Petycja wycofania Finlandii z Unii Europejskiej – brak wystarczającej ilości podpisów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Inicjatywa publiczna, mająca na celu przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Finlandii z UE, podobnego do tego, jakie miało miejsce w Wielkiej Brytanii, nie będzie rozpatrywana przez fiński parlament, donosi Fontanka.fi.

 

 

Petycja Fixit (tzn. Finlandia i exit - wyjście) została przygotowana przez partię Prawdziwi Finowie (Persusuomalaiset). W ciągu sześciu miesięcy zebrano 34 tys. podpisów, a potrzeba 50 tys.

 

Jeden z autorów petycji Sebastian Tynkkynen, szef młodzieżówki ww. partii, powiedział, że udało się jednak w Finlandii zainicjować poważną debatę o wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej. Według najnowszych sondaży, 70% Finów popiera członkowstwo w UE.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

  Tyle milionów tych niemców

  Tyle milionów tych Niemców jest. Taki ruch. I akurat wybrano do zamachu wóz Polaka i to w czasie gdy Polska w skutek działamia lewaków ma w Niemczech złą prasę. Gdy w Parlamencie EU Polacy chwalą się tym, że u nas nie ma terroryzmu więc niech się komisja od...oli od  naszego trybunału konstytucyjnego, To nie wydaje wam się dziwne? Ten wybór nie wydaje się przypadkowy! Fałszywa flaga?

Skomentuj