Pentagon wzywa Rosję do ekstradycji Snowdena

Kategorie: 

Były agent CIA i NSA, Edward Snowden - kadr z Youtube
Były agent CIA i NSA Edward Snowden, który został nazwany zdrajcą przez senatora Johna Kerry'ego, jest poszukiwany przez Stany Zjednoczone. Wywiad amerykański oraz sami dziennikarze nie wiedzą gdzie obecnie przebywa Snowden. Wygląda to tak, jakby rozpłynął się w powietrzu ale Amerykanie podejrzewają, że były agent przebywa w Rosji.

 

Początkowo Snowden miał przylecieć w niedzielę do Moskwy z Hongkongu, choć na rosyjskim lotnisku Szeriemietjewo nikt go nie widział. Od tego momentu Amerykanie mają problem. Początkowo była mowa o tym, że Snowden poleci na Kubę, ale okazało się, że nie było go w samolocie, choć jego nazwisko widniało na liście pasażerów. Następnie pojawiły się informacje, że Ekwador udzieli mu azylu politycznego, na co Amerykanie natychmiast zareagowali, grożąc sankcjami gospodarczymi. Przedstawiciele Ekwadoru jednak oficjalnie zaprzeczyli tym doniesieniom.

"Udało im się skoncentrować uwagę na Snowdenie i "złych" krajach, które go "popierają", doprowadzając do tego że zapomnieliśmy o wszystkich strasznych rzeczach, wyrządzonych Amerykanom i całemu światu, które on ujawnił." - powiedział prezydent Ekwadoru, Rafael Correa.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro jeszcze w środę oświadczył, że kraj może przyjąć Snowdena, jeśli oczywiście wyrazi taką chęć. Problem jednak jest taki, że nikt nie wie gdzie on obecnie przebywa. Stany Zjednoczone podejrzewają, że nadal jest w Rosji a minister obrony Chuck Hagel wzywa rosyjskie władze do jego ekstradycji.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin, który przebywa obecnie z wizytą w Finlandii wykluczył taką możliwość ze względu na brak umowy ekstradycyjnej pomiędzy obydwoma państwami. Z kolei Barack Obama zapowiedział, że jeśli Snowden przebywa w Rosji, może to zepsuć stosunki obu państw.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ja

Show must go one - odwracanie

Show must go one - odwracanie uwagi od Syrii i sytuacji w tamtym regionie idzie pełną parą, w końcu nie on jedyny w ostatniej dekadzie ujawniał różne cuda NSA. Ale teraz można robić szum wokół oczywistych spraw jak inwigilacja :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika ARMŚP

To sie świetnie składa. To

To sie świetnie składa. To dowód, że Illuminaci mają opozycję we własnym żmijowym gnieździe. Plan Holdrena co do globalnej radykalnej depopulacji wali się w gruzy... SNowden przecież nie dla "wolności" uciekł do Rosji.. Ratował życie, bo za dużo przypadkowo się dowiedział. Zdradzając Rosji to co wie może uratowac ten świat...
dla nie wtaje,mniczonych NSA to oraganizacja militarno-polityczna Illuminatów
Plan depopulacji globalnej do 500 milionów ludzi na Ziemi to plan Illuminatów.
proszę skopiować do przglądarki
itanimulli.com.gov  ( illuminati pisane od tyłu)

Portret użytkownika sceptyyk

USA robi z siebie posmiewisko

USA robi z siebie posmiewisko zadaniem! Przy okazji: na podstawie mocnych podstaw prawnych Polska zwrocila się do USA o wydanie Edwarda Mazura. USA odmowily... USA  odmowily Kubie i Wenezueli wydania  agenta CIA Posada Carrilesa który w 1976 podlozyl bombe w kubanskim samolocie pasazerskim (Cubana de Aviación Flight 455) zabijając 78 osob. USA odmówiły jego ekstradycji. W 2000 r Posada Carriles został w Panamie złapany ze 100kg ladunkow wybuchowych gdy przygotowywał zamach na Fidela Castro. Został osadzony w wiezieniu, ale 4 lata pozniej USA wymusily jego uwolnienie i udzielily mu azylu w Teksasie.

 

Portret użytkownika j.s.

Z ostatniej wypowiedzi Pana

Z ostatniej wypowiedzi Pana Obamy jaką słyszałem wyniknęło dla mnie, że jeżeli obywatel jakiegokolwiek państwa wystąpi przeciw swojemu rządowi to jest on bohaterem walczącym o demokrację i wolność któremu USA zapewniają poparcie, wsparcie i bezpieczny pobyt na terenie Ameryki. Jeżeli to samo zrobi obywatel USA to jest on terrorystą zagrażającym ideałom amerykanów, godzący w ich interes narodowy (itp. pierdoły) i należy go BEZZWŁOCZNIE wydać w ręce zasmuconych jego postawą władz, które go ..... - proszę sobie dokończyć wg własnego rozeznania.

Portret użytkownika Zenek

"Z kolei Barack Obama

"Z kolei Barack Obama zapowiedział, że jeśli Snowden przebywa w Rosji, może to zepsuć stosunki obu państw."
 
- co powiedział fuhrer nazistowskiej satrapi próbujący jeszcze niedawno techniką "na meteoryt" zrzucić na Rosję na Czelabińsk na ich elementy systemów nuklearnych taktyczny ładunek jądrowy by "ocieplić" te stosunki do kilku milionów stopni celsjusza oczywiście.
 
A swoją drogą gadzinówki i inne gebelsówki "światowej opinii publicznej" są już powoli zalewane "przeciekającymi" a fabrykowanymi na bierząco "niepokojącymi faktami z życia Snowdena". Mamy już tekst o "jakiś jajach i ich urywaniu". Teraz tylko czekać jak medią zrobią z niego antygeja czy w ogóle anty pederastę - tego fetysza nowoczesnych yewrogejskich społeczeństyw. I dopiero się zacznie skandowanie przez tłum haseł wydania Snowdena na "rytuał masowego wsadzania" jak to w Sodomie żydzi praktykowali co w bibli skrupulatnie z proktologicznymi szczegółami dziatwie ku czczeniu opisano.
 
 
 

Strony

Skomentuj