Partia rządząca twierdzi, że wysokie podatki w Polsce są utrzymywane dla dobra obywateli!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Partia rządząca w Polsce - PO - oświadczyła właśnie na swoim profilu w jednym z serwisów społecznościowych, że wysokie podatki są w rzeczywistości niskie i pobieranie podatku do poziomu zarobku nie pozwalającego nawet na przetrwanie jest w porządku, a nawet w interesie biednych ludzi.

 

Oficjalna strona na Facebook należąca do rządzącej w Polsce od 8 lat partii politycznej, Platformy Obywatelskiej, od kilkunastu dni jest zasypywana wpisami jej rozczarowanych wyborców dopytujących się o przyczyny odrzucenia projektu ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku. Przedstawiciele władzy najpierw nerwowo kasowali wszystkie krytyczne wpisy, a gdy stało się to trudne opublikowali oświadczenie, które wyjaśnia, że wysokie podatki w Polsce są dla niektórych niskie, a w ogóle to są konieczne dla naszego dobra.

"W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele pytań dotyczących kwoty wolnej od podatku, postanowiliśmy na nie odpowiedzieć za pomocą notatki.

Opozycja w demokratycznym państwie może zaproponować dowolny, najbardziej nawet nieodpowiedzialny projekt. Natomiast zadaniem rządzących jest to, by prowadzić politykę realnie sprzyjającą obywatelom oraz gasić populistyczne zapędy opozycji. Tak było w przypadku projektu o tzw. kwocie wolnej od podatku.

Platforma Obywatelska konsekwentnie prowadzi politykę takiego budowania systemu podatkowego, który jest możliwie najkorzystniejszy dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują – dla polskich rodzin, a szczególnie tych najuboższych. Najlepszą formą ich wsparcia są precyzyjnie adresowane narzędzia, jak ulgi czy odliczenia.

Z kolei zwiększenie kwoty wolnej od podatku redukuje wysokość podatku dla wszystkich – w tym dla najbogatszych. Nie jest to zmiana odczuwalna dla osób gorzej sytuowanych. Skuteczniejszym sposobem ich wsparcia jest mechanizm tax credit dla rodzin z dziećmi o niższych dochodach.

W odniesieniu do ustawy zaproponowanej przez opozycję kluczowe znaczenie ma jeszcze jeden element. Otóż sam projektodawca przyznawał, że proponowane przepisy naraziłyby finanse publiczne na stratę niemal 14 mld złotych. Nie zaproponował przy tym żadnych rozwiązań mogących zniwelować negatywne skutki tego projektu dla stabilności zarówno budżetu centralnego, jak i budżetów samorządów.

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku nie tylko nie poprawiłoby zatem sytuacji obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej, ale nawet by ją pogorszyło. Musiałoby bowiem, ze względu na gigantyczną wyrwę budżetową, doprowadzić do likwidacji większości ulg i zwolnień istniejących w obecnym systemie podatkowym, co negatywnie odbiłoby się na wysokości opłacanych podatków.

Platforma Obywatelska zawsze będzie opowiadała się za takimi rozwiązaniami, które pozytywnie wpływają na standard życia polskich rodzin. A każdy projekt o nośnym tytule, ale fatalnych konsekwencjach dla finansów publicznych i kieszeni polskich rodzin będzie przez nas odrzucany – tak jak ostatni projekt o tzw. kwocie wolnej od podatku."

Okazuje się, że zdaniem władzy, kwota wolna od podatku w Polsce pozostaje skandalicznie niska "dla dobra obywateli". Trudno o lepszy przykład na to, że kasta rządząca traktuje nas jak niewolników, których celem w życiu jest praca na swoich panów urzędników i kasty uprzywilejowane, a potem najlepiej grzecznie umrzeć przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Aby nam to ułatwić podnosi się ciągle czas przejścia na emeryturę i utrudnia się dostęp do opieki zdrowotnej.

Źródlo: niewygodne.info.pl

Szokuje opinia władzy, która stwierdza, że gdyby biedy w Polsce nie opodatkowywać, tak jak robi się to obecnie, to oni nie mieliby z czego tym samym biednym, których stworzyli pomagać. Nawet przez myśl im nie przeszło, aby zmniejszać wydatki i w końcu zacząć zwalniać, a nie zatrudniać nowych urzędników. Tłumaczenie ludziom, że partia rządząca pełni funkcję "janosika" łupiącego bogatych i rozdająca biednym są tak żenujące, że aż trudno się do tego odnosić.

