Pierwsze badanie wykazało, że koronawirus wpływa negatywnie na oczy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z najnowszego badania opublikowanego w czasopiśmie BMJ Open Ophthalmology wynika, że ból oka jest najbardziej widocznym objawem COVID-19 związanym ze wzrokiem. Naukowcy z University of England Ruskin (ARU) przeprowadzili wywiady z osobami, u których zdiagnozowano COVID-19. Pacjenci musieli wypełnić kwestionariusz sporządzony przez naukowców.

 

Okazało się, że 16 proc. ankietowanych potwierdziło, że podczas choroby odczuwało ból oczu, chociaż tylko 5 proc. skarżyło się na ten stan przed COVID-19. Przykładowo, nawet 18 proc. wymieniło skrajną wrażliwość i nietolerancję na światło (światłowstręt) jako jeden z objawów choroby, ale przed COVID-19 takie problemy miało 13% badanych, więc wzrost tego objawu jest mniej istotny.

„To pierwsze badanie naukowe, w którym przetestowano różne objawy oczne związane z COVID-19. Czas trwania tych objawów porównano z innymi dobrze znanymi objawami COVID-19 . Ważne jest, aby choroby oczu znalazły się na liście możliwych objawów COVID-19. Nasza praca jest ważna, ponieważ pokazuje, że koronawirus może infekować spojówkę (cienką przezroczystą warstwę tkanki łącznej, która wyściela tył obu powiek i łączy je z gałką oczną) oraz jak umożliwia to wirusowi rozprzestrzenianie się po całym organizmie” - powiedziała Profesor Shahina Pardhan, dyrektor ARU Institute for Vision Research, która kierowała badaniami

Jednak liczba ankietowanych nie była zbyt duża – tylko 83 osoby. 81 procent zgłosiło problemy z oczami w ciągu dwóch tygodni od zauważenia innych objawów COVID-19. Spośród nich 80% stwierdziło, że problemy z oczami trwały krócej niż dwa tygodnie. Najczęstszymi objawami były zmęczenie, gorączka (76%) i suchy kaszel (66%).

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Też mam problem z oczami gdyż

Też mam problem z oczami gdyż pomimo użycia tranu nadal nie widzę w zasięgu wzroku większej gotówki . Spojrzałem natomiast na światowe przeloty samolotów  

https://www.radarbox.com/@24.26765,57.77465,z2  i zastanawia mnie dlaczego nie można lecieć bezpośrednio z Am . Połudnowej do RPA a potem z RPA do Australii lecz w każdym przypadku samolot leci na pónoc , przekracza równik i dopiero jest przesiadka na lot na południe .. Zawsze mówiono też że najkrótsza droga samolotem z Rosji do USA jest nad biegunem , czyżby coś się zmieniło ?

Portret użytkownika Quark

Trasy lotów układa się tak by

Trasy lotów układa się tak by wykorzystać przeciwny (względem samolotu) ruch obrotowy ziemi , co powoduje , że względna prędkość jest znacznie większa (krótszy czas lotu) oraz wzorem ptaków migrujących wykorzystuje się też strumieniowe prądy powietrzne dzięki czemu lecąc z wiatrem (bardzo silnym !) oszczędza się DUŻO paliwa. Ziemia obraca się z prędkością równą 1667 km/h z zachodu na wschód - a zatem najlepiej jest lecieć ze wschodu na zachód !

Pozornie najkrótsza droga nie zawsze jest najkorzystniejsza .. 

Portret użytkownika keri

Jeżeli Ziemia obracałaby się

Jeżeli Ziemia obracałaby się z zachodu na wschód, to powinny być potężne wiatry ze wschodu na zachód i tym samym samoloty powinny oszczędzać paliwo lecąć ze wschodu na zachód.

A jest odwrotnie? ROFL Statystycznie najwięcej jest wiatrów z zachodu.

Wierzysz, że prędkość obrotowa powietrza jest równa prędkości obrotowej ciała skalnego? ROFL Wpraw w ruch wirowy mokrą piłkę i sprawdź, czy woda na niej została.

Portret użytkownika Quark

No widzisz jak Ty prosto

No widzisz jak Ty prosto rozumujesz .. mokra piła trzymana w rękach na powierzchni ziemi podlega sile ciążenia i bezwładności masy wody wywołanej przez nią - dlatego woda spada.  A na planetę wraz z jej atmosferą jedyny wpływ wywiera przyciąganie odległego słońca (i pobliskich planet) , które w RÓWNYM stopniu hamują skalną planetę jak i jej atmosferę .. Prędkość kątowa (dla nas DUŻA) w stosunku do rozmiarów ziemi jest b.powolnym ruchem , bo przecież obrót ziemi trwa prawie 24h - dokładnie 23h 56m i 0.091s.

Kierunki wiatrów zaś uzależnione są głównie od lokalnego ciśnienia i temperatury powietrza (przy powierzchni ziemi) ale nie dotyczy to wyższych warstw atmosfery gdzie dominują STAŁE prądy powietrzne (podobnie jak to ma miejsce w oceanach) , co więcej na różnych wysokościach wiatry mogą wiać z różną prędkością i przeciwnych kierunkach (również we względu na różnice ciśnień , masy i temperatury powietrza) stąd właśnie biorą się TURBULENCJE lotnicze podczas przechodzenia przez wiejące w różnych kierunkach masy powietrza.

Mam nadzieję , że po przeczytaniu tego wyjaśnienia staniesz się mądrzejszy i wiecej "grzeszyć" nie będziesz . 

Portret użytkownika ARTUR

A może jednak 5G wpływa na

A może jednak 5G wpływa na wzrok osłabiony na dodatek nowoczesnym światłem i przejaskrawionymi reklamami telewizyjnymi .Chciałem jednak podzielić się spostrzeżeniem dotyczącym wpływu 5G na ptaki , na moim terenie zawsze było wiele gatunków zimowych ptaków lecz przeważały zimowe piękne sikorki i wróble , czasami zimą musiałem je dokarmiać lecz młode roczniki już nie pamiętają takiej surowej pogody . Sikory przyleciały jako pierwsze w pażdzierniku i teraz powinny jak zwykle buszować w świerkach wybierając szkodniki , niestety od listopada ruszyła pełną mocą sieć 5G i nie ma nawet jednego ptaka , nie ma nawet kruków które zawsze przed mrozem migrowały w kierunku lasu , jest cisza taka że aż w uszach dzwoni po wyjściu z domu . Skąd wiem kiedy włączono sieć ? Każda najmniejsza firma ma wymieniony licznik zwykły na nowy  do samoczynnego odczytu i jest obciążona opłatą za moc bierną każdego włączonego urządzenia a do tego jest potrzebna sieć 5G.

Portret użytkownika b@ron

dobrze prawisz waćpan...

dobrze prawisz waćpan... aleee... o owych ptakach pisałem tu już pare lat temu, gdy o 5 G się nikomu jeszcze nie śniło i zdaniem coniektórych, zdawało mi się... druga sprawa, to od czasu gdy wchodziło 3G słyszało się że zwierzęta zginą a i ludzie się ugotują... wiązanie tych incydentów z 5G jest jak zwykle przesadzone

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj