Piekło na Ziemi - Rekordowa temperatura w Rio de Janeiro

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rio de Janeiro, jedno z najbardziej znanych i popularnych miast na świecie, niedawno doświadczyło rekordowej temperatury odczuwalnej, która sięgnęła aż 62,3°C. To wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 17 marca 2024 roku, o godzinie 9:55 czasu lokalnego, w dzielnicy Guaratiba, położonej na zachodnim krańcu miasta.

 

Informacja ta została potwierdzona przez Centrum Operacyjne Rio (COR), które monitoruje i analizuje dane meteorologiczne na terenie metropolii. Wysoka temperatura odczuwalna to efekt połączenia wysokiej temperatury powietrza oraz wysokiej wilgotności. W takich warunkach, parowanie potu z powierzchni skóry jest utrudnione, co powoduje, że człowiek odczuwa znacznie większy dyskomfort cieplny, niż wskazywałoby to na podstawie samej temperatury powietrza.

 

Charakterystyka geograficzna dzielnicy Guaratiba sprzyja występowaniu wysokich temperatur i wilgotności, zwłaszcza w godzinach porannych. Jak podaje COR, "region ten jest wilgotny ze względu na bliskość oceanu i jest zwykle pod wpływem gorących wiatrów z północy w godzinach porannych".

 

Wczorajszy rekord temperatury odczuwalnej w wysokości 62,3°C jest kolejnym, po wcześniejszych wartościach 60,1°C (zarejestrowanych 16 marca 2024 roku o godzinie 10:20) oraz 59,7°C (18 listopada 2023 roku o godzinie 8:05). Czwartą najwyższą odnotowaną wartością było 59,5°C (17 stycznia 2024 roku o godzinie 11:45), a piątą 59,3°C (17 listopada 2023 roku o godzinie 10:20).

 

W obliczu tych ekstremalnych warunków atmosferycznych, Miejski Departament Zdrowia zalecił mieszkańcom chronienie się przed intensywnym upałem, unikanie przebywania na zewnątrz pomiędzy 10:00 a 16:00 oraz stałe nawadnianie organizmu. Wielu mieszkańców szukało ochłody na plażach i basenach, jednak niektórzy z nich zgłaszali problemy z niewystarczającą ilością wody do picia i higieny osobistej.

 

Rekordowe temperatury odczuwalne w Rio de Janeiro to dobitny sygnał postępujących zmian klimatycznych, które w coraz większym stopniu wpływają na codzienne życie mieszkańców i turystów odwiedzających to urokliwe miasto. Wraz ze wzrostem częstotliwości i intensywności takich ekstremalnych zjawisk pogodowych, konieczne będzie podjęcie zdecydowanych działań adaptacyjnych, mających na celu zapewnienie odpowiednich warunków do życia i funkcjonowania w tym nowym, gorącym rzeczywistości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Temperatura odczuwalna zależy

Temperatura odczuwalna zależy od tego jaką kto ma czujkę , tak właściwie zależy od ilości pary w powietrzu i przy temperaturze 40 stopni i dużej wilgotności odczujemy jako 60 stopni . Przyczyną takich anomalii są niestabilne wiatry które są kształtowane przez prądy strumieniowe intensywnie eksploatowane przez samoloty , rakiety i eksperymenty sztucznego klimatu . Nie będzie lepiej ale gorzej bo niszczenie Ziemi nie ustanie aż wszystko zniszczy wojna .

Portret użytkownika Prorocznia

proszę nie dyskutowac z

proszę nie dyskutowac z Twórcą!

" Rekordowe temperatury odczuwalne w Rio de Janeiro to dobitny sygnał postępujących zmian klimatycznych "

kropka. Smile

=================

 odczuwanie temperatury osoby chorej z powodu ciśnienia, lub chudej zawsze będzie inne niż przeciętnego obywatela o otyłej sylwetce. A już z pewnoscią kuriozalnie wysoka temperatura nie jest dowodem na żadne zmiany.

 

Portret użytkownika spokoluz

a kto opatentował termometr

a kto opatentował termometr temperatury odczuwalnej ?

gdzie można znaleźć potwierdzone wyniki badań temperatur odczuwalnych ?

kolejna zjebana forma ogłupiania !

odczuwam , że w myśl infościeku ściekoinfo  mufi ,sze polinowo pszed boszym nałrotseniem bydzie jusz w stanie wielki wojynu z kacapiju booo usrjaniju ni mo co szucić na frjunt wschjodnij abky ratowjanić sfoije szjekljunie .

Żal mi was , że nie rozumiecie , że klamkunia zapadneła. Ukroini się skuńczli - cziasy na drugianiaja partjaja miąskawka na fruncie dljha zahgutynikuf.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika r.abin

Dziwne, bo kontroluję dane

Dziwne, bo kontroluję dane NASA (sat: TERRA/MODIS) i (w poczatkach marca) jest ogromny wzrost temperatury (ok 3℃ wyżej od (najwyższej) - marca  2016, tylko że - na półkuli północnej (a tu dopiero - wiosna). Do pierwszej dekady marca, temperatura średnia (półkuli południowej), była niższa - od marca 2016. Zwyczajna anomalia (chyba że ktoś - kantuje)

Portret użytkownika Defqon1

,,150 000 aniołów towarzyszy

,,150 000 aniołów towarzyszy Słońcu  podczas dnia, a w nocy jest ich tysiąc. 100 aniołów idzie na przedzie słonecznego rydwanu, sześcioskrzydlatych w płonącym ogniu;  Słońce płonie i ustawia 100 aniołów w ogniu."

Portret użytkownika axell69

(...)konieczne będzie

(...)konieczne będzie podjęcie zdecydowanych działań adaptacyjnych, mających na celu zapewnienie odpowiednich warunków do życia i funkcjonowania w tym nowym, gorącym rzeczywistości."

Ludzie znów przeprowadzą  się  na tereny chłodniejsze  a za jakiś  czas  przeprowadzą  się   na tereny  cieplejsze - tak było  od zawsze i tak będzie nadal , nie zależenie  od  tego  co wypisuje   szydowska  zielona propaganda      

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj