Paweł Kukiz zapowiada referendum w kwestii zgody na przyjmowanie uchodźców i w sprawie wyjścia Polski z UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Paweł Kukiz jest znanym zwolennikiem demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim, z dużą ilością referendów w wielu sprawach. Jego parlamentarna formacja polityczna KUKIZ15 zbiera obecnie podpisy pod wnioskiem o rozpisanie referendum w sprawie przyjmowania tak zwanych uchodźców i nie wyklucza, ze potrzebne będzie referendum w sprawie wyjścia Polski z UE.

 

Wypowiedzi Kukiza na temat wyjścia z traktowanej jak dopust boży Unii Europejskiej wzbudziły sporą sensację w polskich mediach. Polityk pytany potem czy zamierza wyprowadzić Polskę z UE, wyjaśnił, że faktycznie nie wyklucza wniosku o uchwałę Sejmu w sprawie rozpisania referendum na temat wystąpienia naszego kraju z Unii Europejskiej.

 

Przedstawiciele formacji KUKIZ15 zwracają uwagę na przypadek Wielkiej Brytanii, której pozycja negocjacyjna względem fanaberii Komisji Europejskiej znacznie się poprawiła, po ogłoszeniu możliwości wyjścia tego kraju z UE. Dla wielu osób szkolonych w bezwarunkowej miłości do UE nawet samo zarysowanie ewentualności odzyskania niepodległości od Brukseli jawi się jako straszna herezja.

 

Ludzie tacy przeważnie nigdy nie słyszeli o tym, że Polska płaci co roku wiele miliardów złotych tak zwanej składki unijnej. Wydaje im się, że UE daje nam jakieś mityczne dodatkowe pieniądze jak dobry wujek, nie chcąc nic w zamian. Jednak prawdziwy bilans naszego członkostwa w Unii Europejskiej jest bardzo trudny do oszacowania, ale z pewnością ujemny w długim okresie czasu.

 

Z pewnością są jakieś zyski z wejścia do tej organizacji, ale nawet pobieżna analiza wskazuje na to, że raczej przeważają negatywy. Bo czy za coś pozytywnego można uznać masowy eksodus ludność za granicę. W XIX wieku, gdy po przegranym Powstaniu Styczniowym wyjechało 60 tysięcy Polaków mówiono na to Wielka Emigracja - to jak w takim razie nazwać to co dzieje się obecnie skoro wyjechało kilka milionów obywateli naszego kraju?

 

Słynne dotacje unijne są w dużej mierze najpierw próbą odzyskania własnych środków, co wzmaga zadłużenie budżetu państwa i samorządów. Gdy budujemy drogi to i tak robią to przecież głównie niemieckie i austriackie firmy więc nawet jeśli w ciągu ostatnich lat kilka razy Polska odzyskała więcej niż wpłaciła, to przeważnie pieniądze te w taki lub inny sposób wróciły głównie do niemieckiej gospodarki. Nigdy nie dowiemy się też jakie byłoby tempo rozwoju gospodarczego naszego kraju gdyby nie funkcjonowały u nas unijne regulacje, które doprowadziły na zachodzie Europy niemal zerowy wzrost większości gospodarek unijnych.

Ale to radosne rozdawnictwo, zwłaszcza w zakresie dotacji rolnych, wkrótce się skończy. Już teraz wiadomo jednak, że po roku 2020 urywa się kurek z unijnymi pieniędzmi. Czy to oznacza, że potem będziemy już tylko dopłacać do tego interesu na przykład dodatkowymi wymyślnymi podatkami? Wszystko na to wskazuje i na dodatek wygląda na to, że przepoczwarzona Unia Europejska zamierza pokazać swe totalitarne oblicze.

 

Względem Polski rozpoczęto obecnie bezprecedensowe postępowanie sprawdzające, które ma za zadanie sprawdzić czy nasz kraj "nie narusza wartości UE". Kukiz proponuje zatem całkiem słusznie, aby przy takiej wrogiem postawie KE, groźbę Polexit traktować jako straszak, dokładnie tak jak robią Brytyjczycy.

