Pastylki z marihuaną mogą zastąpić wkrótce wszelkie środki przeciwbólowe

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Amerykańskie społeczeństwo jest zdecydowanie najbardziej znarkotyzowane na świecie. W Stanach Zjednoczonych trwa epidemia uzależnień od leków na receptę, które sprzedawane są zupełnie legalnie, a koncerny farmaceutyczne liczą zyski. Warto dodać, że w tym kraju zdecydowanie więcej ludzi umiera w wyniku przedawkowania leków, niż z powodu masowych strzelanin. Jednak jednocześnie coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać problem i poszukuje alternatywy dla szkodliwej chemii.

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Philadelphia Veterans Affairs Medical Center oraz Uniwersytet w Pensylwanii, w 23 stanach, w których zalegalizowano medyczną marihuanę, liczba zgonów spowodowanych nadużyciem leków opioidowych spadła o niemal 25%. Co więcej, już w pierwszym roku od legalizacji medycznej marihuany w poszczególnych stanach, odnotowano spadek liczby zgonów z powodu przedawkowania leków średnio o 20%.

 

W tym samym czasie, liczba zgonów wynikających z nadużycia opioidów wyraźnie wzrosła na terenie całego państwa. Centrów Kontroli i Prewencji Chorób podaje wzrost liczby ofiar śmiertelnych z 4.030 w 1999 roku do 16.651 w 2010 roku, a 75% zgonów było spowodowanych zażywaniem leków przeciwbólowych na receptę.

 

Oczywiście rozwiązanie dla tego problemu znajduje się w zasięgu ręki. W Stanach Zjednoczonych powstają firmy, które zaczynają produkować swoje własne leki oparte o konopie indyjskie, które leczą z wielu bardzo bolesnych dolegliwości. Przykładowo Foria Relief prowadzi sprzedaż czopków dopochwowych zawierających marihuanę. Jest to naturalny produkt, który skutecznie pokonuje ból, działa uspokajająco i relaksująco i jest zachwalany przez klientki.

Na powyższym przykładzie widzimy, że epidemię uzależnień od szkodliwej (i legalnej) chemii można pokonać. Co prawda, typowe leki przeciwbólowe są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne, a nie wszystkich przecież stać na naturalne leki oparte o konopie indyjskie. Statystyki pokazują jednak, że lekarstwa z marihuaną są skuteczniejsze i zmniejszają liczbę zgonów wynikających z nadużywania.

 

Należy jednak zadać pytanie – czy koncerny farmaceutyczne pozwolą na to, aby amerykańskie społeczeństwo było zdrowsze? Z tajnego raportu jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, dowiadujemy się, że długotrwałe leczenie tanimi i mało skutecznymi lekami przynosi korporacjom większe zyski niż w przypadku droższych i skuteczniejszych środków. Dokument wskazał, że wyleczenie z chorób jest po prostu nieopłacalne finansowo. Wygląda więc na to, że epidemia uzależnień przynosi wielkie pieniądze, dlatego koncerny farmaceutyczne nie będą zadowolone, gdy ktoś pozbawi je zysków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gość111

za sto lat nikogo z obecnie

za sto lat nikogo z obecnie żyjących na świecie już nie będzie. jakie wtedy będą społeczeństwa? to jest przerażające do czego ludzkość doprowadzi. zdeprawowanie, walka o pieniadze, oszustwa, kradzieże, rozboje. a ze strony rządów chęć kontrolowania każdego kroku poprzez wszczepione chipy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Opoidy to syntetyczne opium

Opoidy to syntetyczne opium do których należy taki lek jak tramal. Tramal działa uspakająco i przeciwbólowo ale ma dwie wady które powodują, że przynosi wielkie zyski korporacjom. Pierwsza wada to taka, że organizm go łatwo przyswaja i toleruje przez co trzeba go coraz więcej spożywać. Zaczyna się od jednej tabletki a kończy na 10. Druga wada jest taka, że uzależnia fizycznie oraz psychicznie.  Jak się zaczyna brać opoidy nie można przestać. Firmy farmaceutyczne o tym wiedzą dlatego tak łatwo nie przerzucą się na środki po których tolerancja nie wzrasta a same środki nie uzależniają. 

Skomentuj