Pentagon twierdzi, że statek kosmiczny Starship może być wykorzystany do superszybkiego transportu na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Rakieta Starship, opracowana przez SpaceX, ma potencjał do zrewolucjonizowania nie tylko podróży międzyplanetarnych, ale również globalnego transportu i logistyki wojskowej. Starship, zdolny do osiągnięcia prędkości do 27 000 km/h, może teoretycznie dostarczać ładunki w dowolne miejsce na Ziemi w mniej niż godzinę. Ta zdolność otwiera nowe perspektywy dla transportu towarów o wysokiej wartości i pilności dostawy, co może znacząco wpłynąć na globalną logistykę.

 

Pentagon wykazuje duże zainteresowanie wykorzystaniem tej technologii. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych przyznały SpaceX kontrakt o wartości 102 milionów dolarów na pięć lat, aby zademonstrować technologie i możliwości transportu ładunków wojskowych oraz pomocy humanitarnej na całym świecie przy użyciu ciężkich rakiet.

 

To największy dotychczas przyznany kontrakt na program rakietowy do transportu ładunków. Również inne firmy kosmiczne podpisały umowy z Dowództwem Transportu USA na badanie koncepcji szybkiego transportu przez przestrzeń kosmiczną, ale tylko SpaceX otrzymało duży kontrakt.

 

Starship ma potencjał stania się platformą mobilności dla wojska USA, z możliwością dostarczania sprzętu wojskowego i zaopatrzenia w dowolne miejsce na Ziemi w ciągu godziny, co może zmienić dynamikę logistyki wojskowej i operacji szybkiej reakcji. Jednak wykorzystanie Starship do celów wojskowych niesie dodatkowe wyzwania, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa i rozważań geopolitycznych. Użycie Starship do celów militarnych może podnieść międzynarodowe napięcia i obawy o bezpieczeństwo, co wymaga starannego nawigowania wśród złożonych międzynarodowych traktatów i praw kosmicznych, aby uniknąć eskalacji lub konfliktów związanych z militarzacją przestrzeni.

 

SpaceX planuje również wykorzystać architekturę lądowania Starship na Księżycu do wsparcia wojska USA, dostarczając infrastrukturę na orbicie do logistyki i tankowania. Takie infrastruktury mogłyby być wykorzystane do operacji wojskowych w przestrzeni kosmicznej, umożliwiając manewrowanie satelitami i przemieszczanie ładunków między różnymi orbitami, czego obecnie nie można robić z powodu ograniczeń paliwowych i braku możliwości tankowania w kosmosie.

 

Potencjał Starship do rewolucjonizacji zarówno globalnej logistyki, jak i operacji wojskowych jest znaczący, ale realizacja tego potencjału wiąże się z przezwyciężeniem znaczących wyzwań technicznych, regulacyjnych, środowiskowych i geopolitycznych. Każdy aspekt zastosowań naziemnych Starship podkreśla potrzebę zarządzania równowagą między jego znacznym potencjałem a nieodłącznymi złożonościami jego wdrażania.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Aleksander Łukaszenko uderza

Aleksander Łukaszenko uderza w społeczność LGBT. Szokujący projekt ustawy

Na Białorusi przygotowany został projekt ustawy, która miałaby karać "za promowanie nienormalnych związków". Projekt jest obecnie w fazie zatwierdzania. Nie wiadomo, jaka kara ma grozić za "promowanie nietradycyjnych relacji rodzinnych". Białoruski lider Aleksander Łukaszenko wielokrotnie szokował homofonicznymi wypowiedziami. "Lepiej być dyktatorem niż gejem" stwierdził np. polityk.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialorus-wroci-do-karania-za-homoseksualizm-szokujacy-projekt-ustawy/wfqnd9h

1 Koryntian 6:  A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego?+ Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy,+ ani bałwochwalcy,+ ani cudzołożnicy,+ ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą,+ ani mężczyźni kładący się z mężczyznami,+ 10  ani złodzieje, ani chciwcy,+ ani pijacy,+ ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Teraz wielu jest bliżej do Białorusi  niż do Unii ,  bo tam jest normalność, zadaj sobie pytanie:  jakby wszyscy byli z LBGT to czy ludzkość by przetrwała. wyginęłaby w ciągu 100 lat !

 

Portret użytkownika To tyle

Czesi znaleźli amunicję dla

Czesi znaleźli amunicję dla Ukrainy poza UE. Szybkie dostawy 800 tys. pocisków

https://www.rp.pl/biznes/art39860281-czesi-znalezli-amunicje-dla-ukrainy-poza-ue-szybkie-dostawy-800-tys-pociskow

Tylko czemu nikt nie napisze ze te 800 tys. pocisków zostanie zdetonowanych na terytorium Ukrainy, a 5 x tyle Rosja zdetonowała i zdetonuje na Ukrainie  , to co z tej Ukrainy zostanie , jak można likwidować taki duży kraj w 21 wieku , czy ci u władzy w Ukrainie wiedzą co robią sobie i narodowi Ukraińskiemu , Ukrainy już nikt nie odbuduje , jak można wierzyć w obietnice , kapitalizmu,  to nie agencja filantropijna , czy opieka społeczne aby miała za darmo odbudować Ukrainę , na Ukrainie będzie jeszcze bardzie następowało wyludnienie tego kraju ;

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Endymion

666 TO LICZBA CZŁOWIECZA,

666 TO LICZBA CZŁOWIECZA, piekło na ziemi gotuje człowiek człowiekowi, może za pomocą demonów, ale wykonawcą tego jest czlowiek, który ma wolną wole i podejmuje decyzję zaprzedania duszy mamonowi.

Cykl jest astrologiczny, jeszcze nie nastała do kńca era wodnika, a jeszcze nie zakońcyła się era ryb, żyjemy w czasie zmiany ery i o tu chodzi.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Admin  , no kuva   , jak się 

Admin  , no kuva   , jak się  ma   start tego super szybkiego  amerykańskiego   statku made in   jewwood  do zielonego ładu     ekologii   o której tu trąbisz nostop i sladu węglowego  o którym też nadajesz jak obłąkany ??    bo  czytam i czytam      a z podziwu wyjść nie  mogę   z powdu że  jak coś   leci ze stanów zjebanej ameyryki  na księzyc   to okey   ale jak kowalski kupuje  mleko  wprost od krowy to ma  na sumieniu ślad węglowy i ma garba psychicznego   plus wrzucona dodatkowo do jego  intymnej wiadomości że to też   jego wina - to  niczym się nie różnie od "moja wiana  , moja  Bardzo wielka  wina" -  i skoro ty nie widzisz w  tym niczego  dziwnego    to i ja też   nie i  dlatego    będę wytykał   kłamstwa i socjotechniczne zabiegi   na podstawie których    chcesz uzyskać  przychód   dodatni   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj