Pekin został uznany za światową stolicę miliarderów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Christina B Castro/CC BY-NC 2.0

Jak wskazuje nowy raport Instytutu Hurun, Pekin po raz pierwszy stał się miastem w którym żyje najwięcej miliarderów, przewyższając pod tym względem Nowy Jork. W stolicy Chin mieszka obecnie 100 tak bogatych ludzi - więcej o 32 w porównaniu do 2014 roku.

 

Jak wynika z danych, w zeszłym roku liczba miliarderów na całym świecie wynosiła 2188 (ich łączny majątek to około 7,3 biliona dolarów). W 2013 roku było o 99 miliarderów mniej. Znaczna większość z nich pochodzi z Chin (568 - ich majątek jest równy 1,4 biliona dolarów), Stanów Zjednoczonych (535) i Indii (111).

Biorąc pod uwagę poszczególne miasta, w Pekinie mieszka obecnie 100 miliarderów, w Nowym Jorku 95 a w Moskwie 66. W pierwszej dwudziestce znajdują się 4 chińskie miasta, 3 amerykańskie i 2 indyjskie oraz kilka europejskich stolic (Moskwa, Londyn, Paryż).

Za najbogatszego człowieka na świecie uważa się współzałożyciela firmy Microsoft, Billa Gatesa, którego majątek szacuje się na 80 miliardów dolarów. Raport ten potwierdza również ostatnie wyliczenia międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam. Na świecie mamy coraz więcej miliarderów, bogaci stają się jeszcze bogatsi a biedni - biedniejsi.

 

 

Źródło: http://www.hurun.net/en/ArticleShow.aspx?nid=15703

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu