Paryskie porozumienie w sprawie klimatu wchodzi w życie

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Paryskie porozumienie w sprawie klimatu weszło w życie w piątek 4 listopada. Stało się to po 30 dniach od ratyfikacji dokumentu przez 55 państw. Data wprowadzenia w życie założeń porozumienia została ogłoszona miesiąc temu przez sekretarza generalnego ONZ, Ban Ki-moon.

 

Globalna umowa o zapobieganiu zmianom klimatu została przyjęta w grudniu 2015 roku w Paryżu. Celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, by ograniczyć wzrost temperatury powietrza na Ziemi. Dzięki przedsięwziętym środkom, do końca tego stulecia wzrost średniej temperatury ma nie przekroczyć 2 stopni Celsjusza. Według naukowców, pozwoli to uniknąć zmian klimatycznych, które mogłyby być katastrofalne i nieodwracalne.


Paryska umowa zastąpi protokół z Kioto, którego okres ważności wygasa w 2020 roku. W przeciwieństwie do protokołu z Kioto, Porozumienie Paryskie przewiduje, że zobowiązania dotyczące redukcji emisji szkodliwych substancji do atmosfery zobowiązują wszystkie państwa, niezależnie od stopnia ich rozwoju gospodarczego. Dokument nie zawiera zobowiązań ilościowych co do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, tak by każdy z krajów mógł samodzielnie określić swoją politykę w tej sprawie.

Oficjalny przedstawiciel sekretarza generalnego ONZ, Stefan Dyuzharrik, poinformował dziennikarzy o ratyfikacji ustawy przez 96 państw. Według niego, w ostatnich dniach niezbędne dokumenty zostały wprowadzone przez Danię, Indonezję, Republikę Korei, Arabię Saudyjską oraz Republikę Południowej Afryki. Jak zwykle nie biorą w tym udziału Chiny, a Rosja podpisała umowę paryską, jednak nie ratyfikowała ze względu na konieczność przyjęcia dodatkowego ustawodawstwa. Polska ratyfikowała to potencjalnie zabójcze dla naszej gospodarki porozumienie całkiem niedawno, bo  7 października.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Dzejson ZdR

Hehehe a kto wplywa na

Hehehe a kto wplywa na ocieplenie na innych planetach? Ocieplenie ma miejsce nie tylko na ziemi, wiec bzdury mowiace o ograniczeniu dwutlenku wegla ktore rzekomo przyczynia sie do ocieplenia klimatu mozna sobie wsadzic w ....4 litery albo wciskac tym ktorym nie chce sie samodzielnie myslec. To tylko propaganda by wycisnac kase z krajow i niszczyc ich gospodarke. Ciekawe ze polityka "ocieplenia" idzie w planie z niemieckim interesem sprzedawania swoich paneli i wiatraczkow...no ale to tylko przypadek jak mowia maluczcy...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika taght

Oczywiście a pozatym jacy Oni

Oczywiście wierze dużo bardziej im niż wam a pozatym jacy Oni? Oni to wszyscy którzy nie czytają ZnZ? Bo nie rozumiem. Jest masa ludzi którym zależy na tym by ich dzieci  miały gdzie żyć. To podstawy eknomi, jeżeli zwiększysz cene jaką trzeba płacić za plaiwa kopalniane spadnie na nie popyt, a podatek i tak jest przeznaczany na ochrone środowiska. To nie są jakieś dydrdymały tylko prawdziwe działanie a nie narzekanie na forum, że wszyscy mi wyciągają z kieszeni.

Portret użytkownika drako_tr

taght zapewne nawet nie

taght zapewne nawet nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś książkowym wręcz przykładem zmanipulowanego człowieka...nie szuka, nie sprawdza, nie analizuje..tylko wierzy...ślepo "im" wierzy. Masz wokół siebie masę informacji, ale ich nie sprawdzisz, bo i poco...?.. skoro "oni" i TYLKO "oni" mówią prawdę...

Pobudka, otwórz wreszcie oczy...

Skomentuj