Piaski Sahary znów pokryte śniegiem! To już druga taka anomalia w tym roku

Kategorie: 

Foto: Karim Bouchetata

Mieszkańcy algierskiego miasta zostali zaskoczeni opadami śniegu. Żeby było jeszcze ciekawiej - północna część Sahary została pokryta białym puchem po raz drugi w tym roku.

 

Na początku stycznia, miasto Ain Sefra i jego okolice doświadczyły śnieżycy. Na obrzeżach miasta spadło nawet 40 cm śniegu, co było dość nietypowym zjawiskiem dla tego regionu. Pokrywa śnieżna w większości stopiła się już na drugi dzień.

Biorąc pod uwagę ostatnie lata można powiedzieć, że mieszkańcy Ain Sefra spodziewali się tych opadów. Jednak prawdopodobnie żaden z nich nawet nie przypuszczał, że śnieg zawita do nich po raz drugi. W poniedziałek 5 lutego, miasto znów doświadczyło opadów śniegu, choć tym razem nie były tak intensywne.

Anomalna śnieżyca miała miejsce w tej części świata w 1979 roku i była na tyle silna, aby wywołać chaos w Ain Sefra. W 2005 i 2012 roku algierskie miasto i piaski Sahary znów zostały pokryte śniegiem, natomiast od 2016 roku obserwuje się regularne opady. Lokalna ludność przyznaje, że opady śniegu przestały już tak zadziwiać i stały się wręcz tradycją.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj