Pentagon planuje budowę własnej stacji kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykanie chcą mieć własną wojskową stację kosmiczną. Departamentu Obrony USA, a konkretnie DIU (Defense Innovation Unit) ogłosił przetarg na opracowanie wojskowej stacji kosmicznej, która mogłaby zostać wykorzystana do przeprowadzenia eksperymentów i przechowywania ładunków. 

 

 

Zgodnie z opublikowaną listą wymagań, Pentagon oczekuje od potencjalnych oferentów, budowy stacji kosmicznej. Ma to być mała zrobotyzowana stacja o objętość jednego metra sześciennego. Według założeń będą tam przeprowadzane eksperymenty z mikrograwitacją, do szkolenia, testowania, składowania i transportu towarów, a także powinna wykonać jakieś bliżej niesprecyzowane „inne funkcje”. Prawdopodobnie chodzi o szpiegowanie z przestrzeni kosmicznej, albo o obserwacje astronomiczne, które Pentagon chciałby prowadzić z jakichś powodów.

Stacja ma miec metr sześcienny objętości i powinna nadawać się do przechowywania ładunku o wadze 80 kg. Pokładowe źródło zasilania musi zapewnić 1 kilowat energii. Potrzebny jest również system komunikacji i przekazywania danych, który ma zapewniać transmisję przynajmniej z prędkością do 100 kilobitów na sekundę. Konkurs będzie prowadzony w kilku etapach. Teraz jest czas na zgłoszenia zainteresowanych i na projektowanie przez nich koncepcji stacji. W 2020 roku powinny powstać pierwsze prototypy.

 

Stacja kosmiczna Pentagonu ma być połączona w sposób modułowy i ma zapewniać możliwość dalszej jej modernizacji. Wśród funkcji stacji Pentagon zakłada również stworzenie systemów podtrzymywania życia co być może otworzy w przyszłości drogę do wprowadzenia tam ludzi.

Ponadto stacja musi być w stanie zmienić orbitę pracy poza niską orbitą Ziemi, musi być w stanie dokować z innymi załogowymi i bezzałogowymi statkami kosmicznymi, a także dokonywać montażu innych obiektów na orbicie za pomocą jednego lub więcej zrobotyzowanych ramion.

 

Przyjmowanie wniosków przeprowadza wspomniany DIU czyli Departament innowacji wojskowej. Jeśli rezultaty prac oferentów będą zadowalające w ciągu najbliższych dwóch lat projekt może zostać zrealizowany i stacja kosmiczna Pentagonu znajdzie się na orbicie. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Jak zwykle amurykanom

Jak zwykle amurykanom zabraklo pomyslu Co dalej Robic ....???????

szukaja madrych Ludzi zeby IM Pomysly Ukrasc ,,,,,stary trik ----Oni te pomysly opatentuja jako Swoje ,,!!!!!!!! 

Nie dajcie sie oglupic ----- Jak oni na ten ksiezyc dolecieli ???????????skoro teraz nie moga tego dokonac ---wszystko Co hamerykanskie ...SMIERDZI ,,!!!!!

Portret użytkownika piotr p

Depatrament Innowacji

Depatrament Innowacji Wojskowych. Słowo innowacja pochodzi od innowatio (łac.) i oznacza wprowadzanie zmian. Jeśli wezmę kilof i będę okładał nim samochód i takie działanie będzie innowacją bo ja w tym samochodzie wprowadzam zmiany. Pieniądze przeznaczone na innowacje to pieniądze ukradzione. W jak różny sposób można nazwać grabież i destrukcję.

Portret użytkownika 3plabc

Od dłuższego czasu powtarzam,

Od dłuższego czasu powtarzam, że Trumpowi marzy się własna "Gwiazda Śmierci".. hehehe. Żeby nie wzbudzać zainteresowania u przeciwników, na razie mowa jedynie o 1m3, ale do jakich rozmiarów może się rozrosnąć to nie wiadomo... hehehe. FED’owi się drukarki przegrzeją od tych $... bo jak nie nadrukują to chyba z powietrza wyczarują kasę na te wszystkie programy zbrojeniowe Pentagonu... Królowie w marnotrawieniu kasy.

Portret użytkownika Zenek ;)

A tu co nieco o PRZYSZŁOŚCI

A tu co nieco o PRZYSZŁOŚCI planety

 

PRZYSZŁOŚCI WOLNEJ OD WSZELAKICH "ZDOBYCZY"

i też KRZEWICIELI tzw CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ (biblijnej) czyli

 

wszelakich PEDERASTÓW, PEDOFILII, KOPROFILII, ZOOFILII, LICHWIARZY, ZŁODZIEI (też w białych i urzędniczych rękawiczkach), 

czy zwykłych SOCJOPATÓW, w tym usługujących im watach NIEDOsapiens wpatrzonych w nich jak w BOZIĘ MARYJKĘ

 

PLUGAWIĄCYCH TĘ RAJSKĄ ZIEMIĘ SWOIM ISTNIENIEM

 

Mieniących się SŁUGAMI BOŻYMI czy NADRASĄ PANÓW

 

https://globalneprzebudzenie.wordpress.com/2019/07/07/znaczenie-przesilenia-letniego-2019-moj-pobyt-w-glastonbury/

 

panów DINOZAURÓW jacy będą powoli ZDYCHAĆ od własnych GRZECHÓW...

od własnej zawszonej  BUTY i CHCIWOŚCI....

od własnych BLUŹNIERSTW....

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

ten przetarg wygrają albo

ten przetarg wygrają albo ludzie Lorda Vadera albo Lorda Morawieckiego... bo przecież zrobić potężny schowek na europaletę to wyzwanie tylko dla najlepszych magików...

nie wiem co oni tam chcą umieścić - to nadal tajemnica wojskowa - ale sądząc po rozmiarach być może ma to być orbitalny grobowiec Jarosława Niewielkiego - bo to chyba nie przypadek że akurat on - jedyny i wyjątkowy na całej planecie - mieści się z kopytami na europalecie...

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony