Patriarcha Syrii: z rąk bojowników ISIS zginęło ponad 20 chrześcijan

Kategorie: 

youtube.com
Bojownicy „Państwa Islamskiego” zabili ponad 20 chrześcijan w syryjskim mieście Al-Qaryatayn, powiedział Ignatius Efrem II, patriarcha syryjskiej Cerkwi - jakobickiej, podaje BBC.

<--break->

 

 

Wśród ofiar są trzy kobiety. Los kolejnych pięciu osób nie jest znany, ale one także najprawdopodobniej straciły życie.

 

Bojownicy zajęli Al-Qaryatayn w sierpniu ubiegłego roku. Mieszkało tam około 300 chrześcijan. Niektórzy chrześcijanie zostali zabici podczas próby opuszczenia miasta, a kilku innych za „naruszanie praw islamu”.

 

Pomimo obecnej sytuacji w kraju, Efraim II uważa, że przedstawiciele różnych religii mogą współistnieć w Syrii. Głównym celem jego posługi jest osiągniecie harmonii religijnej w tym rejonie świata.

„Współistnieliśmy przez wieki, nauczyliśmy się szanować siebie nawzajem. Nauczmy się żyć ze sobą ponownie, będziemy mogli żyć razem, jeśli pozostawimy siebie w spokoju” - powiedział Efrem II.

Syryjskie wojska rządowe, wspierane przez rosyjskie lotnictwo, odbiło Al-Qaryatayn w ubiegłym tygodniu. Miasto jest całkowicie zniszczone. Rozebrano tam katolicki klasztor, wzniesiony 1500 lat temu. Mieszkańcy, którzy opuścili Al-Qaryatayn, zaczęli wracać do miasta.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Alien1974

Chrześcijanie mordowani są

Chrześcijanie mordowani są dlatego, że Chrześcijanie służą diabłu. Mordowawani są również Muzułmanie za współprace, albo za brak pogardy wobec Chrześcijan - w ich mniemaniu. No i faktycznie tak jest, bo chrześcijańska Europa uprawia tzw. Podwójną Moralność i robi to - bo tak została nauczona od wieków - razem z głową Kościoła Kato...lickiego, papieżem. To właśnie ta podwójna moralność, podwójne standardy powodują bunt fundamentalistów, a gdy dojdzie do najgorszego i wszyscy Muzułmanie, którzy na razie nie identyfikują się z fundamentalizmem (ale tylko do czasu), gdy nastąpi przekroczenie pewnej psychologicznej linii, ruszą do Dzihadu. Muzułmanie nie są głupi, przecież nawet jeśli nie doszłoby do dzihadu, oni metodycznie przejmą Europę, ponieważ ich przyrost jest o wiele większy, a jak wiecie kobiety zachodu mają już dość rodzenia dzieci ponad ich siły. Dochodzi jeszcze jeden czynnik. Sytuacja w krajach islamskich wciąż się pogarsza, globalne ocieplenie, upadające rolnictwo bedzie determinować eksodus ludzi w północne rejony świata. Tak więc to już nie jest jakaś tam przepychanka, zanosi się na wojne cywilizacyjną. Oczywiście wszystkie strony mają jakiś plan. Modlący Chrześcijanie modlą się o nadejście Pana Jezusa, rządzący myślą o jakiś tam nowym porządku świata - a jak się zacznie to i tak pochowają się do bunkrów, by wyjść po wszystkim i powiedzieć "zginęły nas miliony ale przetrwaliśmy" - papież i te całe zgromadzenie dewiantów w sutannach będzie uciekać do Polski, do kraju, w którym najbardziej się ufa tej zgrai obłudników - w końcu nie po to tyle złota w Licheniu jest, żeby się kto inny tym zajął jak nie obłudny i zepsuty do szpiku kości Watykan - tak więc każdy ma jakiś plan. Radzę czytać PIOTRA POCIESZYCIELA, albo zginiemy, albo zmuszą nas do wiary w Islam, tak jak to zrobiła MORDERCZA SEKTA z Watykanu 1050 lat temu, zmuszając nas do wiary w boga potwora i despote. To nie wiara w JEZUSA CHRYSTUSA jest zła, a źli są ci, co podają się za sługi Jego, a gdy tylko się odwrócimy wbijają nam nóż w plecy. Do następnego poczytania.

Portret użytkownika wielebny

Co Ty gadasz o F.H.U Kościół

Co Ty gadasz o F.H.U Kościół Sp. z o.o. S.c.S.k
za głupoty?
:-)  :-)  Jaka mafia?  Jaki diabeł?
Mafia przy kościele wysiada a diabeł już dawno dał na luz.
 
A tak na serio to też sądzę że tym wszystkim rządzi jakiś szatan jeśli już jest...  bo tylko skur***synom, złodziejom, przekrętom i cwaniakom powodzi się na tym świecie a bidny bo uczciwy łzy wylewa...
Jeśli Bozia istnieje i widzi to wszystko to jest szatanem lub ma coś z globusem. Amen.
 
Mówisz kościół...
Ja do kościoła przestałem łazić gdy:
 
1. poznałem znaczenie słowa parafianin
2. ksiądz zaczął ode mnie pożyczać pornole a w zamian dawał jakieś Statki Noego...
 
PS. Wypis z encyklopedii oraz wikipedii:

PARAFIANIN:
(1.1) daw. parochianin (1.2) ograniczony, tępak; pot. idiota
Każda msza zaczyna się od: moi drodzy idioci, tępacy...
Ksiądz jedzie po całej a kościół zebrańców mordami cieszy... buhahahaaaaaa   kształcony naród
a jak na ulicy zjebiesz kogoś od idiotów i tępaków to albo się sadzi do lania albo wyciąga szrotfona i wykręca na Milicję... buhaaa

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Skomentuj