Pasożyty są bardzo dobrze przystosowane do zmian klimatu

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Zdaniem naukowców, pasożyty, w tym tasiemce i pleśnie, są lepiej przystosowane do zmian klimatu niż zwierzęta, na których lub w których żyją.

 

Zespół naukowców z Uniwersytetu Południowej Florydy w Stanach Zjednoczonych pod kierownictwem Thomasa Raffela z University of Auckland doszedł do wniosku, że w wyniku zmian klimatu pasożyty mają mniejsze rozmiary oraz są w stanie szybciej się rozwijać.

"Zmienność klimatu spowoduje, że pasożyty będą w stanie zarazić swoich gospodarzy z większą łatwością" mówi Raffel "Wierzymy, że to może prowadzić do pogorszenia zapadalności na niektóre choroby."

Ekspert podkreślił, że wnioski oparto o badanie przeprowadzone na jednym gatunku tropikalnych żab, rzekotce kubańskiej. Jako płaz zwierzę to jest szczególnie narażone na grzyby. Ich najczęstszym pasożytem jest Batrachochytrium Dendrobatidis. Wywołuje on chorobę chytridiomycosis skutkującą porażeniami układu nerwowego i oddechowego.

 

Naukowcy uważają, że to globalne ocieplenie jest winne temu, że grzyby panosza się na płazach na całym świecie ze strefami podzwrotnikowymi w szczególności. Grzybica skóry żab jest tak wielkim problemem, że biolodzy podejrzewają, że wiele gatunków tych zwierząt wymiera nie będąc nawet skatalogowanymi przez ludzi.

 

Według ekspertów ONZ, zmiany klimatyczne spowodowane są przez gazy cieplarniane, które dostają się do atmosfery w wyniku spalania paliw kopalnych, co prowadzi do gwałtownych zmian temperatury. Jest to aksjomat stanowiący podstawę religii ”Global Warming”.

 

Prawdopodobnie następujące obecnie ocieplenie jest spowodowane jakimś naturalnym cyklem, którego ludzkość nie rozumie, bo skoro historia sięga maksymalnie 5000 lat pne. to nie mamy szans na pojęcie zmian, które mogą następować w cyklach kilkudziesięciu tysięcy lat. Na pewno głównym czynnikiem ocieplenia jest Słońce. Być może z czymś takim mamy do czynienia w tej chwili. To, że politycy planują przy okazji zjawiska naturalnego ugrać coś w postaci dodatkowego opodatkowania ludności to nic nowego w dziejach świata. Kiedyś przecież kapłani rozumiejący naturalne zjawisko, jakim jest zaćmienie Słońca również wykorzystywali to do manipulowania niewyedukowanym tłumem.

 

Zastraszające tempo, z jakim znikają gatunki na Ziemi może po prostu oznaczać, że jesteśmy w trakcie kolejnego wymierania. Nowoczesna nauka obserwuje ten proces dostrzegając zjawiska takie jak atak grzybów na płazy, ale nie jest w stanie zdefiniować tego zjawiska, jako kolejne wymieranie. To ustalą dopiero nasi przodkowie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Dlaczego nikt nie próbuje

Dlaczego nikt nie próbuje "wybadać" kiedy i skąd się na Ziemi pojawiły pasożyty (wraz z pasożydami)? Ano dlatego iż one są "prezentem" od waszego ukochanego bożka judeonazistów czy katoobłudników czy alahokazirodców. Pamietacie "mit" o PUSZCE PANDORY? Tak, własnie tak - to była bomba biologiczna podarowana ludziom by wzniecić w nich głębie ich wiary. Bo bożek nazistów kocha jak ludzie cierpią wiec robi co tylko może by na Ziemi wojen, głodu czy tylko wyzysku wam nigdy nie zabrakło. Bo dzieki temu on jest zadowolony z pożytków płynących z tego świata. Z waszej krwi, znoju czy tylko utyskiwania na los który sprawił iz to demoniczne indywiduum zawitało do tego świata. Wasze cierpienie jest jego siłą. A tłumy wiernych nazioli rozsianych po całym świecie z oddaniem służą swojemu "MISTRZOWI" tworząc warunki byście nigdy nie mieli wyprostowanych pleców czy wzroku tesknie wpatrzonego w Słoneczko.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika oli

Z JAWISKA ostatnio

Z JAWISKA ostatnio wystepujące są bardzo niepokojące - posiadam jabłonke z której przez 20 lat miałem jabłka aż do maja. A w  tym roku jabłka spadają na ziemie nie zgnite ale czarne jak węgiel. Nikt nie jest w stanie wutłumaczyć co to za choroba. Czy to nieznany grzyb czy inne świństwo ?????? MOŻE KTOŚ WIE!!!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Natura w znany tylko sobie

Natura w znany tylko sobie sposób, reaguje na anomalia wywołane działalnością człowieka!!! Myślę że takie wynalazki jak GMO czy chemia mająca na celu zwiększanie plonów, powodują naturalne reakcje obronne Matki Ziemi... My ludzie, nie ogarniemy tego za diabła!!! Jedno jest pewne: Za to co robimy, aby wejśc w posiadanie kawałka papieru zwanego PIENIĄDZEM, oberwiemy od Matki Natury, i to tak że nam w pięty wejdzie!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ihsen777

Zapewne grzybek ... mi tak

Zapewne grzybek ... mi tak winogrono wytępiło ... owoce wyglądały jakby się  były maczane w czyms tłustym a później w jakims brudzie ... inne owoce z drzew blisko są ok ... z wygladu przynajmniej nic nie wskazuje aby były nie dobre. Grzyby były sa i będa ale pytanie czy czasem ktoś nie pomaga im sie rozpanoszyć ... bo w końcu jak nie masz jedzenia to pójdziesz sobie je kupić a jak nie będziesz w stanie hodowac na polu to co zrobisz? Sprzedasz ziemię albo będziesz pryskac więcej albo kupisz te jakże dobroczynne genetycznie zmodyfikowane roslinki ... i już się rboci ciepło na sercu ... ahh ta (pozorna) wolnośc

Portret użytkownika Jacek

I żyd w tym rankingu na

I żyd w tym rankingu na pierwszym miejscu. Tyfus plamisty, gangrena, cholera, dżuma, czarna ospa, malaria, gorączka krwotoczna, aids, eeee....można by wszystkie wymienić, przy żydzie to tylko lekkie dolegliwości.

Skomentuj