Pierwsza muzułmańska partia polityczna wzięła udział w wyborach w Hiszpanii

Kategorie: 

Grafika: John Moll
Dość łatwo można dojść do wniosku, że skoro muzułmanie masowo przyjeżdżają do naszego kontynentu, to prędzej czy później powstaną również pierwsze muzułmańskie partie polityczne. W Hiszpanii, partia "Prune" po raz pierwszy wzięła udział w wyborach miejskich.

 

Prune (Partia Odrodzenia i Zjednoczenia Hiszpanii) jest pierwszą promuzułmańską partią polityczną, która powstała w tym kraju w 2009 roku i postanowiła wziąć udział w wyborach regionalnych, jakie odbyły się kilka dni temu, oraz w wyborach municypalnych i regionalnych, które odbędą się 24 marca. Choć Prune nie osiąga jak dotąd wielkich sukcesów politycznych, poparcie dla tej partii wciąż rośnie.

 

Ugrupowanie chce walczyć z rasizmem, dyskryminacją i islamofobią oraz zaprasza do swoich szeregów inne mniejszości. Założyciel Prune, Mustafá Bakkach El Aamrani wyjaśnił kilka lat temu, że jego partia jest ukierunkowana na islam, tak jak hiszpańska Partia Ludowa (PP) ma charakter chrześcijański.

 

Podobne partie islamskie działają już w innych krajach europejskich, np. w Belgii, Holandii, w Niemczech czy we Francji. Przypomnijmy również, że w nadchodzących wyborach prezydenckich w Polsce wystartuje muzułmanka z Kazachstanu, Balli Marzec, która ma raczej nikłe szanse na zwycięstwo.

 

 

Źródła:

http://www.euro-islam.info/2010/01/30/interview-with-the-president-of-prune-the-first-islamic-party-in-spain/

http://www.pch24.pl/hiszpania--promuzulmanska-partia-wezmie-udzial-w-wyborach,34695,i.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Hiacynta

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=FD4PxkezaO4
Raczej trudno zareagować inaczej...
 
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (wykryto automatycznie) » Polish
 

 

Skomentuj