Pentagon przyznał, że nad Syrią latają amerykańskie bezzałogowe samoloty

Kategorie: 

todayheads.com

Pentagon oficjalnie potwierdził, ze na szeroką skale wykorzystywane są drony bojowe patrolujące Syrię. Wtargnięcia w przestrzeń powietrzną tego kraju są uzasadniane potrzebą zebrania dowodów na zbrodnie władz syryjskich, które mają umożliwić przeprowadzenie interwencji na wzór libijski.

 

Scenariusz z Libii jest odtwarzany w Syrii i nikt nawet nie udaje, że jest inaczej. Kilka dni temu władze syryjskie poinformowały o zatrzymaniu kilkudziesięciu tureckich oficerów wywiadu, którzy według legalnych władz tego kraju byli trenowani przez Mossad. Oficjalna retoryka prezentowana przez USA i przez Izrael zawiera wiele górnolotnych sformułowań przeciwstawiających rzekomy krwawy reżim prezydenta Assada jakiejś mitycznej "pro-demokratycznej" opozycji.

 

Oficjele z Pentagonu stanowczo wykluczyli, że wtargnięcia w przestrzeń powietrzną Syrii mają na celu przygotowanie gruntu pod przyszłą operację lądową. Nie znaczy to jednak, że wykluczona jest kampania na wzór jugosłowiańskiej.

 

Nie jest prawdą, że istnieje jakiś konsensus w sprawie tego, co zrobić z Syrią i jedynie blokada Rosji i Chin stopuje państwa szeroko pojmowanego zachodu. Turcy na przykład odmawiają stworzenia stref buforowych przy granicy z tym krajem, w których mogliby się gromadzić uchodźcy i domagają się, żeby transporty z zaopatrzeniem szły droga morską a nie przez ich terytorium.

 

Rosja jest oskarżana o wysyłanie broni do Syrii a wczoraj przez kanał sueski przepłynął irański statek zaopatrzeniowy z towarzyszącym mu niszczycielem. Prawdopodobnie również zawierał broń dla popierających Assada. Z drugiej strony buntownicy eufemistycznie nazywani "opozycją demokratyczną" prawie na pewno są szkoleni i wyposażani przez USA i Izrael. Chodzą nawet słuchy, że na terenie Syrii działają już służby specjalne Wielkiej Brytanii, Kataru i USA. To bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt, że właśnie tak działo się w Libii.

 

Zachód obawia się, że irańska obecność militarna w Syrii wraz z pomocą Rosji może spowodować, że problem syryjski nie będzie tylko lokalnym a stanie się kolejnym punktem konfliktu międzynarodowego. Izraelska gazeta Haaretz stwierdza, że zaangażowanie Rosji może wyłączyć z konfliktu Unię Europejską i Turcję a same USA zaangażują się za późno i z mniejsza efektywnością. Izrael nie ustaje w próbach manipulowania sytuacją w regionie.

 

Syria opublikowała ostatnio zeznania zebrane od zatrzymanych tureckich oficerów wywiadu, którzy zostali rzekomo przeszkoleni przez Mossad i otrzymali instrukcje do przeprowadzania zamachów w celu osłabienia bezpieczeństwa kraju. Według Syryjczyków, jeden z tureckich oficerów powiedział, że Mossad szkoli również żołnierzy z Armii Wolnego Syrii i że agenci Mossadu przybyli do Jordanii w celu szkolenia bojowników Al-Kaidy, którzy mają być wysłani do Syrii w celu przeprowadzenia ataków terrorystycznych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Supervisor

  Umowa czerwiec 2011pomoc

 Umowa czerwiec 2011pomoc Amerykańskich wojsk (hemiczno bakter.) W ZABEZPIECZENIU MISTRZ.EURO 2012 W POLSCE?Są setki jednoznacznych dowodów, że przed atakami 9/11 (czyli 11 września 2001 r.) na trzy wieżowce w NY oraz na Pentagon, przez parę dni wojska lądowe, lotnictwo i służby specjalne (FBI oraz CIA - i inne) prowadziły „manewry” symulujące ataki terrorystyczne Przed atakami na metro w Londynie (7/7, czyli 7 lipca 2005) w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w Londynie, przeprowadzono ćwiczenia z udziałem policji i wojska w dziedzinie „opanowywania paniki po wybuchach w metrze”W  zamach w Madrycie 11 marca 2004 roku też był poprzedzony „ćwiczeniami anty-terrorystycznymi” "Ćwiczenia antyterrorystyczne w Oslo na 2 dni przed zamachem? Ćwiczenia w Polsce?    skr.cytat.Krzysztof Jackowski"Euro nie będzie znaczącym wydarzeniem,bo coś je przysłoni""Ludzie będą się bali otwierać okna" "Miasto w gruzach-ruiny na południu kraju" ???

Portret użytkownika danielov

oni nie odpuszczą. bedą tak

oni nie odpuszczą. bedą tak długo się wtrącać, podjudzac i prowokować , aż droga do iranu bedzie stala otworem, a prowokacja- to najmniejszy problem; jesli chce sie uderzyć psa to kij sie zawsze znajdzie. Jeśli do lata nie wymysla prowokacji to napewno coś wymyslą na olimpiade 2012 w londynie.

Strony

Skomentuj