Pierwsza burza śnieżna tej zimy uderzyła w USA

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Burza śnieżna, która uderzyła w Ameryce Północnej przyniosła ze sobą wiatr wiejący w porywach do 80 km/h. W niektórych częściach stanu Maine, w nocy z niedzieli na poniedziałek, doszło do rekordowego opadu śniegu.

 

Skutkiem burzy śnieżnej było pozbawienie prądu elektrycznego ponad 140 tysięcy domów i firm. Gubernator stanu Maine ogłosił stan wyjątkowy z powodu gołoledzi na drogach, dziesiątek powalonych drzew i praktycznie zerowej widoczności. Ekstremalne warunki doprowadziły do ​​gwałtownego wzrostu ilości wypadków drogowych, co zmusiło władze do zamknięcia wielu dróg lokalnych.

 

Amerykańscy meteorolodzy poinformowali, że obfite opady śniegu, pobiły poprzednie rekordy dla tej pory roku w północnej części stanu Maine. W niektórych miejscach wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża stanu spadło średnio nawet 30 cm śniegu, a rekord padł w okolicy granicy kanadyjskiej w północno-wschodniej części stanu Maine gdzie spadło 53 cm śniegu.

Mimo, że większość drzew w regionie jest wciąż pokryta liśćmi, w niektórych miejscach na wybrzeżu uderzył jednocześnie śnieg, wiatr i trzymetrowe fale. Płatki śniegu dotarły nawet do północnej Kalifornii. W USA synoptycy zastanawiają się, czy w sezonie 2014/2015 Ameryce znowu zagrożą cyklony powodujące tak zwane "wiry polarne". Wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo prawdopodobne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zrytyberet

Chemtrails czy nie

Chemtrails czy nie chemtrails, ale oficjalne: http://www.weathermodification.com jest nawet lista współpracujących krajów... Myślicie że pełna? Napewno tylko ta jedna firma to robi. Napewno tylko "nieszkodliwe" opryski tego typu, inne nie istnieją.
Gdzies czytałem, że już w latach 70 czy 80 na konferencjach w ramach walki z dziurą ozonową wymyślono taki projekt, żeby robić sztuczne chmury i żeby ekspozycja była mniejsza. Dla naszego "dobra".  Realizacja chyba od lat 90, ale może to tylko bzdury, bo nikt o tym nie mowi.
Jeśli komuś nie jest obcy temat anten kierunkowych, to tylko przypomne, że dla bardzo niskich częstotliwości antenty są długie.  Antena typu yagi składa się z promiennika i rezonatorów, ułożonych w odpowiednich odległościach. Tu taka mała, bardzo kierunkowa, na pasmo TV: https://en.wikipedia.org/wiki/Yagi-Uda_antenna#mediaviewer/File:UHF_TV_Antenna_001.JPG
Dla fal dlugich, sensowna antena ma dlugosc ponad kilometra, podobnie bedzie z direktorami...
Teraz tylko wyobraźmy sobie, że promiennik jest gdzieś na ziemi, a "direktory" zawieszone w powietrzu. Nagle może dało by się ją zmontowac w jednym województwie, tylko gdyby te pręty chciały tak wisieć. A może już tam wiszą i choć nie są z litego metalu to spełniają swoje zadanie? Przypominam, to czysta teoria i gdybanie, ale zdziwił bym się, gdyby już ktoś tego nie próbował.
A może to już 2100 i zakrywamy niebo chmurami, żeby maszyny miały mniej prądu ze slońca? Możecie wierzyc w co chcecie.

Portret użytkownika obywatel

Coś się porobiło w tych

Coś się porobiło w tych ptasich móżdzkachto pewne ale poraża skala zjawiska ale niestety będzie coraz gorzej.Nie widzimy a "margines ludzki" zauważa i czujemy,ze nieuchronne jest blisko.Tylko czy to jest początek końca?

Portret użytkownika MARGO

Klaus pisze: "..myslcie

Klaus pisze: "..myslcie logicznie ludzie...
...weźcie się nauczcie..., dlaczego ja nigdy nie widziałem "chemitrails" w swoim otoczeniu o HAARPie nie wspomne..."
____________________________________
Widać  do czego doprowadziło  Twoje "logiczne myślenie- strach się bać...
Ale... z drugiej strony - każdy widzi to, co chce widzieć...
 
Po Zdrówka

 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj