Pazerny socjalistyczny rząd planuje masowe obniżki wypłat w Polsce i nazywa to "troską" o obywateli

Kategorie: 

Źródło:123rf.com

Obecny polski rząd, bardzo sprytnie udaje, że jest prawicowy podczas gdy są to przedstawiciele socjalistycznej lewicy pobożnej. Dają temu wyraz z jednej strony opowiadając o "żołnierzach wyklętych", a z drugiej realizując program gospodarczy komunistów z Partii Razem.

 

PiS zapowiedział właśnie pełne opodatkowanie umów cywilnoprawnych. Nazywanych przez socjalistów 'śmieciowymi". Trudno się dziwić, że socjaliści chcą likwidacji takiej formy zatrudnienia, ponieważ umowy "gówniane" czyli na etat o pracę, da się opodatkować znacznie wyżej. To dlatego właśnie jednym z postulatów komunistycznej partii Razem, była ich likwidacja. Teraz socjaliści pobożni z PiS postanowili skorzystać z tego komunistycznego pomysłu. Skutkiem tego ponad 4 mln Polaków będzie zarabiać jeszcze mniej niż dotychczas!

 

Skrajnym cynizmem jest przedstawianie tego jako osiągnięcie i wyraz troski o obywatel. Socjalistyczna "troska" oznacza tylko tyle, że tacy biedni ludzie zapłacą znacznie więcej podatków. Jak zwykle socjalizm okazuje się równością ale w dół. Jednak zyski z takiego dyktatu z pewnością będą. Zyskać na tym może przede wszystkim ZUS. A kto straci? Przede wszystkim ludzie zatrudniający się na umowach o dzieło, specjaliści, artyści, oraz tak zwani wolni strzelcy pracujący w zawodach wymagających kreatywności.

 

Sprawiedliwość społeczna, czyli po prostu niesprawiedliwość, wygląda tak, że zostaną oni zrównani pod względem wyzysku podatkowego państwa z ludźmi wyzyskiwanymi na tak zwanych etatach. Nie ma w Polsce większych niewolników od "etatowców". Co zabawne posiadacze umowy o pracę są pewni, że to coś wspaniałego. Ludzie tacy żyją przeważnie myślą o mitycznej emeryturze, którą dostaną w nagrodę za swoje niewolnictwo. Doprawdy zabawny jest ten antyludzki system wspomagany propagandą Smile

 

Jak wiadomo socjaliści są największymi specjalistami w wydawaniu cudzych pieniędzy, a ponieważ szybko im się kończą, zwykle nie ustają w pomysłach, aby na swoją lekkomyślną redystrybucję okraść ludzi jeszcze bardziej. Z kolei większość zwolenników lewicy wierzy w to głęboko, że ich ukochany socjalistyczny rząd sięgnie do kieszeni mitycznych bogaczy, a nie ich własnych. Tacy niemądrzy ludzie liczą, że rządzący ukradną złym przedsiębiorcom i dadzą im. Nigdy nie rozumieją oni, że ktoś kradnie ich własne pieniądze lewa ręką i obdarowuje ich nimi prawą.

 

Fakty są takie, że niestety przeważnie znacznie łatwiej jest okraść bardziej tego wyzyskiwanego biednego, niż broniącego się przed tym , zazwyczaj sutecznie, tak zwanego mitycznego "bogacza". Biedak po prostu nie jest w stanie obronić przed fiskusem i po prostu płaci te horendalne podatki pod groźbą więzienia.

 

Czego się jednak spodziewać skoro niedawno okazało się, że tak zwane społeczeństwo, nie ma zupełnie pojęcia o podatkach. Ponad połowa Polaków (58%) uważa, że nie płaci VAT. Niektórzy nie zdają sobie też sprawy z tego jakie ponoszą obciążenia podatkowe, bo wszystko jest sprytnie ukryte. Aby ludzie się obudzili i zrozumieli poziom ucisku potrzebne jest wypłacanie im pensji brutto. Gdy potem odprowadzą te ogromne kwoty swojej wypłaty na oczywiste zmarnowanie, to może coś by do nich dotarło, bo tak to wmawiają sobie tylko, że podatki to płacą tylko przebrzydli kapitaliści, a nie oni ...

 

Jednak wiadomo, że socjalistyczne władze będą się bronić przed takim rozwiązaniem, usiłując przekonać, że ludzie są za głupi na to, aby sami zapłacić swoje podatki i potrzebują do tego pracodawcy, którego łatwiej zdyscyplinować. W ten sposób stwarza się wrażenie, że niskie wypłaty w Polsce to skutek pazerności prowadzących działalność gospodarczą, a nie państwa, które opodatkowało pracę jak towar luksusowy, 45% podatkiem.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.2 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Petels

<p>Admin twoje zdolności

<p>Admin twoje zdolności poznawcze zatrzymały się na poziomie totalnej opozycji. Jesteś jak wesz nic od siebie czysty populizm. Wszystko źle wszystko nie tak. Dobrze że zwykłemu Kowalskiem żyje się lepiej , a na takie jednostki jak ty patrzy pukając się w czolo. Od lat nie zaglądam na WP i ONET teraz do tego dołączyło ZNZ swoją bylejakością.&nbsp;</p>

Portret użytkownika kolo21

Oj dajcie spokój pracodawcy

Oj dajcie spokój pracodawcy chcą jak najlepiej dla nas:) Jednego się nauczyłem, nie ma nic za darmo! I faktycznie, że pis jedną reką daję, a drugą zabiera. Admin dał taki materiał, bo liczy się kaska od komentarza, ile to było 30zł? I tak jest to druga strona po WP:) którą otwieram co dziennie.

kolo21

Portret użytkownika NS69

Pierdół admina ciąg dalszy..

Pierdół admina ciąg dalszy...4 mln artystów i kreatywnych wolnych strzelców...czyli coś koło 10 % ludności Polski Lol ...admin wszyscy normalni na umyśle wiedzą po co są te umowy śmieciowe...moja żona i wiele jej koleżanek pracowała na śmieciówce zanim wyjechała do niemiec...firmy które świadczą usługi wynajmu pracowników od lat łupiły  na śmieciówkach nie tylko polaków...pracownik na śmieciówce nie ma żadnych praw...w przeciwieństwie do pełnego etatu przy umowie na czas nieokreślony...Jak czytam takie bzdury...to myślę odrazu...że to ktoś z KOD, PO albo innej mafi która dostaje coraz mocniej po dupie...a raczej po kieszeni...Próba przykrócenia tego procederu poprzez zmiany w opodatkowaniu...jest jak najbardziej słuszna...zwykły pracownik bardzo chętnie zamieni śmiecia... na normalny etat...Ci nieliczni...również komentujący ten knot...którzy chcą zachować większą niezależność...niech zarestrują działalność gospodarczą i wystawia fakturę za swoją kreatywną pracę...czy artystyczną twórczość...Dobry sposób na unikanie zatrudnienia pracownika wymyślili Niemcy...działając jako jednoosobowa firma i wykonując w sposób ciągły usługi tylko dla jednego przedsiębiorstwa...automatycznie daję się podstawy dla urzędnika który wykryje taki proceder...do wydania decyzji o nakazie przejścia na zatrudnienie w charakterze pracownika...Osobiście wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem...chociaż nie znając powodów wybrania akurat takiego sposobu na powstrzymanie tego procederu...można sobie tylko gdybać... Pomysł żeby wypłacać pensję brutto...i tym samym obciążyć wszystkich bez wyjątku obowiązkiem rozliczania podatków i opłacania składek...byłby sporym ukłonem w stronę pracodawców...pozwalającym na oszczędności w księgowości...i utrapieniem dla zwykłego człowieka...I na koniec adminie powiem ci że oklepana i obłudna teoria jakoby...ciągle jeszcze niskie zarobki były efektem zbyt dużych obciążeń fiskalnych...całe szczęście robi coraz mniejsze wrażenie na ludziach...za przykład podam sytuację na stacjach benzynowych...ceny paliw za Odrą takie jak u nas...kolejka przy kasie podobna...a zarobki przynajmniej trzy razy niższe...taka sama sytuacja jest w całym handlu i produkcji...Nawet mniejszych przedsiębiorców stać na podwyżki...no ale wtedy nie starczy na lizing X6...i.może będzie musiała wziąść się do roboty żona...a na wakacje pojadą tylko raz w roku...trzeba też będzie zrezygnować z projektantki w domu...i wykończyć np. łazienkę za 30 tyś...a tyle miała kosztować sama wanna...jak żyć...pomyśli biedny właściciel stacji benzynowej...

Portret użytkownika xes23

Umowy o dzieło powinny

Umowy o dzieło powinny dotyczyć wyłącznie prawdziwych dzieł i zleceń. A nie pracy w okreslonych godzinach często na zmiany, gdzie nie można wyjść poza teren zakładu, zapalić czy z kibla skorzystać poza przerwą. Dla artystów, innych wolnych strzelców jestem za ale w fabrykach powinien być ZAKAZ zatrudniania na takie umowy. A stosowane przez rózne Worki czy Joby pośrednictwo w zatrudnianiu właśnie na "śmieciówkach", czyli czyste pasożytnictwo najczęściej na najmniej zarabiających powinno być zlikwidowane od ręki.

Portret użytkownika Apage Satanas

Istotą problemu jest

Istotą problemu jest NEOSZLACHTA. Wiele osób połapało się, że można żyć wygodnie nie budząc sobie rączek. Doszło do tego, że to PASOŻYD rządzi organizmem, na którym żeruje. Choćby parchatki z giełdy. Nie wnosząc nic, wprowadzając jedynie niestabilność -  spijają śmietankę. Metod uleczenia podobna jak w leczeniu pasożytów tj:

1 właściwa diagnoza przyczyny choroby

2 usunięcie pasożytów

Ktoś zna inną metodę? Sądzicie, że sami z siebie odejdą? Wy na ich miejscu byście odeszli? 

Portret użytkownika MiterMann

nawet nie czytalem do konca..

nawet nie czytalem do konca.... bo wiadome ze to propaganda...  do lapy dostajesz za pisu wiecej i od nowego roku jeszcze wiecej.... idziemy naprzod, nic odrazu,,, idziemy... a taki autor chce zawrocic tych co ida... jak chcecie emeryture skoro zlodzieji wybieraliscie ? jak chcecie wiecej wiecej....jak sami nie dajecie nic...  jak ? na zjezdzie przedsiembiorcow zadalem pytanie... ile  placicie w  waszej firmie za wakat...? i ten co odpowiedzial najnizsza zostal przekopany...  a bylo grono ktora zasady ma podobne... wrecz  takie same... tych co wychodzili tylem karetka zabierala

Strony

Skomentuj