Petycja o secesji ze Stanów Zjednoczonych zebrała już 675 tysięcy podpisów z wszystkich stanów USA

Kategorie: 

Flaga Konfederatów z wojny secesyjnej w XIX wieku - źródło: savvysista.com

Mniej niż tydzień po tym, gdy mieszkańcy Nowego Orleanu (Luizjana) złożyli do Białego Domu petycję z prośbą, aby umożliwić ich stanowi oddzielenie się od USA, już w siedmiu innych stanach zebrano wystarczającą liczbę podpisów, aby uzyskać obiecane przez administrację Obamy rozpatrzenie każdej sprawy.

 

Rano w środę w ramach 69 odrębnych petycji, obejmujących wszystkie 50 stanów, zgromadzono 675 000 podpisów.  W stanach Alabama, Floryda, Georgia, Luizjana, Północna Carolina, Tennessee i w Teksasie przekroczono wymagany próg 25 000 podpisów.

 

Petycja z Teksasu prowadzi pod względem ilości deklaracji poparcia, zyskując przez do środy aż 94 700 podpisów.  Teksańscy konserwatyści z Austin i z Houston są szczególnie krytycznie nastawieni do kolejnej kadencji Baracka Obamy i wprost wzywają do ogłoszenia niepodległości Teksasu. Wszędzie jednak, włącznie z Teksasem zdarzają się też głosy przeciwne, czyli nie można powiedzieć, ze społeczeństwo w równym stopniu popiera idee secesji a może stworzenia nowego kraju składającego się z kilkunastu stanów.

 

Czy to oznacza, że wkrótce na kontynencie północnoamerykańskim pojawi się nowe państwo? Bardziej prawdopodobne wydaje się wyprowadzenie na ulice wojska, ponieważ ostatnio Obama przepychał po cichu taką ustawę w Kongresie. Wcześniej użycie US Army na terytorium USA było zabronione prawem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

NOWY - kolejny nawiedzony

NOWY - kolejny nawiedzony jełop. któremu się wydaje, że chsześcijaństwo to potęga. Otrząśnij się matole - chsześcijaństwo na Ziemi to mniejszość religijna!!! Dla mnie ta cała Wasza wiara to o kant dupy rozbić. Jak można wierzyć w takie kacapały??? Zapytaj się swojego Boga gdzie jest jak codziennie są mordowane dzieci i kobiety? Gdzie jest kiedy niewinnym ludziom podrzyna się gardła i wypruwa flaki? Otrząśnijcie się w końcu.

Portret użytkownika gregor ju

swietny opis he he ja tez

swietny opis he he ja tez jestem przeciwny glupotom i nawiedzonym na ziemi  wymyslono boga by straszyc takich przyglupow co wlasnei sie modla co to jest i do czego sluzy nie wiedza przeciez kazda zapiska tam w waszej jechanej ksiazeczce to totalne brednie i tylko wzmianki jak i ustawy polityczne.powrocic trzeba jednak do swietej jak wy to gamonie nazywacie inkwizycjii szkoda slow totalny blad w naturze . niema kurde zadnego boga a jak jest niech mnie w dupe  cmoknie hehe .moze cos pomoze przy sraniu . jak wiadomo mordowali ludzi  za inne przekonania i za wolnosc a wy jestescie wyznawcami mordercow o sorki cos chyba wam umknelo uwadze  . zreszta juz tez mowilem by nie wspomonac o religii skoro ten portal jest naukowy bez jaj .

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika nowy

  Jak zapewne dobrze już

 
Jak zapewne dobrze już rozumiecie, temperamenty są na wysokich obrotach w niektórych miejscach.  Ludzie zaczęli się budzić na fakt, że coś jest na opak i jak zwykle, są oni tymi, którzy będą nosili największy ciężar tego czasu, który nadchodzi.  Wasze społeczeństwa były utworzone w bardzo specyficzny sposób, mianowicie w taki, który przynosi korzyści tylko kilku osobom kosztem całej waszej reszty.  Obecnie, tych kilku na samym szczycie zaczęło zauważać, że ich imperium rozpada się na ich oczach i postanowili stoczyć potężną bitwę, ażeby uratować je przed całkowitym zniszczeniem.   Oni toczą przegraną bitwę, ale to nie jest dla nich w tej chwili wiadome.
Nie nauczyli się niczego z ostatnich upadków ich kolegów-uzurpatorów, że użycie brutalnej siły nie opłaci się przy tłumieniu ‚niepokojów’ pośród ich ‚wasali’.   To nie jest dobry sposób, gdyż to dolewa jeszcze więcej oliwy do ognia wolności zamieszkującego w sercach każdego człowieka i ten ogień płonie jaśniej z każdym dniem. 
Ich ‚modus operandi’ staje się jeszcze bardziej przejrzysty, gdy jedno europejskie państwo po drugim jest ‚rzucane na kolana’ przez wymagania tego, tzw. świata finansów.  Pod pretekstem ratowania danego państwa, wchodzą oni i wprowadzają własne prawa bez względu na wpływ jakie będą miały na rdzennych mieszkańców.  Spójrzcie wokół siebie i zobaczcie co się dzieje, gdy prawa demokracji są rażąco unieważniane przez instytucje finansowe.  W wyniku tego naprawdę będzie wielki bałagan i nadszedł czas, aby te narody powstały i zażądały  wolności od tych niegodziwych prześladowców.  Obserwujcie jak ludzie jednoczą się,widząc jak ich życie kruszy się pod stopami tych rekinów finansowych i wyjdą na ulicę w liczbie jakiej oczy ludzkie jeszcze nie widziały dotychczas na waszej planecie.  To doprawdy rozprzestrzeni się jak dziki ogień, gdy coraz więcej waszych towarzyszy  ostatecznie obudzi się na fakt, że byli oni paszą z własnej woli w tej wielkiej maszynerii wielkiego biznesu.  Lecz teraz nadszedł czas, by powstać i brzmiącym głosem powiedzieć NIE, kiedy ci nieubłagani, nienasyceni pożyczkodawcy żądają od was jeszcze więcej dla ich malejących zasobów.
Pamiętajcie, jesteście 99%, a oni nie są niczym więcej niż tylko malutkim ułamkiem tej liczby, lecz dotychczas udawało im się was prowadzić na bardzo krótkiej smyczy.  Ta smycz jest czymś co wy wszyscy teraz możecie zrzucić, jeśli zobaczycie jak wielka siła  tkwi w waszej liczbie.  Mamy to na myśli w sensie dosłownym, gdyż nie mogą oni kontynuować budowania swoich domków z kart bez waszej gotowości do dawania im zarówno wartości pieniężnych jak i bardziej konkretnych środków.  Bez tego, niekończącego się strumienia pieniędzy i bez waszej gotowości na niewolnictwo w nieprzyjaznym wam środowisku pracy, będą oni dosłownie pozbawieni ‚paliwa’, aby utrzymać tę całą swoją maszynerię w ruchu i nic nie przeraża ich bardziej niż myśl, że możecie wzniecić rebelię przeciwko temu rozmyślnie skonstruowanemu pasożytniczemu porządkowi świata.
Wielu już wpadło pod koła tej okropnej machiny i w rezultacie niemalże zostali przez nią zgnieceni.  Nie są w stanie dalej płacić rachunków i coraz częściej dosłownie są wymiatani na ulicę przez ten system, który utrzymuje ich w niczym więcej jak tylko  w pogardzie.  Innymi słowy, ten system nie został ustanowiony po to, aby zapewnić dobrobyt dla wielu, a tylko po to, aby napełnić kieszenie tych kilku.   Nigdy w całej historii ludzkości położenie tak wielu nie było rozgłaszane jak teraz i obecnie po raz pierwszy reakcje będą na skalę globalną.  Nie możecie sobie siedzieć błogo w waszych własnych domach, nieświadomi wysokiej ceny jaką tak wielu waszych współtowarzyszy płaci z powodu tego opresyjnego systemu i właśnie teraz przyszedł czas na globalne powstanie. 

Portret użytkownika gregor ju

pieprzysz glupoty porownujesz

pieprzysz glupoty porownujesz korupcje do demokracjii kolego zejdz na ziemie a dlaczego my niemcy ratujemy inne kraje dlategop balwanie bys mogl normalnie zarabiac i godnie zyc jak my tkutaj mimo tego ze na was wszystkich placimy podatki ok . spadaj porozmawiaj sobei ze swoim rzadem ktory wali cie w rogi i sam kradnie kase dla swoich urzedasow tutaj w niemczekch nie ma tajkieögo czegos bo jeden drugiego pilnuje by< nie mial za duzo a i zarazem banki sa kontrol,owane wiec co jest . nie umiezs zarabiac nie prahcujejsz jak ja po 14- 17 godzin  wiec nie masz nie starasz sie wiec biedujesz . wszedzie jest pracy dla wszystkich tylko trzeba chciec ruszyc dupe ok.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika colleeman

Zauważcie jedno. USA -

Zauważcie jedno. USA - najbardziej demokratyczne państwo świata, a nawet Wszechświata ma ordynację wyborczą tak sformułowaną, że nawet jak większość ludi głosuje przeciw czemuś to i tak o niczym to nie świadczy.
Wystarczy, że Obamuś wygrał wybory w czterech największych stanach i jest preziem. Amerykanie są tak głupim narodem, że nawet nie rozumieją, że ich głos nie ma żadnego znaczenia w wyborach. USA to banda jełopów nastawionych na konsumcję i nic więcej. Kilku się otrząsneło i widzą, że jest coś nie tak. W USA nie ma czegoś takiego jak WYBORY PREZYDENCKIE !!! Prezydent jest z góry ustalony przez FET (banki i finansiera USA) aby nie było podobnej sytuacji ja z J.F.Kenedym. I właśnie dlatego USA mają taką ordynację wyborczą. Nawet jak ludzie zagłosują przeciw to deputowani to zmienią zgodnie z konstytucją USA. Śmieszne, ale prawdziwe niestety. A teraz bieda się Jankesom do dupy dobiera i zaczynają myśleć. Już myślałem, że Amerykanie nie myślą - jak miło się czasem pomylić.

Portret użytkownika 777

Feliks Koneczny, nasz

Feliks Koneczny, nasz najznakomitrzy naukowiec od cywilizacji i kultury ludzkiej, pisze że cywilizacje innych ludów jak czarnoskórzy niszczą inne cywilizacje wyższe od niej przez napływ i rozmnażanie się co jest potwierdzone wielowiekową historią ludzkości ! W usa mamy ten sam rodzaj nisczenia cywilizacji chrześcijańskiej przez murzynów i inne rasy oraz inne cywilizacje ! Murzyni to najlepsi rozwalacze cywilizacji, ich cywlizacja nie istnieje albo opiera się na szałasach w afryce więc to co umią najlepiej to niszczyć wyższe cywilizacje takkie jak chrześcijaństwo ! Chrześcijaństwo jest prypisane przedewszystkim rasie białej więc murzyni niszczą jej podstawy cywilizacyjne różnymi metodami ! Wszyscy powinni się zapoznać z pracami naukowymi najznakomitrzego badacza cywilizacji jakim jest Feliks Koneczny ! Wpiszcie w internecie to imięi nazwisko a znajdziecie pełno jego opracowań ! Nad wszystkim czuwa Stwórca i Jego Syn Chrystus ! Tylko Stwórca nas może ocalić od zniszczenia !

Portret użytkownika danielov

Az cisnie sie na usta zeby

Az cisnie sie na usta zeby tych spasionych pejsatych bankowców z wall street wyrzucic z okien ich biurowców....no ale cóz. Bedzie stan wojenny , bedzie rzeznia niewiniátek jest juz za pózno. Ludzie otworzyli oczy dopiero teraz? Mawiajá ze nigdy nie jest za pózno....ale niestety jest juz za pózno, jaka kolwiek opozycja spotka sié z miazdzácá przewagá wojska i terroru. Smiano sie z teorii spiskowych, z ludzi którzy glosili prawdé....to teraz niech sie posmiejá wszyscy razem ale nie wszystkim bedzie do smiechu. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ta secesja była planoiwana

Ta secesja była planoiwana przez obóz Illuminatów frakcji prezentowanej przez Obamę i jego poprzednika Busha...
 Wygrał obóz zwolenników radykalnej depopulacji, która zacznie sie od wojny domowej w USA.
Fema... podziemia lotniska w Denver... plastikowe trumny...
  Ten obóz zaplanował wymordowanie 20 milionów swoich obywateli, resztę poddać praniu mózgu.... eksterminacji opornych i zachipowaniu uległych...
Wszelka opozycja będzie zmieciona z powierzchni Zemi...

Portret użytkownika Izzo

Jak można po cichu przepchnąć

Jak można po cichu przepchnąć taką ustawę w kongresie? Jak mozna zrobić to po kryjomu, tak żeby republikanie tego nie widzieli? I republikanom to pasuje ,oczywiście gdyby wygrali ale przegrali i teraz udają że im się to nie podoba. Ci wielcy patrioci republikańscy gdyby wygrali i jacyś demokratyczni wyborcy wyszli z podpisami o odłączaniu się to pewnie by pozwolili, co nie? Wink
Juz widzę jak patrioci kroją USA i oddają po kawałku "murzynom".
Autor tekstu jak zwykle pokazuje nie obiektywizm ale swoją linię pogladów.

Strony

Skomentuj