Pekin został uznany za światową stolicę miliarderów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Christina B Castro/CC BY-NC 2.0

Jak wskazuje nowy raport Instytutu Hurun, Pekin po raz pierwszy stał się miastem w którym żyje najwięcej miliarderów, przewyższając pod tym względem Nowy Jork. W stolicy Chin mieszka obecnie 100 tak bogatych ludzi - więcej o 32 w porównaniu do 2014 roku.

 

Jak wynika z danych, w zeszłym roku liczba miliarderów na całym świecie wynosiła 2188 (ich łączny majątek to około 7,3 biliona dolarów). W 2013 roku było o 99 miliarderów mniej. Znaczna większość z nich pochodzi z Chin (568 - ich majątek jest równy 1,4 biliona dolarów), Stanów Zjednoczonych (535) i Indii (111).

Biorąc pod uwagę poszczególne miasta, w Pekinie mieszka obecnie 100 miliarderów, w Nowym Jorku 95 a w Moskwie 66. W pierwszej dwudziestce znajdują się 4 chińskie miasta, 3 amerykańskie i 2 indyjskie oraz kilka europejskich stolic (Moskwa, Londyn, Paryż).

Za najbogatszego człowieka na świecie uważa się współzałożyciela firmy Microsoft, Billa Gatesa, którego majątek szacuje się na 80 miliardów dolarów. Raport ten potwierdza również ostatnie wyliczenia międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam. Na świecie mamy coraz więcej miliarderów, bogaci stają się jeszcze bogatsi a biedni - biedniejsi.

 

 

Źródło: http://www.hurun.net/en/ArticleShow.aspx?nid=15703

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mayezon Manoyezowycz

niech ktoś w końcu zacznie

niech ktoś w końcu zacznie krzyczeć, chiny to nie państwo komunistyczne, gdzie tam komunizm? chiny to państwo partyjniacko-oligarchistyczne nie ma tam sprawiedliwej redystrybucji pieniądza!to samo G co kapitalizm
tylko troszkę bardziej totalitarny. te sk.wysyny z zachodu uczą się od chinoli jak tym bydłem czyli nami pomiatać żeby nie było prawdziwej ,nie sponsorowanej rewolucji .ostatnie pokolenia facetów są już wykastrowane ,to teraz czas by nam skracać łańcuch, a wielkie G na świecie jak było tak będzie z przewagą G w kolorowym papierku. nikt nie zna zamysłów faraonów tego świata, jedno jest pewne, pętla na naszych niewolniczych szyjach coraz mocniej zaczyna uciskać, czas się obudzić!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj