Pęknięcia w irańskiej elektrowni atomowej w Bushehr

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W kwietniu i w maju tego roku doszło do silnych trzęsień ziemi w okolicy jedynej działającej w Iranie elektrowni atomowej. Po zdarzeniach informowano, że budynki przetrwały, ale teraz okazuje się, że zlokalizowano pęknięcia.

 

Według oficjalnych informacji pęknięcia pojawiły się przynajmniej w jednym miejscu, ale mają po kilkanaście metrów. Pojawiły się też informację wskazujące na to, że pęknięcia widać na obudowie reaktora. Teheran nie wypowiada się w tej kwestii, ale inspektorzy Międzynarodowej Agencji wątpią, że wstrząsy o sile 7,7 stopni w skali Richtera, do których doszło w jej okolicy, rzeczywiście nie wywołały żadnych uszkodzeń.

 

Przedstawiciele rosyjskiej firmy uczestniczącej w budowie obiektu również twierdzą, że trzęsienie nie wywołało problemów w pracy elektrowni. Wątpliwości jednak nie biorą się z niczego i tak jak w przypadku Fukushimy właściwy rozmiar problemów może być ukrywany. Pokazuje nam to, że energetyka jądrowa jest obarczona wysokim ryzykiem i tego typu siłownie nie powinny być budowane w rejonach aktywnych sejsmicznie. Niestety dzieje się inaczej a świat ignoruje to zagrożenie zwracając na nie uwagę dopiero, gdy dochodzi do katastrofy na dużą skalę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika pako1205

I tak się szczęśliwie

I tak się szczęśliwie składa,że niedrogo,po starej znajomości,jak dla Nas tylko,mają jedną w drodze wyjątku do odstąpienia.Jest świetna i nigdy,przenigdy nie skazi niczego,a kto wie,może ceny będą francuskie... .Nie wolno dawać wiary w żadne słowa od promotorów energii nuklearnej,to czysty biznes,a nie odłam Greenpeace,chociaż obecnie to pewnie nie pierwszorzędne odniesienie...

Skomentuj