Pęknięcia ziemi w Peru budzą niepokój mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: correros.es

W peruwiańskiej prowincji Huancane pęka ziemia. Mieszkańcy miejscowości Tuni Requena to w większości rolnicy, tego typu problemy to dla nich wielki kłopot.

 

Problem z pęknięciami ziemi to nie nowe zjawisko. Pierwsze przypadki tego typu miały miejsce już dwa lata temu. Naukowcy twierdzili wtedy, że zostało to wywołane przez procesy erozyjne oraz przez działalność samych rolników. Jednak problem nie ustaje a wręcz się nasila a rolnicy powątpiewają w opinie naukowców. Dodatkowo obawiają się oni, ze pęknięcia mogą prowadzić do śmierci ludzi i zwierząt hodowlanych. Twierdzą oni, że nowe uszkodzenia ziemi mogą się pojawić w każdej chwili.

Pierwotne pęknięcie, które zapoczątkowało te problemu miało około 500 metrów długości. Z czasem jednak uległo rozproszeniu. Teraz jednak wszystko wróciło ze zdwojoną siła. Nie wiadomo jak głębokie są te twory a na dodatek niektórzy donoszą, że w ich okolicy czuć było dziwny zapach, który może być spowodowany jakąś emisja gazu. Sytuacja wygląda na tyle poważnie, że lokalne władze znowu poprosiły o pomoc specjalistów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Skorupa Ziemi z gumy nie jest

Skorupa Ziemi z gumy nie jest więc jak się ją tu i ówdzie ugniata mikrofalami i harpami to się musi gdzieś indziej odkształcić (popękać) by wyzwolić nagromadzoną promieniowaniem ENERGIĘ i pękając wyzwala to co zakumulowała.
Innymi miejscami wyzwalania tego co debile we frakach, mudurach i kitlach pompują w Ziemie są wszelkiego rodzaju styki płyt kontynentalnych - pamiątka po podobnych debilach bawiących sie w boga jakieś 7 tysiecy lat temu. Ot i wsio.
 
Część tej ENERGI na pewno oddziaływuje z magma podgrzewając ją i zachęcając do wypływania na powierzchnie - dlatego TYLE WULKANÓW NAGLE ZACZĘŁO WYBUCHAĆ. Ale to NIE PRZEBIEGUNOWANIE TYLKO DEBILIZM POLITYKÓW OGARNIĘTYCH "SEMICKIM ŚWIRYZMEM" - rządzą władania bez uprawnień całym wszechswiatem.

Portret użytkownika xtb

A ja sądzę ze ma to

A ja sądzę ze ma to powiązanie z topnieniem lodowców albowiem te topiąc się tracą mase i coraz mniej uciskaja na skorupę ziemską co powoduje z jednej strony wypiętrzanie się ziemi a z drugiej jej zapadanie lub też powrót do pierwotnego stanu. Podobnie dzieje się z uciskanym balonem

Portret użytkownika ooooooooo

Może i masz rację że to

Może i masz rację że to przebiegunowanie prędzej czy później nastąpi i może to być w tedy kiedy uspokoiliśmy się z tym rzekomym końcem świata itd bo napewno jakieś procesy wewnątrz ziemii się dzieją niepokojące coś musi mega mocno jądro ziemii na grzewać albo coś musi być płytami tektonicznymi  bo jak wiemy Peru jest obszarem sejsmicznym więc to że jeszcze żyjemy to były to brednie ludzi z końcem świata że 21 grudnia może i będzie i nikt tego w stanie przewidzieć nie jest kiedy to będzie bo napewno te zjawiska nie pokoją jak pękanie ziemii i dziwne zjawiska świetlne jak np te w Brazylii u mnie wczoraj jakiś kosmiczny gruz po niebie latał i sporo dziwnych smug było przypadek raczej nie wydaje mi się że do  czegoś dojdzie jak nie w tym to w przyszłym roku napewno i bądźmy czujni bo to zaskoczy nas w tedy kiedy my najmniej będziemy się tego spodziewać i nie będziemy o tym myśleć .Więc pieprzenie NASA i naukowców że nic się nie dzieje to takie pieprzenie kotka za pomocą młotka . Niepoki też aktywność sejmiczna nawet w Polsce trzęsie słabo ale jednak jedynie gdzie nie trzęśie to Afryka i Australia . Obyśmy tylko sylwestra dożyli obecnego roku bo zaczyna robić się bardzo nieciekawie. Bądźmy czujni .

Strony

Skomentuj