Pekin tworzy antysmogową policję

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ogłoszono, że czynności takie, jak gotowanie na świeżym powietrzu, spalanie śmieci oraz emisja spalin samochodowych mają być w Pekinie dokładnie monitorowane przez wyznaczone do tego celu służby.

 

Grzywny mogą być wymierzane zarówno firmom, jak i osobom fizycznym, które nie będą przestrzegały wytycznych, dotyczących emisji szkodliwych substancji do powietrza.

Chiny są jednym z najaktywniejszych użytkowników węgla, a obecnie znajdują się na pierwszym miejscu generatorów gazów cieplarnianych. Jednak krótko po przyłączeniu się do porozumienia paryskiego, zużycie węgla w Chinach maleje, inwestuje się także w odnawialne źródła energii.

 

Jednak, podobnie jak w wielu innych miastach na całym świecie, pojazdy z silnikami wysokoprężnymi stanowią ogromny problem. W 2012 roku, milion ludzi w Chinach zmarło z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniami powietrza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Liczbami łatwo szafować, jak

Liczbami łatwo szafować, jak napiszę, że pod moimi oknami przejeżdża codziennie tysiąc samochodów w jedną stronę to uwierzycie? Według tego co napisano, że w 2012 umarło milion ludzi od zanieczyszcznego powietrza to idźmy dalej, na raka kolejne 2 miliony, w wypadkach znowu milion, wykonano karę śmierci na kolejnym milionie, z iinych przyczyn znowu milion... Jeszcze kilka lat i Chiny się wyludnią.

Skomentuj