PayPal wycofał się z zamykania kont za „dezinformację”

Kategorie: 

Źródło: paypal.com

Firma PayPal zapowiedziała 8 października, że nie wdraża nowej polityki, która umożliwiłaby przedsiębiorstwu zajmowanie kont i pieniędzy użytkowników, którzy rzekomo promują „dezinformację” lub „nienawiść”. Daje to nam przedsmak atrakcji jakie mają dla nas konstruktorzy nowego porządku światowego.

 

Plany PayPala zszokowały wielu użytkowników, którzy masowo wręcz nie mogli uwierzyć w tak absurdalny dyktat korporacji. Ostatecznie zmasowana fala krytyki zmusiła payPal do rewizji swoich planów.

„Powiadomienie rozesłane zostało przez pomyłkę i zawierało nieprawidłowe informacje; PayPal nie nakłada na ludzi kar za wprowadzanie w błąd, a takie sformułowanie nigdy nie miało być umieszczone w naszych zasadach” – zapewnił w e‑mailu rzecznik PayPala. „Przepraszamy za zamieszanie, które to spowodowało” – poinformował rzecznik firmy

Firma we wrześniu ogłosiła, że zmienia swoją politykę zasad użytkowania, czyli AUP. Zgodnie z zasadami, które mają wejść w życie w listopadzie, użytkownicy nie mogą używać systemu PayPal do „wysyłania lub publikowania jakichkolwiek wiadomości, treści lub materiałów, które według wyłącznej opinii firmy PayPal:

.1) są szkodliwe, nieprzyzwoite, nękające lub budzące sprzeciw,

.2) przedstawiają lub sprawiają wrażenie przedstawiania nagości, czynności seksualnych lub innych czynności intymnych,

.3) przedstawiają lub promują nielegalne zażywanie narkotyków,

.4) przedstawiają lub promują przemoc, działalność przestępczą, okrucieństwo lub samookaleczenie,

.5) przedstawiają, promują lub podżegają do nienawiści lub dyskryminacji chronionych grup lub osób lub grup ze względu na chronione cechy (np. rasę, religię, płeć lub tożsamość płciową, orientację seksualną itp.),

.6) stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa lub dobrostanu użytkownika,

.7) są oszukańcze, promują dezinformację lub są niezgodne z prawem,

.8) naruszają prywatność, prawa własności intelektualnej, lub inne prawa własności jakiejkolwiek strony lub 9) w inny sposób nie nadają się do publikacji”.

 

Firma PayPal twierdziła, że w przypadku każdego naruszenia użytkownicy ponoszą konsekwencje. Obejmą one „odszkodowanie umowne” w wysokości 2500 USD za naruszenie. Pieniądze zostaną pobrane bezpośrednio z konta PayPal danej osoby. Pieniądze te pokryją wewnętrzne koszty administracyjne ponoszone przez firmę PayPal w celu monitorowania i śledzenia naruszeń oraz szkód wyrządzonych marce firmy PayPal.

 

Wiele osób ogłosiło w mediach społecznościowych, że zamknie swoje konta. Negatywny oddźwięk społeczny zmusił PayPal do zmiany decyzji i żenującego przekonywania, że plany tej antywolnościowej regulacji firmy zajmującej się przekazywaniem płatności, były błędem. Teraz każdy już wie co chodzi po głowie właścicielom tej platformy zatem pozostawanie tam jest szkodzenie samemu sobie. 

Warto też zastanowić się czy inni operatorzy usług finansowych nie planują podobnie restrykcyjnych kroków, które notabene zostały już podjęte przeciwko ludziom podczas Konwoju Wolności w Kanadzie. Wtedy doszło do tego, że każdy kto pomógł protestującym miał blokowane konto. Do złudzenia przypomina to nową strategię PayPala. Warto sobie zadać pytanie kto każe tym wszystkim finansowym instytucjom nękać ludzi za poglądy i dlaczego.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Ja wam powiem tak - kto z

Ja wam powiem tak - kto z sobą nosi ten się nie prosi. Bo wszyscy korzystający z obrotu bezgotówkowego sami dobrowolnie zasilają ten system lichwiarski, który nie wykonując żadnej użytecznej pracy pochłania wasze pieniądze. A "bestię" pokonać można tylko głodząc ją. Z drugiej strony wciąż nie brakuje idiotów, którzy na telefoniczną prośbę kogoś obcego a rzekomo "znajomka kuzyna" czy "policjanta", potrafią opróżnić konto bankowe z gotówki po czym wyrzucić ją oknem... dla "bezpieczeństwa"... Głupich nie sieją. 