 

Obecnie jednak instytucja referendum została w Polsce skutecznie ośmieszona, a ludzie nie chcą demokracji i nie chodzą na wybory. Nawet referendum akcesyjne robiono przez dwa dni tak bardzo obawiano się o brak frekwencji. Ostatnie dziwaczne referendum wymyślone przez poprzedniego prezydenta również okazało się zupełnym niewypałem. Być może to referendum w sprawie islamistów wciskanych nam przez UE, udowodni, że Polacy wcale nie gardzą demokracją. Dotychczas zebrano za jego przeprowadzeniem aż 100 tysięcy podpisów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Tak pier...cie a poczytajcie

Tak pier...cie a poczytajcie sobie wedy indyjskie to sie dowiecie kim naprawde sa slowianie,a jak ruszycie szarymi komorkami to zrozumiecie dlaczego slowian tak usilnie probuja zniszczyc ludy rzymskie i semickie ( arabowie to tez semici ). Na czele stoi obludna cora Vaticana od ktorej wychodza rozkazy po przez tych rotschildow,sachsow,fockefelerow i sorosow,przeciez ta banda ciapasow to ukryta armia tych co wczesniej wymienione.
Probuja zniszczyc slowian bo sie boja slowian.

Portret użytkownika Arya

Zaciekawiłeś mnie z tymi

Zaciekawiłeś mnie z tymi wedami. Gdyby to były wedy słowiańsko-aryjskie (przez wielu uważane za falsyfikat), to bym zrozumiał. Ale indyjskie? Ja czytałem tylko Bhagawadgite z pism hinduskich.
Napisz więcej o powiązaniu hinduskich wed ze Słowianami.
 
Pozdrawiam 
Arya.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Taki

Hallo 44 nie Zrazaj sie rob

Hallo 44 nie Zrazaj sie rob dalej Nowy ustruj, masz wiecej tych ktorzy pojda za Toba.tych ktorzy sa przeciwni to albo naiwniacy albo Trole.wierza w Demokracje taka ktora panuje w Afganistanie ,Iraku ,Syrii,Libanie,Ukrainie .My Zawodowi Polacy pojdziemy za Toba zeby zmienic ten Durny Swiat.Napisz wszystkie zasady Archekracji jako PDF zeby mozna bylo latwo zapisac na Stiku.Pozdrowienia

Portret użytkownika Alien1974

To referendum to tak jakby

To referendum to tak jakby zapytać: "czy chcemy kolejnych problemów". A Polska przyjęła już 900 tysięcy uchodzców ze wschodu. No jest jeden sposób jest. Trzeba wyjść ze świątyń i nic nie robić, takie proste a zarazem trudne. Do następnego poczytanie.

Portret użytkownika Mojeimię44

Najpierw

Najpierw film
https://www.youtube.com/watch?v=01Sg4UZWSzE
A teraz!
Nam jest potrzeba jak najszybsza zmiana ustroju a nie usprawniania demokracji zamieniając ją w olchokracje. Demokracja tłumu powinna zostać tylko wtedy użyta kiedy z jakimś przepisem czy ustawą nie daje rady rząd. OSTRZEGAM! Olchokracja zniszczyła już nie jedną cywilizację. Poczytajcie sobie jak skończył Babilon, Starożytny Rzym czy Grecja? Chcecie powtórki z rozrywki? Im więcej kucharek tym miej jedzenia!
https://www.youtube.com/watch?v=5j7Yp8rA0x0
Jedynym wyjściem jest tylko przejście na archekracje. Ludzie z demokracją ponownie wybiorą swoje życie jako postać "wietrzną" reinkarnacyjną  (to już 4 życie będzie na minusie) albo przejdą na archekracje żeby mieć życie wieczne w ciele materialnym. Tak to wygląda i nie ma przed tym wyborem ucieczki. Reinkarnacja kontra długowieczność.
https://www.youtube.com/watch?v=MG1UbHU3dkI
Potrzebne jest przejęcie korporacji przez spółdzielnie społeczne, nowe archetypy itd. to daje tylko archekracja. Demokracja umiera razem z cywilizacją i z wami! Obudźcie się! 
https://www.youtube.com/watch?v=m_kal1iGkX8
Cały czas wam powtarzam że archekracja da wam w przeciągu 8 lat wydłużenie życia o kolejne najmiej  40 lat. likwiduje banki, wirytualną księgowość. Daje wam zabespieczoną gotówkę złotem przez co nie ulega ona "spiskowym wahaniom" a korporacje spółdzielczości społecznej dają każdemu akt własności. Jednak wy tego nie widzicie? Dlaczego? 
Daleki jestem od tego, żebym uważał się za jakiegoś geniusza bo nim nie jestem. Jednak jedna osoba jest dobra np. w tworzeniu  samochodów, druga w spawaniu a trzecia w nauczaniu innych. Ja jestem dobry w tworzeniu ustroju politycznego. Każdy ma z nas jakieś powołanie.
Archekracja daje ci możliwość realizacji twojego marzenia w świecie wolnym a nie niewolonym przez prywatne korporacje gdzie 1% obywateli posiada 99% własności. Wybór należy do was,
Ja nad nowym systemem cały czas pracuje chociaż powiem szczerze, że po waszych komentarzach pod archekracją to nawet już sam nie wiem czy wy faktycznie chcecie raju na ziemi czy piekła? Wydaje mi się, że wolicie to drugie!

