Pfizer opracuje szczepionkę przeciwko wariantowi delta koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Firma Pfizer opracuje ulepszoną szczepionkę przeciwko koronawirusowi, która jest skierowana na wariant delta białka kolca covid. Takie oświadczenie zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej firmy. Rozpoczęcie badań klinicznych zaplanowano na sierpień.

 

Wariant delta koronawirusa stopniowo zastępuje alfa z Rosji. Na przykład w Petersburgu w czerwcu był już odpowiedzialny za ponad 90 procent infekcji. Delta różni się od innych szczepów koronawirusa kilkoma mutacjami w białku kolczastym, które potencjalnie czynią go bardziej niebezpiecznym.

 

Pojawiły się już pierwsze dane o przebiegu infekcji nią wywołanej. Wariant delta podwaja ryzyko hospitalizacji, ale szczepionki przeciwko niemu nadal działają, chociaż ich skuteczność jest zmniejszona w porównaniu z tą przeciwko szczepowi alfa (87,9 proc. w porównaniu z 93,4 w przypadku rozwoju Pfizer/BioNTech i 59,8 proc. w porównaniu z 66,1 proc. w przypadku szczepionki AstraZeneca).

 

Wcześniej Pfizer i Moderna ogłosiły, że planują udoskonalić swoje szczepionki, aby były bardziej skuteczne przeciwko nowym wariantom Covid, a przedstawiciele Pfizera powiedzieli w grudniu 2020 r., że taka zmiana zajmie około sześciu tygodni. Jednak do tej pory nie było żadnych wiadomości o ulepszonej szczepionce.

 

8 lipca br. firma Pfizer wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że ulepszy swoją szczepionkę przeciwko koronawirusowi BNT162b2. Teraz będzie celował w białko kolce wariantu delta koronawirusa. Pierwsza partia leku została już wydana, a badania kliniczne rozpoczną się w sierpniu 2021 roku po otrzymaniu wszystkich niezbędnych zgód.

 

Wariant delta koronawirusa już uległ mutacji. W Indiach pojawił się nowy szczep nazwany delta-plus. Różni się od normalnego wariantu delta mutacją białka S, którą posiadał szczep południowoafrykański. Pierwszy przypadek infekcji delta-plus został już zarejestrowany w Rosji.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Ile będzie docelowo kłuć po

Ile będzie docelowo kłuć po których szczepionkowcy będą mileli dość i napadną na nie chcących się szczepić jako głównych winowajców ich cierpienia kolejnego przyjmowania preparatów ? kwestia czasu jak powstaną kolejne fazy szczepionek przeciwko niezaszczepionym.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika r

Wraz z kolejna fala, rusza

Wraz z kolejna fala, rusza kolejne szczepienia, tyle ze na jesieni ci co dostali juz 2 dawki, nie beda juz tak chetni na kolena. Przeciez wiedza ze za pol roku kolejna szpryca, wiec po kij szczepic sie. Zobaczymy ilu bedzie chetnych na 3 dawke.

Strony

Skomentuj