Portret użytkownika ​euklides

A obrót gotówkowy to niby kto

A obrót gotówkowy to niby kto kontroluje? Kogo niby zasilasz jak bierzesz papierek prezesa NBP? Tylko alternatywne środki płatnicze jak kryptowaluty, kamienie szlachetne czy metale nie zasialają lichwiarskiego systemu. No, ale jak to wytłumaczyć baranom?

Portret użytkownika euklide⁣s

Sam głąbie narzekasz na

Sam głąbie narzekasz na system lichwiarski po czym jak przypominam, że gotówka jest kontrolowana dokładnie przez ten sam system lichwiarski, to piszesz dzbanie, że ty sobie nie wyobrażasz by płacić inaczej w sklepie...  Jesteś po prostu ograniczony umysłowo i najgorsze, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Może obejrzyj sobie filmik jak w Słowieni możn płacić kryptowalutą w supermarkecie -> https://www.youtube.com/watch?v=61kQ4-0a1p8

 

Portret użytkownika axell69

AKTUALIZACJA 

AKTUALIZACJA 

STRAJKi FR  ZŁAPAŁO MIESZKANIA AKTYWNYCH WOJSK  Z KRAJÓW NATO W ZAPOROŻU; Planowano  ofensywę z zaskoczenia z wykorzystaniem tych oddziałów! Rosja ZAATAKOWAŁA bloki mieszkalne, w których stacjonowały te wojska NATO, w tym pięć tysięcy (5 tysięcy) polskich regularnych żołnierzy służby czynnej. Uderzenia rosyjskich rakiet zabiły tak wielu, że NATO musiało odwołać niespodziewaną ofensywę. Oto zdjęcie bloku mieszkalnego, w którym stacjonowały wojska NATO w Zaporożu na Ukrainie.

Od 11 października Ukraina przestaje eksportować energię elektryczną do innych krajów, aby ustabilizować własny system energetyczny – Ministerstwo Energii Ukrainy

"

Uderzenie w infrastrukturę energetyczną Ukrainy skomplikuje transgraniczny handel energią elektryczną i zaostrzy kryzys gazowy. Głównymi odbiorcami ukraińskiej energii elektrycznej są Węgry, Polska i Rumunia. Kraje te wybierały do 1 GW ładunku dziennie. 

Ukraina jest właścicielem największej floty elektrowni jądrowych w regionie. Wytwarzanie w elektrowniach jądrowych znacznie oszczędziło gazu i węgla, których obecnie brakuje. Niemożność uzyskania (niezawodnej) energii elektrycznej z Ukrainy zmusi lokalne gospodarki do wydawania droższych i rzadszych zasobów. Oznacza to, że pasożytowanie na infrastrukturalnym dziedzictwie ZSRR, jak to było poprzednio, nie zadziała. Ukraina jest o kilka kroków bliżej całkowitego załamania gospodarki.

Polska radzi swoim obywatelom na Białorusi opuszczenie kraju.

Moim zdaniem , niesząd polski być może zrozumiał że po dzisiejszym pokazie  siły i mozliwośći FR  że żarty  kończą  się ?? bo co robi 5 tyś  polskich żołnierzy  na ukrainie w jednym miejscu ?? pięć tysięcy polskich  żołnierzy z czynnej  służby ?? tzn , nie wielu z nich przeżyło 

 

NATOMIAST  

⚡️Premier Izraela Yair Lapid potępił rosyjskie ataki rakietowe na Ukrainę.

Izraelskie ataki rakietowe na Liban, Syrię, Palestynę, Irak to najwyraźniej coś zupełnie innego.

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

Оlej w głowie

Оlej w głowie

 

Uderzenie w infrastrukturę energetyczną Ukrainy skomplikuje transgraniczny handel energią elektryczną i zaostrzy kryzys gazowy. Głównymi odbiorcami ukraińskiej energii elektrycznej są Węgry, Polska i Rumunia. Kraje te wybierały do 1 GW ładunku dziennie.

Ukraina jest właścicielem największej floty elektrowni jądrowych w regionie. Wytwarzanie w elektrowniach jądrowych znacznie oszczędziło gazu i węgla, których obecnie brakuje. Niemożność uzyskania (niezawodnej) energii elektrycznej z Ukrainy zmusi lokalne gospodarki do wydawania droższych i rzadszych zasobów. Oznacza to, że pasożytowanie na infrastrukturalnym dziedzictwie ZSRR, jak to było poprzednio, nie zadziała. Ukraina jest o kilka kroków bliżej całkowitego załamania gospodarki.

 https://t.me/Olej_w_Glowie

Nie nadarmo siedział na stołku w spółce energetycznej na ulandzie nasz były wuc pierwsza flacha - tu się kupuje a potem wysyła dalej na zachód z przebitką dla wybranych bo my jakoś obniżenia cen nie zauważyliśmy przez ostatnie 20 lat. Wręcz przeciwnie z pańswtowej firmy zrobili sobie trzy spółki aby "konkurencyjnie obniżać ceny" a wyszło jak zawsze - powstały trzy intratne stołki prezesów , intratnie posadzone doopy w zarządzie i kasiora nie płyneła już cała do wora budżetu państwa ale umniejszona o sute gaże dla stołkarzy w zarzundach oraz dywidendy dla "akcjonariuszy" - obsadzonych z klucza komitetu centralnego tej czy innej mafii partyjnej.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q.

A te twoje "krypto" to  w

A te twoje "krypto" to  w kieszeni nosisz czy masz wirtualne na serwerze co ? Pstryk i nie masz nic... robaczku, w przecieństwie do mnie który używa wyłącznie gotówki i tylko ja decyduję kiedy na co i ile wydam. Krypto waluta to wirtualny pieniądz istniejący tylko w pamięci komputera.

Portret użytkownika ​euklides

Noszę też w kieszeni, bo to,

Noszę też w kieszeni, bo to, że nie wiesz jak działa kryptowaluta to tylko twoja niewiedza dzbanku. Gotówka natomiast jest całkowicie pod kontrolą banksterów i możesz właśnie patrzeć jak twoje papierki tracą wartość z dnia na dzień... Ten papierek z nadrukowaną cyfrą jest wart tyle co papierek po cukierku i nie ma pokrycia w kompletnie niczym poza twoją głupotą i wiarą w to, że nie dotknie cię to co przerabia praktycznie każde pokolenie, czyli spadek wartości państwowego "pieniądza" do zera.

 

 

 

Portret użytkownika Q.

Mówiłem ci już zmień płytę -

Mówiłem ci już zmień płytę - patefonie na korbkę. Wszyscy znają wartość pieniądza i umówili się że będą nim płacić za towary i usługi (umowa społeczna). Co więc kogo obchodzi jakiś "państwowy" przelicznik ? Przecież wszystko jest prywatne... Nie żyjemy w Związku Radzieckim lat 70-tych.A ceny zależą wyłącznie od kosztów produkcji czyli surowców, energii, robocizny i marży. Wszystko ci trzeba tłumaczyć.. ? - Chętnie przyjmę twoje "papierki bez wartości" w każdej ilości - podać ci adres ?

Portret użytkownika euklide⁣s

Wszyscy znają wartość

Wszyscy znają wartość pieniądza i umówili się że będą nim płacić za towary i usługi (umowa społeczna

Ty to jesteś niezłym debilem. Pokaż mi tą umowę? Masz na niej podpis twój i  prezesa NBP? Zostałeś baranie ZMUSZONY do używania tych papierków, bo w ten sposób pasożyt może przeżyć i rosnąć. Mogą nadrukować tego tyle ile chcą, a mogą też wyssać tego gówna od ludzi tyle ile zechcą przez mechanizmy takie jak stopy procentowe czy podatki. To oni ustalają wartość. Twoja zerowa wiedza z ekonomi i totalna ignorancja jest żenująca.

Strony

Skomentuj