Portret użytkownika S.N.69

1. Jaki masz pomysł na

1. Jaki masz pomysł na pozyskanie zwolenników
teoretycznego ustroju w krajach zachodnich
2. Jak miałby wyglądać sam moment przejścia z
obecnych systemów na twój ( walka zbrojna,
wybory, przewrót )
3. Jakie podjęto by działania wobec ewentualnej
opozycji.
4. Jak miało by wyglądać przejęcie majątku
prywatnego.
5. Proszę też o knkretne dane które potwierdzą
wydłużenie życia po 8 latach o 40, i określą
docelowy wiek człowieka lub też jego
nieśmiertelność
6. Jakie posiadasz kwalifikacje odnośnie budowania
tego typu modeli, i czy masz już jakieś
osiągnięcia na tym polu.

Portret użytkownika kolo21

Wszyscy ciągle piszą żeby

Wszyscy ciągle piszą żeby opuścić Unie i jak to super będzie bez niej.A jak było przed 2005 rokiem? Drożyzna niesamowita.Brak pracy itp.Czyli tak samo jak w czasie gdy jesteśmy w Uni.A do Putina pod ruski bucior mi się nie spieszy.Teraz o muslimów.Czy ktoś posiada nagrania o tych zbrodniach przez nich popełnianych? Bo tylko słowa pisane przez anonimowych komentatorów.To jak z Ufo.Oj przepraszam fotki Ufo są,mizerne ale są.A muslimów gwałcących każdego i wszędzie, nie ma.Wszyscy włażą w d..e ruskim.Teraz to się zrobił propagandowy portal na rzecz przeklętych moskali.A Kukiz jest zdrowo jeb...y.Taka chorągiewka.Raz za tym, później za tamtym.Sam nie wie.Na moje jest on agentem wynajętym do siania zamętu.Wyjść z Uni,później z Nato i Onz.I prosto pod skrzydełko Gru czy Fsb.Im więcej minusów tym więcej ruskich trolli.

kolo21

Portret użytkownika Cezar

Wlasnie masz racje,przed UE

Wlasnie masz racje,przed UE polski zloty mial wartosc i za sto zloty mozna bylo kupic poltora kosza marketowego takiego jak w biedronce,a teraz kupisz na sto zlotych ten maly koszyk platikowy co go nosisz,taka jest roznica grabierzy polski z wartosci zlotego,to dalem przyklad. Dobrze pamietam tzw upadek PRL na PRL Bis,denominacje i pozniejsze upadki,niszczenie wszystkiego az po ludzi.
Wspolczesnie pieniadz niema wartosci,a jak bedziecie madrzy to nie dacie sie za czipowac,w opolu juz dwa lata temu byly pierwsze proby czipowania ludzi w szpitalu.

Portret użytkownika MrXJG

Co my bez tej UE Sodomy

Co my bez tej UE Sodomy zrobimy,
gdzie bogiem jest pieniądz, 
gdzie można bez karnie napadać, gwałcić kobiety i dzieci obojga płci, może to oni sprowokowali ubiorem.
Mordowac też można bez karnie bo są luksusowe więzienia i nie ma kary śmierci to nie zgodne z wartościami UE Sodomy. 
Merkel żyje w świecie urojeń, bredni, multi kulti, gender ...
Polska istniała przed powstaniem UE . 

Portret użytkownika prorok2404

jaka drożyzna >? 11 lat temu

jaka drożyzna >? 11 lat temu paliwo bylo po 3 zlote... fajki po 4 ... rachunki za prad , wywóz smieci itd byly nizsze . Spożywka i chemia tez byla tansza. A co do moslimow zapraszam na zachod . popatrzysz sobie i skoro tak ci dobrze w tej unii to mozesz juz zostac. najlepiej w brukseli na posyłki. wiekszosc Polaków mysli o powrocie do kraju, mowie bo mieszkam w de i widze co sie dzieje. ja bym dał duzo zeby nam sie zylo tak jak przed 2005 rokiem.

Strony

Skomentuj