Pfizer - wielomiliardowe kary, oszukiwanie pacjentów, walka o zysk. I szczepionka na COVID-19…

Kategorie: 

Źródło: Internet

Gdy pojawiła się szczepionka na COVID-19 firm Pfizer i BioNTech, wszystkie media głównego nurtu rozpoczęły swój chóralny śpiew nadziei, że mamy rozwiązanie problemu pandemii. Zadawano pytania o naturę mechanizmu opracowanej szczepionki, jej skuteczność itd. Nie przyjrzano się jednak wnikliwiej temu, jakich praktyk dopuszczał się wcześniej Pfizer. Gdyby to zrobiono, być może wielu ludzi zastanowiłoby się dziesięć razy, zanim z taką ochotą i samozadowoleniem, przyjęłoby ten specyfik w ramach globalnego eksperymentu medycznego.

Pfizer wielokrotnie wypłacał olbrzymie odszkodowania za świadome zarabianie na krzywdzie i niewiedzy pacjentów. Dlaczego rządy (w tym polski), z taką determinacją wmawiają ludziom, że zaproponowana przez ten koncern szczepionka, którą otrzymały już dziesiątki milionów osób na całym świecie, jest bezpieczna? Czy analizując przeszłość tej firmy, rozsądnym jest powoływanie się na jej zdanie i badania?

Co więc ma na sumieniu Pfizer?

Rok 2009:

Koncern przyznał się przed amerykańskim sądem do niewłaściwego wprowadzenia na  rynek 13 leków, w tym leku Bextra, który ze względów bezpieczeństwa został wycofany już w 2005 roku. Pfizer zapłacił 2,3 miliarda dolarów kary. Zarzuty? Oferowanie pacjentom i lekarzom leków do niezatwierdzonych zastosowań. W 2004 r. sąd udowodnił tej korporacji farmaceutycznej podobne praktyki.

Identyczne  zarzuty dotyczyły leku przeciwko schizofrenii - Geodon, antybiotyku Zyvox oraz medykamentu przeciw epilepsji - Lyrica. Pfizer przekupywał lekarzy, oferując im między innymi podróże do luksusowych kurortów, w zamian za nakłanianie i przepisywanie jego leków pacjentom. Koncern podawał mylące informacje dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności tychże specyfików!

Sandra Jordan, była prokurator federalna i profesor w Charlotte School of Law komentując ówczesny wyrok sądu, powiedziała:

Pfizer może to przeżyć i zapłacić pieniądze. Gdyby walczył z rządem na rozprawie i przegrał, mogłoby to skutkować korporacyjną karą śmierci. To wyeliminowałoby firmę Pfizer z interesu.

Rok 2011:

Departament Sprawiedliwości USA ogłosił, że Pfizer zapłaci 14,5 miliarda dolarów za nielegalny marketing leku o nazwie Detrol. Rządowa Agencja USA Food and Drug Administration (FDA) nie zatwierdziła leku jako bezpiecznego i skutecznego przy schorzeniach dróg moczowych. Prawie 12 miliardów dolarów odszkodowania trafiło do rządu USA, a reszta do systemu opieki zdrowotnej Medicaid

Pfizer premiował pracowników stosujących nieuczciwe praktyki, dążył do maksymalizacji zysków i nie dbał o zdrowie pacjentów. Leki były wykorzystywane niezgodnie z ich przeznaczeniem, a dozwolone dawki były zawyżane. Wszystko dla większej sprzedaży.

Koncern zawierał ugody, wiedząc, że jego wina jest oczywista oraz zdając sobie sprawę, że sąd mógłby być znacznie bardziej surowy. Zarząd Pfizera zrzucał winę na pracowników i niewłaściwą kontrolę wewnętrzną.

Czy można zatem mieć jakiekolwiek zaufanie do tej firmy, w kwestii szczepionki na COVID-19?

Prezes Pfizera sprzedał większość akcji dzień po ogłoszeniu, że udało się opracować szczepionkę, potem przyznał, że nie przyjmie jej, żeby nie zabierać szansy bardziej potrzebującym, a potem wyraził obawy, że może ona nie być w stanie chronić ludzi przed nowymi mutacjami koronawirusa.

Czy biorąc to wszystko pod uwagę, powinno się forsować przekonanie, że problemu nie ma?

 

Źródła:

https://www.reuters.com/article/us-pfizer-settlement-idUSTRE5813XB20090902.

https://www.justice.gov/opa/pr/pfizer-pay-145-million-illegal-marketing-drug-detrol.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robert

Uproscilem (na wlasny uzytek)

Uproscilem (na wlasny uzytek) sposob postepowania pod wzgledem zdrowotnym w stosunku do mego organizmu. Nie wnikajac w skomplikowane reakcje wewnatrz naszego ciala , traktuje moj organizm jako FABRYKE chemiczno-energetyczna. Co wloze to “podobne” wyjme.

 

Coprawda organizm ma zdolnosc "uszlachetniania" pozywienia i innych "mistycznych" dzialan. Ale nie odbywa sie to "za darmo".

 

Jest zuzywana energia " marnotrawiona", zamiast byc spozytkowana na uzdrawianie organizmu. Po pewnym czasie brak energii prowadzi do tragedi.

 

Zamiast pomagac organizmowi w sferze uzdrawiania, zmuszamy nasz organizm do niepotrzebnego wysilku.

 

PRZYKLADEM moga byc zimne/gorace potrawy i napoje, ktore cialo musi doprowadzic do odpowiedniej temperatury w celu wlasciwego trawienia. Niepotrzebna strata energi ktora moglaby byc spozytkowana na uzdrawianie i niezbedne prawidlowe funkcje organizmu.

 

Zwracam uwage na efektywne "zarzadzanie" energia, aby nie tracic jej niepotrzebnie. Cwiczenia fizyczne ( synchronizacja dzialan organow ), ok. 30 min dziennie 5-6 razy w tygodniu, z uwzglednieniem aktualnego zapotrzebowania. Zdrowy styl zycia.

 

Zywnosc organiczna (mniej i zdrowiej), kontakt z przyroda, spacery, prawidlowe bezstresowe zycie socjalne, prawidlowe stosunki rodzinne i z otoczeniem.

 

Zachowanie balansu chemicznego moze pomoc w efektywnym "zarzadzaniu" przez nasz mozg czynnosciami zyciowymi z samouzdrawianiem wlacznie.

 

Wystarczajace informacje dotyczace zapotrzebowania ( lub nadmiaru ) okreslonych substancji naszega ciala mozna uzyskac przez analizy szczegolowego badania krwi, wlosa, zrenicy oka, kropli krwi itp.

 

Ja uzywam elekromagnetycznego analizatora ciala ( Quantum lub inne ). Mozna zorientowac sie czego potrzebuje nasz organizm i odpowiednio zbalansowac za pomoca zywnosci i ew. suplementow- zapotrzebowanie lub nadmiar.

 

Mysle ze warto zastanowic sie nad alternatywymi sposobami dbania o nasze zdrowie. Generalnie " powrot do korzeni" nie rezygnujac z osiagniec techniki i technologii oraz wszelkich naturalnych sposobow wspomagajacych nasze zdrowie (nagle wypadki to inna sprawa ).

 

Odpornosc organizmu, prawidlowe dzialanie systemu immunoligicznego jest KLUCZEM do samych "dobroci" zdrowotnych. Profilaktyka moze pomoc w uniknieciu wielu przykrych niespodzianek.

 

 

Przemyslenia na temat PLANDEMI itp.

 

GDYBY okazalo sie prawda, ze wirusy, szczepionki itp. sa OSZUSTWEM, od samego poczatku, w celu wszelkiej KONTROLI, a reszta to TEATR(z naginaniem faktow do teori i roznych manipulacji). To latwiej byloby zrozumiec bieg wypadkow.

 

KONIECZNIE trzeba zapoznac sie dokladnie z ulotkami producentow wszelkich lekow, technologia produkcji, zawartoscia, skutkami ubocznymi, oddzialywaniem na inne leki itd.

 

TO JEST NASZE i NAJBLIZSZYCH ZDROWIE i ZYCIE.

 

ZAKAZENIE TO NIE CHOROBA.Wszyscy jestesmy zakazeni"czyms". Przykladem może być OPRYSZCZKA, która objawia się przy niesprzyjajacych warunkach i sama zazwyczaj przechodzi. Prawie WSZYSCY ja mamy.

 

TESTY sa niedokladne(musza byc 100%, aby nie ryzykowac swego zdrowia i zycia,"na wszelki wypadek", rosyjska ruletka? Wynik testu mozna “zaprogramowac”.

Wiedza, logika i zdrowy rozsadek i nie bedzie ZADNEJ PLANDEMI, i wielu innych BZDETOW, rozpowszechnianych przez FAKE NEWS.

