Pierwsze badanie wykazało, że koronawirus wpływa negatywnie na oczy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z najnowszego badania opublikowanego w czasopiśmie BMJ Open Ophthalmology wynika, że ból oka jest najbardziej widocznym objawem COVID-19 związanym ze wzrokiem. Naukowcy z University of England Ruskin (ARU) przeprowadzili wywiady z osobami, u których zdiagnozowano COVID-19. Pacjenci musieli wypełnić kwestionariusz sporządzony przez naukowców.

 

Okazało się, że 16 proc. ankietowanych potwierdziło, że podczas choroby odczuwało ból oczu, chociaż tylko 5 proc. skarżyło się na ten stan przed COVID-19. Przykładowo, nawet 18 proc. wymieniło skrajną wrażliwość i nietolerancję na światło (światłowstręt) jako jeden z objawów choroby, ale przed COVID-19 takie problemy miało 13% badanych, więc wzrost tego objawu jest mniej istotny.

„To pierwsze badanie naukowe, w którym przetestowano różne objawy oczne związane z COVID-19. Czas trwania tych objawów porównano z innymi dobrze znanymi objawami COVID-19 . Ważne jest, aby choroby oczu znalazły się na liście możliwych objawów COVID-19. Nasza praca jest ważna, ponieważ pokazuje, że koronawirus może infekować spojówkę (cienką przezroczystą warstwę tkanki łącznej, która wyściela tył obu powiek i łączy je z gałką oczną) oraz jak umożliwia to wirusowi rozprzestrzenianie się po całym organizmie” - powiedziała Profesor Shahina Pardhan, dyrektor ARU Institute for Vision Research, która kierowała badaniami

Jednak liczba ankietowanych nie była zbyt duża – tylko 83 osoby. 81 procent zgłosiło problemy z oczami w ciągu dwóch tygodni od zauważenia innych objawów COVID-19. Spośród nich 80% stwierdziło, że problemy z oczami trwały krócej niż dwa tygodnie. Najczęstszymi objawami były zmęczenie, gorączka (76%) i suchy kaszel (66%).

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Też mam problem z oczami gdyż

Też mam problem z oczami gdyż pomimo użycia tranu nadal nie widzę w zasięgu wzroku większej gotówki . Spojrzałem natomiast na światowe przeloty samolotów  

https://www.radarbox.com/@24.26765,57.77465,z2  i zastanawia mnie dlaczego nie można lecieć bezpośrednio z Am . Połudnowej do RPA a potem z RPA do Australii lecz w każdym przypadku samolot leci na pónoc , przekracza równik i dopiero jest przesiadka na lot na południe .. Zawsze mówiono też że najkrótsza droga samolotem z Rosji do USA jest nad biegunem , czyżby coś się zmieniło ?

Portret użytkownika Quark

Trasy lotów układa się tak by

Trasy lotów układa się tak by wykorzystać przeciwny (względem samolotu) ruch obrotowy ziemi , co powoduje , że względna prędkość jest znacznie większa (krótszy czas lotu) oraz wzorem ptaków migrujących wykorzystuje się też strumieniowe prądy powietrzne dzięki czemu lecąc z wiatrem (bardzo silnym !) oszczędza się DUŻO paliwa. Ziemia obraca się z prędkością równą 1667 km/h z zachodu na wschód - a zatem najlepiej jest lecieć ze wschodu na zachód !

Pozornie najkrótsza droga nie zawsze jest najkorzystniejsza .. 

Portret użytkownika keri

Jeżeli Ziemia obracałaby się

Jeżeli Ziemia obracałaby się z zachodu na wschód, to powinny być potężne wiatry ze wschodu na zachód i tym samym samoloty powinny oszczędzać paliwo lecąć ze wschodu na zachód.

A jest odwrotnie? ROFL Statystycznie najwięcej jest wiatrów z zachodu.

Wierzysz, że prędkość obrotowa powietrza jest równa prędkości obrotowej ciała skalnego? ROFL Wpraw w ruch wirowy mokrą piłkę i sprawdź, czy woda na niej została.

Portret użytkownika Quark

No widzisz jak Ty prosto

No widzisz jak Ty prosto rozumujesz .. mokra piła trzymana w rękach na powierzchni ziemi podlega sile ciążenia i bezwładności masy wody wywołanej przez nią - dlatego woda spada.  A na planetę wraz z jej atmosferą jedyny wpływ wywiera przyciąganie odległego słońca (i pobliskich planet) , które w RÓWNYM stopniu hamują skalną planetę jak i jej atmosferę .. Prędkość kątowa (dla nas DUŻA) w stosunku do rozmiarów ziemi jest b.powolnym ruchem , bo przecież obrót ziemi trwa prawie 24h - dokładnie 23h 56m i 0.091s.

Kierunki wiatrów zaś uzależnione są głównie od lokalnego ciśnienia i temperatury powietrza (przy powierzchni ziemi) ale nie dotyczy to wyższych warstw atmosfery gdzie dominują STAŁE prądy powietrzne (podobnie jak to ma miejsce w oceanach) , co więcej na różnych wysokościach wiatry mogą wiać z różną prędkością i przeciwnych kierunkach (również we względu na różnice ciśnień , masy i temperatury powietrza) stąd właśnie biorą się TURBULENCJE lotnicze podczas przechodzenia przez wiejące w różnych kierunkach masy powietrza.

Mam nadzieję , że po przeczytaniu tego wyjaśnienia staniesz się mądrzejszy i wiecej "grzeszyć" nie będziesz . 

Portret użytkownika ARTUR

A może jednak 5G wpływa na

A może jednak 5G wpływa na wzrok osłabiony na dodatek nowoczesnym światłem i przejaskrawionymi reklamami telewizyjnymi .Chciałem jednak podzielić się spostrzeżeniem dotyczącym wpływu 5G na ptaki , na moim terenie zawsze było wiele gatunków zimowych ptaków lecz przeważały zimowe piękne sikorki i wróble , czasami zimą musiałem je dokarmiać lecz młode roczniki już nie pamiętają takiej surowej pogody . Sikory przyleciały jako pierwsze w pażdzierniku i teraz powinny jak zwykle buszować w świerkach wybierając szkodniki , niestety od listopada ruszyła pełną mocą sieć 5G i nie ma nawet jednego ptaka , nie ma nawet kruków które zawsze przed mrozem migrowały w kierunku lasu , jest cisza taka że aż w uszach dzwoni po wyjściu z domu . Skąd wiem kiedy włączono sieć ? Każda najmniejsza firma ma wymieniony licznik zwykły na nowy  do samoczynnego odczytu i jest obciążona opłatą za moc bierną każdego włączonego urządzenia a do tego jest potrzebna sieć 5G.

Portret użytkownika b@ron

dobrze prawisz waćpan...

dobrze prawisz waćpan... aleee... o owych ptakach pisałem tu już pare lat temu, gdy o 5 G się nikomu jeszcze nie śniło i zdaniem coniektórych, zdawało mi się... druga sprawa, to od czasu gdy wchodziło 3G słyszało się że zwierzęta zginą a i ludzie się ugotują... wiązanie tych incydentów z 5G jest jak zwykle przesadzone

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Mojeimię44

Znowu odwiedził mnie

Znowu odwiedził mnie listonosz co ciekawe tym razem bez maseczki. Więc się go pytam. Panie a Pan co już bez maseczki tym razem? A on do mnie- A w h.j załatwiłem sobie, że nie muszę nosić bo mnie wkur.....a. Z ludźmi trzeba rozmawiać, oddychać w tym a ona cała potem opluta. Musiałem zmieniać ją 5 razy dziennie więc poszłem do lekarza by mi dała pismo, że nie mogę nosić tego h...stwa bo się duszę. To było dziś- z życia wzięte. 

Jak zachorowałem kiedyś na grypę i miałem ponad 40 C gorączki to oczy miałem tak suche i mnie tak bolały, że ciężko mi było mrugać. To nie wszystko obraz mi tak się zamazywał, że prawie nic nie widziałem. 

Od 3 dni nie mogłem się opróżnić- podejrzewałem koronawirusa. Tak mnie żołądek zamulał, że aż mi się w głowie kręciło i wiecie co? Wziąłem środki na przeczyszczenie i jak ręką odjął. Wink Ciekawe ilu teraz z zatwardzeniem biega na koronawirusowe testy? 

Portret użytkownika mw

Cóż za pasjonująca,

Cóż za pasjonująca, wzruszająca i epicka opowieść o heroicznej, przepełnionej cierpieniem walce z zatwardzeniem, zakończona niespodziewanym zwrotem akcji i wyczyszczeniem flaków z gówna oraz zapewne rozkoszną ulgą porównywalną chyba tylko z orgazmem... W następnym odcinku opowieść o czyszczeniu rowa?

Strony

Skomentuj