Co więcej władza zaczyna się zachowywać agresywnie względem tych, którzy dają pracę innymi. Hitem internetu jest skan korespondencji Ministerstwa Finansów z urzędami skarbowymi, z którego wynika bezpośrednio, że celem na 2015 roku jest wzrost dochodów budżetowych poprzez zwiększenie ilości kontroli pozytywnych, czyli takich, które kończą się karą.

Grupy, które sprawują władzę w Polsce zachowują się jak pasożyt. Dopóki trwa pożeranie nosiciela wszystko jakoś się kręci, ale gdy pasożyt staje się większy i żarłoczniejszy zawsze dochodzi do śmierci nosiciela wraz z nim. Innymi słowy sfory urzędników mogą prowadzić tą grabież na narodzie do czasu aż większość z nas ucieknie za granicę, lub gdy śruba zostanie przykręcona tak bardzo, że dojdzie do buntu. Gdyby nie masowa emigracja z pewnością już dawno by do niego doszło.

 

 

Źródła:

http://natemat.pl/95941,juz-8-na-10-polakow-mysli-o-wyjezdzie-z-kraju-jedziemy-i-nie-wraca...

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136200,17402371,Kambodza_podniosla_kwote_wolna_od_po...

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/panstwo-bedzie-mialo-lepszy-wglad-w-konta-bankowe...

https://www.facebook.com/notes/platforma-obywatelska/kwota-wolna-od-podatku-odpowiedzialno...

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika emorris

Przecież sami na to

Przecież sami na to pozwalamy.
Sami głosujemy na te same partie.
Ludzie mają wyprane mózgi od TV.
Wystarczy wywalić PO, PIS, SLD, PSL i wybrać cokolwiek innego.
Jak nowa władza nie zacznie działać normalnie to zmienić na kolejną.
Na początek przydałoby się coś w styly Ruch Odbudowy Polski lub Ruch Narodowy.

Portret użytkownika Młody

Zryw polskich rolników - 19

Zryw polskich rolników - 19 lutego 2015
 
http://youtu.be/ggnMwxbvnd0
 
W telewizji tego nie zobaczysz. 19 lutego 2015 kilka tysięcy rolników rozpoczęło serię manifestacji (kontynuowanych przez kolejne dni) w celu obudzenia szefowej Rządu, by w końcu zaczęła z nimi rozmawiać i podejmować decyzje korzystne dla Polski (poprzedni szef tej grupy sprawującej władzę zbiegł do Brukseli wraz z rodziną). W obecnej chwili rolnicy stanowią jedną z niewielu sił mających jakiekolwiek „twarde argumenty” mogące zmotywować władze do działań korzystnych dla Polski, np. poprzez blokowanie traktorami dróg dojazdowych do Warszawy.
Głosu rolników nie usłyszysz w telewizji, tam jedynie zobaczysz jak są ośmieszani i wyszydzani. Dlatego posłuchaj o czym tutaj mówią i prześlij dalej tym, którzy jeszcze się nie obudzili.
Ostrzeżenie! To nie jest nagranie służące rozrywce. Jeśli interesuje Cię rozrywka, to włącz sobie (za przeproszeniem) TVN. Tutaj zobaczysz jedynie prawdę i nic ponad to.
 

Portret użytkownika Młody

PROTEST ROLNIKÓW – Sławomir

PROTEST ROLNIKÓW – Sławomir Zakrzewski – Zielone Miasteczko dzień 1 – 19.02.2015
Patriota Polski Sławomir Andrzej Zakrzewski rozmawia z rolnikami, porusza bardzo ważne sprawy Polskie, rolnicy opisują dramatyczna sytuacje Polskiej produkcji rolniczej, zakupu ziemi, patologii w Polsce.
Protest rolników trwa Warszawa 19 luty 2015r, przed Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – Ewy Kopacz
Oficjalne zgromadzenie publiczne – Zielone Miasteczko Rolników Warszawa.
Materiał z komentarzem i bez komentarza pokazujący rzeczywisty obraz wydarzeń dnia pierwszego protestu. Przemowy liderów, początek zielonego miasteczka rolników dzień 1.
https://www.youtube.com/watch?v=HqIjc_1Zed4

Portret użytkownika głodny

Dedykuję rządowi

Dedykuję rządowi "zatroskanemu"  o los biednych Polaków:
"Jeżeli istnieje Bóg, niech karze bezlitośnie tych, którzy  łamią ludzi głodem''
{G. Herling-Grudziński  "Inny Świat"]

Portret użytkownika Bartosz

samym gadaniem nikt niczego

samym gadaniem nikt niczego nie osiagnie, tu potrzeba czynu.
byli górnicy w wawce i włądza poszla na ustepstwa bo może sie bali palenia opon, wścieklego motłochu z kilofami czy cos?
rolnicy pojechali traktorami, to ich policja nie wpusciła do centrum bo bylyby "utrudnienia" w ruchu, a durny rolnik zamiast rozdeptać ten policyjny radiowóz całą masą sprzetu to ustapił władzy wykonawczej wg ktorej wszelkie sprzeciwy są nielegalne.
Więc skoro wg nich jest coś nielegalne to nalezy się dostosować?
A gdyby tak ukraśc w jakiejś jednostce wojskowej kilka czołgów i pojechać do wawki w pełnym rynsztunku bojowym, rozdeptując po drodze władze wykonawczą, oczywiscie z polską flagą i sprzeciwem na sztandarze i nielegalnie sterroryzować celem zmuszenia rządu do kasacji wiekszości ustaw od 89 i dymisji na koncu z full opcją nagonki medialnej, to moze by ten naród ruszył dupe i pojechał za tymi czolgami ? czy obecna konstytucja jest taka sama jak w pierwowzorze? albo raczej czy ta konstytucja jest dobra? wtedy była szlachecka, to nie do konca jestem przekonany, że nie ma tam kruczków dla przecietnego zjadacza chleba.
Boimy się wojny domowej? A jakaż to wojna, skoro mamy zwyczajny wrzód na tyłku, który krytykuje wiekszośc społeczenstwa.
Zaraz sie dowiem ze uzywam mowy nienawiści czy coś, ale bez medialnego czynu - symbolu nic się w tym kraju nie zmieni, kompletnie nic, a gro cwaniaczków będzie haratało w gałę po staremu, a prezydent będzie sobie kpił z orla białego w czekoladzie ...

liczy się gospodarka głupcze

 

Portret użytkownika Mieszko

Żadne wybory niczego już nie

Żadne wybory niczego już nie zmienią... Pozostaje tylko jedno. Tylko jak, skoro spedalone, wyzute z patriotyzmu, ogłupiałe społeczeństwo nie tknie palcem nawet? 
 
Polska jako kraj i tradycja nie jest w modzie. Patriotyzm jest na dnie, a wszelkie przejawy jego budzące sprowadzają się do stwierdzenia, iż nie jest się postępowym. Takie mamy kolorowe czasy.
 
Ewentualna rewolta przerasta już nasze możliwości. Jeszcze z 15 lat temu może i coś by dała. Teraz niestety jesteśmy tak skundleni, ciężkim łańcuchem do żydowskiej budy przypięcia, że...
 
Szkoda gadać...
 

Portret użytkownika tombur30

nie uważam że nasza kwota

nie uważam że nasza kwota wolna jest odpowiednia i należałoby ją bez wątpienia podnieść , jednak porównywanie jej w przeliczeniu na złotówki z takimi krajami jak botswana albo tanzania jest bez sensu ponieważ realna wartość naszej złotówki a tamtejszych walut jest diametralnie różna

Portret użytkownika Fila

Jak zawsze: ONI są źli, sk...

Jak zawsze: ONI są źli, sk... okradają nas, rząd jest zły, premier jest zły ( w domysle to my jesteśmy dobrzy). Tylko jakoś się to powtarza od dawien dawna, a rząd się zmienia. A kto go wybiera od 25 lat? Otóż wlaśnie my, ale najlepiej tak po Polsku ponarzekać zamiast błogosławić rządzących i modlić się za ich pomyślność jak to nakazał Bóg. Narzekacie to macie, zmienicie na innych - i znów to samo.
Przecież tu jasno napisane i wyliczone jest na co idą podatki, wieć czego chcecie? Mozna dyskutować czy lepsza wyzsza kowta wolna od podatu, czy tez w ogóle zezygnować z podatku o pracy a przenieść go na konsupcję ale to tylko dywagacje ludzi mających mgliste pojecie o ekonomii. Jedno jest pewne podatki trzeba płacić a Prezydenta i Premiera błogosławić bo tam powiedział Bóg.

Portret użytkownika figa

 Fila , po pierwsze , wybory

 Fila , po pierwsze , wybory w Polsce są zawsze fałszowane , a po drugie , nie pierdziel o jakimś bogu , który pozwala na wszelkie lajdactwa , które wyprawia tzw władza ! Jeśli Polacy nie przypilnują najbliższych wyborów , będzie jeszcze większa nędza ! I tyle !

Strony

Skomentuj