 

Podawanie niecalej prawdy lub jej przeinaczanie, przemilczanie itp. Podobnie jak reklamy.Trzeba sprzedac produkt, i to liczy sie, reszta ma mniejsze znaczenie.

 

MASKA/kaganiec/zamordnik nie eliminuje rozprzestrzeniania elementow rzedu wielkosci wirusa. Natomiast pogarszaja jakosci (wlasne CO2 - dopuszczalna granica 1000 ppm) i ilosc powietrza wdychanego do pluc (dziala jak odkurzacz), zmniejszajac doplyw tlenu do komorek i mozgu. A po czasie, choroby pluc, ukladu trawiennego itd. i to niby nie wiadomo skad?

 

INNE restrykcje(np. dystans, zakaz zgromadzen itp) powoduja zmniejszenie zaufania spolecznego (podejrzliwoscc, agresja, ataki verbalno/fizyczne), ograniczaja kontakty miedzyludzkie i relacje spoleczne, doprowadzajac do stresow, zalaman psychicznych oraz samobojstw.

 

ZaMASKOWANI sa zmuszani do misji samobojczej(tez szczepionki). A osoby ktore do tego naklaniaja w JAKIKOLWIEK sposob, powinny byc pociagniete do ODPOWIEDZIALNOSCI z wielu PARAGRAFOW.

WIRUS NIE jest zywym organizmem(raczej podobny do trucizny), ale namnaza sie szybko, a "szczepionki" nie nadazaja (wieczne szczepionki ?), wiec przeciwko czemu szczepimy sie? Co wprowadzamy do naszego organizmu? Czy nie ingeruje sie w nasz kod genetyczny, nanotechnologia, Zombies, hybrydy? NATURA sama tym reguluje, generalnie.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oszustwa medyczne biorą się m

Oszustwa medyczne biorą się m.in. z powodu odrealnienia "nałukowcuf".

Taki oto tekst znalazłem w internecie, pod którym niestety podpisuję się. Bo takie czuby są "naukowcami". :

"Jednak 99,9% naukowców głównego nurtu naprawdę wierzy w swoje własne metody i fabrykacje. W rzeczywistości akceptują to, co robią, jako naukę.

Dlatego w laboratoriach wirusologicznych na całym świecie - w tym w obiektach broni biologicznej - NAUKOWCY NIE MAJĄ POMYSŁU, CO ROBIĄ. NIE WIEMY, JAK DALEKO OD RZECZYWISTOŚCI SĄ.

NIE MAJĄ POŚWIĘCENIA NIEOBECNOŚCI WŁASNEJ PRACY.

Dają się nabrać, oszukać i oszukać swoimi własnymi teoriami.

To tak, jakby odkrywcy, których zadaniem było mapowanie księżyca, na miejscu, z bliska i osobiście, wykonują swoją pracę w podziemnych kopalniach węgla. I nie zdają sobie sprawy, że jest problem.

Dziesiąty procent badaczy, którzy widzą problem, rozumie, że muszą trzymać usta na kłódkę.

Czy ostatecznie twierdzę, że WSZYSTKIE „wirusy” nie istnieją fizycznie? Nie. Przynajmniej jeszcze nie teraz. To otwarte pytanie.

W przypadku SARS-CoV-2 nie widzę uzasadnionych dowodów na jego istnienie.

A co gorsza, naukowcy są zahipnotyzowani własnymi założeniami; i dlatego są odporni na ponowne przemyślenie tego, co robią.

Z pewnością nie byłby to pierwszy raz, kiedy system uwięził pracujących w nim praktykujących.

W ten sposób trenujesz ludzi na roboty.

Początkowo ludzie przestrzegają zasad, które definiują system. Następnie przechodzą do egzekwowania zasad. Ich umysły stają się nadmiernie dosłowne. Postrzegają alternatywy jako herezje.

„Sir, nie masz pojęcia, co robisz. Myślisz, że odkrywasz nowe wirusy. Myślisz, że manipulujesz nimi, aby stworzyć nowe formy ”.

„Nie przeszkadzaj mi, jestem zajęty”.

„Mówisz, że brak izolacji to izolacja. Używasz algorytmów do tworzenia „wirusów” składających się z nieistotnych danych. To konstrukcje danych, nic więcej ”.

„Jesteś bluźniercą. Nie przeszkadzaj mi, jestem zajęty ”.

„Bawisz się procesami, które nie mają nic wspólnego z tym, co Twoim zdaniem mają wspólnego…”

„Jak dostałeś się do mojego laboratorium?”

„Sprowadziłem ekipę filmową. Chcemy sfilmować i udokumentować każdy krok, jaki wykonujesz w celu „odkrycia nowego wirusa”. ”

"Absolutnie nie. Nie jesteś oficjalny. To jest obiekt o wysokim poziomie bezpieczeństwa ”.

„Innymi słowy, niewidoczni, musimy przyjąć twoje roszczenia tak, jakby były prawem”.

„Tak, taka jest zasada. Nie prowadzimy debatującego społeczeństwa. Zajmujemy się nauką ”.

„Ale widzisz, o to chodzi. NIE zajmujesz się nauką ”.

"Co ty mówisz?"

„Nie masz pojęcia, co robisz. MYŚLISZ, że odkrywasz nowe wirusy. WIERZYSZ, że nimi manipulujesz. Ale pracujesz tylko z własnymi fantazjami ”.
 

 

"Wiesz co Ci powiem. Wstrzyknę ci jedną z tych fantazji i zobaczymy, co się stanie ”.

„Nie posiadasz rzeczywistego okazu wyizolowanego i oczyszczonego wirusa, oddzielonego od wszystkich innych materiałów”.

„Oto jest, w tym naczyniu”.

"Nie. SPÓJRZ NA TO. W tym naczyniu jest zupa. Zawiera komórki ludzkie i małpie, toksyczne leki i chemikalia oraz inny materiał genetyczny. To najdalsza rzecz od „izolacji” ”.

„Wiemy, że wirus tam jest. Niektóre komórki umierają. Wirus musi zabijać ”.

"Nie. Toksyczne leki i chemikalia mogą być przyczyną zabijania. Ponadto komórki są pozbawione składników odżywczych. Tylko to może wyjaśnić ich śmierć. Przemyśl to. ”

„Nie ma o czym myśleć. Nasze procedury zostały zweryfikowane przez tysiące badań i opublikowanych prac naukowych ”.

„Konsensus to nie to samo, co prawda”.

„Ochrona, chodź do laboratorium. Mamy intruza bez certyfikatu. Eskortuj go z lokalu ”.

„To twój wynik finansowy?”

„Nasza praca jest tajna. Jesteś cywilem. Ogłaszamy; jesteś posłuszny. ”

„I to jest nauka?”

"Absolutnie. Czy nie nauczyli cię tego w szkole? ”

„NIE MASZ POMYSŁU, CO ROBISZ W TYM LABORATORIUM. Jesteś więźniem własnych złudzeń ”.

„Ochrona, pospiesz się. Ten człowiek jest wywrotowy… ”

„ Przypuśćmy, że wierzysz, że pracujesz z wirusami, ale pracujesz tylko z POMYSŁAMI I HISTORIAMI O WIRUSACH? ”

"Co masz na myśli?"

„Tak naprawdę niczego nie izolujesz. I niczego nie sekwencjonujesz. Sekwencje są po prostu INFORMACJAMI zebranymi razem z bibliotek referencyjnych genów przez programy komputerowe. W najlepszym przypadku jest to cyfrowa metafora tego, co według Ciebie istnieje. Generujesz bajki ”.

„Nawet gdyby to była prawda, byłaby to najbliższa rzeczywistość, jaką moglibyśmy osiągnąć. Nic nie jest doskonałe."

„Skała jest doskonała. Widzisz to, kopiesz, siadasz na nim ”.

„Wirusy są bardzo małe”.

„Jeszcze więcej powodów, by mieć pewność, że masz do czynienia z czymś prawdziwym”.

„Używamy technologii PCR”.

„Ale szuka tylko fragmentu RNA, który PRZYJMUJESZ z„ wirusa ”. Ponieważ nie masz wyizolowanego i oczyszczonego wirusa, nie masz powodu, aby zakładać, że RNA pochodzi od „wirusa”. ”

„Ochrona, zabierz tego człowieka do jego samochodu. Zabierz ze sobą ekipę filmową. Nie mają prawa tu być. To jest instytucja finansowana przez rząd. Prywatni obywatele nie mają dostępu do rządu ”.

GŁÓWNY OFICER OCHRONY: „Właściwie chciałbym usłyszeć resztę rozmowy. Moja siostra właśnie przyjęła szczepionkę, aby chronić ją przed „wirusem”, a teraz jest w szpitalu… ”

I tak to niestety wygląda w znakomitej większości przypadków.

Dlatego twierdzę, że nauka rzeczywista, a w szczególności medycyna, poszły w zupełnie złym kierunku.

Największe błędy popełnia się na samym początku, w założeniach.

Strony

Skomentuj