Picie wody z sodą oczyszczoną może zapobiegać chorobom autoimmunologicznym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Najnowsze badania naukowe wykazały, że spożywanie sody oczyszczonej może zapobiegać problemom zdrowotnym, w tym chorobom autoimmunologicznym.

 

Czasopismo Journal of Immunology opublikowało badanie przeprowadzone przez Medical College of Georgia, w którym odkryto, że woda pitna z sodą oczyszczoną może zmniejszyć szanse zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów oraz tocznia. Zespół badawczy, kierowany przez nefrologa Paula O'Connora, postanowił przeprowadzić eksperyment na ludziach oraz szczurach.

 

Naukowcy odkryli, że roztwór sody oczyszczonej pozytywnie wpływa na pracę komórek odpornościowych. Komórki te, znane również jako makrofagi, lepiej radziły sobie ze stanami zapalnymi i chorobami, a także lepiej pozbywały się martwych komórek. Makrofagi występują w śledzionie, nerkach oraz krwiobiegu.

Kolejną korzyścią wynikającą z picia roztworu sody oczyszczonej jest powiększenie śledziony. Część osób w grupie uważa, że ​​organ powiększył się dzięki spożywaniu roztworu. Paul O'Connor jest optymistycznie nastawiony do wyników badania i wierzy, że mogą być one pomocne dla osób zmagających się z chorobami autoimmunologicznymi.

 

Soda oczyszczona to środek o ogromnej ilości zastosowań. Oprócz zastosowań czysto medycznych, może służyć jako składnik domowych środków czyszczących, czy kosmetyków. Soda sprawdza się również jako środek na zgagę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Umarł na raka żołądka bo soda

Umarł na raka żołądka bo soda straszliwie niszczy błony śluzowe od żołądka poczynając na jelitach kończąc, dziwne że jakiś palant-zagraniczny "Ałtor" co zachęca do picia o tym negatywnym, rujnyjącym oddz. sody nie wspomina!!! Soda doraźnie neutralizoje nadm. kwasów ale niszcząc błonę śl. otwiera drogę do koloejnych ognisk zapalnych i de facto potęguje problem nadkwaśności i owrzodzeń zamiast je likwidować.Ps. dodawanie soku z cytryny i innych kwaśności mija się z celem bo w ob. sody kwasy ulegają neutralizacji (rozt. się pieni) ilość sodki spada a roztwór nadal jest zasadowy jak był przedtem...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika smok

Coś może być z tym na rzeczy?

Coś może być z tym na rzeczy?? W Irlandi bardzo dobrze sprzedaje się ,soda water' dostępna w Lidl i Aldi 25centów za litr. Sam ją kupuję i piję jest napradę super w smaku.  Pamiętam też że była dostępna w sklapach w Polsce, ale bardzo dawno temu, tak ze 30 lat do tyłu.

Portret użytkownika Nie ekologicznie

Paul O'Connor (...) wierzy.

Paul O'Connor (...) wierzy. Coś mi się wydaje że taką terapią można sobie jedynie popsuć żołądek. Soda doskonale sprawdza się jako środek czyszczący w gospodarstwie domowym, albo pochłaniacz brzydkich zapachów w lodówce, szafce na obuwie. W połączeniu z kwaśnym środowiskiem uwalnia dwutlenek węgla. Można mieć gazowany sok żołądkowy Smile

Portret użytkownika Czesio i muchy

a wystarczy posłucjać Ziębę .

a wystarczy posłucjać Ziębę . płaska łyżeczka na szklankę gorącej wody żeby zgasić sodę. przestudzić i wypić na czczo. można dodać sok z pół cytryny. po tym zabiegu nie jeść conajmniej 2 godz. a później żeby pobudzić żołądek wypić pół szklanki wody z 2 łyżkami octu jabłkowego. 

Portret użytkownika Kilof

Pół łyżeczki na pół szkalanki

Pół łyżeczki na pół szkalanki wody. Najlepiej jak woda będzie nalana wieczorem, aby się odstała. Rano wsyp, zamieszaj i łyk.

Powinno Ci się odbić po wypiciu, ale to dobry znak odpowiedniego zakwaszenia żołądka. Życzę zdrowia.

 

Strony

Skomentuj