Pentagon planuje budowę własnej stacji kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykanie chcą mieć własną wojskową stację kosmiczną. Departamentu Obrony USA, a konkretnie DIU (Defense Innovation Unit) ogłosił przetarg na opracowanie wojskowej stacji kosmicznej, która mogłaby zostać wykorzystana do przeprowadzenia eksperymentów i przechowywania ładunków. 

 

 

Zgodnie z opublikowaną listą wymagań, Pentagon oczekuje od potencjalnych oferentów, budowy stacji kosmicznej. Ma to być mała zrobotyzowana stacja o objętość jednego metra sześciennego. Według założeń będą tam przeprowadzane eksperymenty z mikrograwitacją, do szkolenia, testowania, składowania i transportu towarów, a także powinna wykonać jakieś bliżej niesprecyzowane „inne funkcje”. Prawdopodobnie chodzi o szpiegowanie z przestrzeni kosmicznej, albo o obserwacje astronomiczne, które Pentagon chciałby prowadzić z jakichś powodów.

Stacja ma miec metr sześcienny objętości i powinna nadawać się do przechowywania ładunku o wadze 80 kg. Pokładowe źródło zasilania musi zapewnić 1 kilowat energii. Potrzebny jest również system komunikacji i przekazywania danych, który ma zapewniać transmisję przynajmniej z prędkością do 100 kilobitów na sekundę. Konkurs będzie prowadzony w kilku etapach. Teraz jest czas na zgłoszenia zainteresowanych i na projektowanie przez nich koncepcji stacji. W 2020 roku powinny powstać pierwsze prototypy.

 

Stacja kosmiczna Pentagonu ma być połączona w sposób modułowy i ma zapewniać możliwość dalszej jej modernizacji. Wśród funkcji stacji Pentagon zakłada również stworzenie systemów podtrzymywania życia co być może otworzy w przyszłości drogę do wprowadzenia tam ludzi.

Ponadto stacja musi być w stanie zmienić orbitę pracy poza niską orbitą Ziemi, musi być w stanie dokować z innymi załogowymi i bezzałogowymi statkami kosmicznymi, a także dokonywać montażu innych obiektów na orbicie za pomocą jednego lub więcej zrobotyzowanych ramion.

 

Przyjmowanie wniosków przeprowadza wspomniany DIU czyli Departament innowacji wojskowej. Jeśli rezultaty prac oferentów będą zadowalające w ciągu najbliższych dwóch lat projekt może zostać zrealizowany i stacja kosmiczna Pentagonu znajdzie się na orbicie. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Jak zwykle amurykanom

Jak zwykle amurykanom zabraklo pomyslu Co dalej Robic ....???????

szukaja madrych Ludzi zeby IM Pomysly Ukrasc ,,,,,stary trik ----Oni te pomysly opatentuja jako Swoje ,,!!!!!!!! 

Nie dajcie sie oglupic ----- Jak oni na ten ksiezyc dolecieli ???????????skoro teraz nie moga tego dokonac ---wszystko Co hamerykanskie ...SMIERDZI ,,!!!!!

Portret użytkownika piotr p

Depatrament Innowacji

Depatrament Innowacji Wojskowych. Słowo innowacja pochodzi od innowatio (łac.) i oznacza wprowadzanie zmian. Jeśli wezmę kilof i będę okładał nim samochód i takie działanie będzie innowacją bo ja w tym samochodzie wprowadzam zmiany. Pieniądze przeznaczone na innowacje to pieniądze ukradzione. W jak różny sposób można nazwać grabież i destrukcję.

Portret użytkownika 3plabc

Od dłuższego czasu powtarzam,

Od dłuższego czasu powtarzam, że Trumpowi marzy się własna "Gwiazda Śmierci".. hehehe. Żeby nie wzbudzać zainteresowania u przeciwników, na razie mowa jedynie o 1m3, ale do jakich rozmiarów może się rozrosnąć to nie wiadomo... hehehe. FED’owi się drukarki przegrzeją od tych $... bo jak nie nadrukują to chyba z powietrza wyczarują kasę na te wszystkie programy zbrojeniowe Pentagonu... Królowie w marnotrawieniu kasy.

Portret użytkownika Zenek ;)

A tu co nieco o PRZYSZŁOŚCI

A tu co nieco o PRZYSZŁOŚCI planety

 

PRZYSZŁOŚCI WOLNEJ OD WSZELAKICH "ZDOBYCZY"

i też KRZEWICIELI tzw CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ (biblijnej) czyli

 

wszelakich PEDERASTÓW, PEDOFILII, KOPROFILII, ZOOFILII, LICHWIARZY, ZŁODZIEI (też w białych i urzędniczych rękawiczkach), 

czy zwykłych SOCJOPATÓW, w tym usługujących im watach NIEDOsapiens wpatrzonych w nich jak w BOZIĘ MARYJKĘ

 

PLUGAWIĄCYCH TĘ RAJSKĄ ZIEMIĘ SWOIM ISTNIENIEM

 

Mieniących się SŁUGAMI BOŻYMI czy NADRASĄ PANÓW

 

https://globalneprzebudzenie.wordpress.com/2019/07/07/znaczenie-przesilenia-letniego-2019-moj-pobyt-w-glastonbury/

 

panów DINOZAURÓW jacy będą powoli ZDYCHAĆ od własnych GRZECHÓW...

od własnej zawszonej  BUTY i CHCIWOŚCI....

od własnych BLUŹNIERSTW....

 

Strony

Skomentuj