by modularny

wolałbym by modularny oznaczało tutaj rozdzielenie funkcji telefonu od PCta i od GPSa.
tak, by urządzenia się widzialy tylko na specjalne życzenie użytkownika.
 
wtedy byłby to krok w kierunku znormalnienia.

Strony

Skomentuj