Picie dużych ilości wody sposobem na infekcje układu moczowego

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kobiety, które często chorują na infekcje dróg moczowych, powinny pić więcej wody. Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine ujawniło, że zwiększenie dziennego spożycia wody zmniejsza szanse nawrotów zakażeń dróg moczowych u kobiet.

 

Co najmniej połowa kobiet jest narażona na zakażenie dróg moczowych przynajmniej raz w ciągu swojego życia. Po pierwszym przebyciu choroby, około 25% kobiet zachoruje ponownie w ciągu sześciu miesięcy, a 75% w ciągu kolejnego roku.

 

Kobiety, które dziennie dostarczały organizmowi dodatkowe 1,5 litra wody przez okres 12 miesięcy, zapadały na infekcje o 50% rzadziej, niż kobiety, które nie zmieniły swoich nawyków. Spadek ten przypisano częstszemu oddawaniu moczu, które regularnie wypłukiwało wszelkie bakterie gromadzące się w pęcherzu.

Kobiety powinny jednak uważać, aby nie popaść w skrajność. Znany jest przypadek 59-letniego pacjenta, który kilka lat temu był hospitalizowany w wyniku zatrucia wodą. Mężczyzna wypił ogromne ilości wody po zdiagnozowaniu u niego infekcji dróg moczowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Skomentuj