Partia Piratów może wygrać wybory na Islandii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Islandia to kraj o silnych tradycjach wolnościowych. Niektórzy twierdzą, że ustrój tam panujący przypomina nieco anarcho-kapitalizm. Okazuje się, że buntowniczy obywatele tego pełnego wulkanów kraju mogą pójść jeszcze krok dalej i zamierzają powierzyć zaszczyt tworzenia nowego rządu, wolnościowej Partii Piratów.

 

Z sondażu dla gazety Morgunblaðið wynika, że co piąty Islandczyk zamierza głosować na Partię Piratów, co dałoby tej sile politycznej pierwsze miejsce ww wyścigu wyborczym z hipotetycznym rezultatem wynoszącym według tych deklaracji aż 22,6%. Oznacza to, że to prawdopodobnie ta partia będzie musiała uformować nowy rząd.

 

To spore zaskoczenie, bo ostatnio w wyborach Piraci zdołali zebrać około 5%, oznaczałoby to, że w narodzie tym wzrosła ilość użytkowników torrentów, albo po prostu osób rozczarowanych beznadzieją obecnie sprawującej władze klasy politycznej, od której nawet zwolennicy piractwa komputerowego wydają się społecznością moralniejszą i godniejszą zaufania.

W tym kontekście warto przypomnieć niewygodną dla europejskiego establiszmentu politycznego, opowieść o tym jak Islandczycy poradzili sobie ze skorumpowanymi bankierami. Po prostu powsadzali ich do więzień. Dzięki temu otrząsnęli się z wielkiego kryzysu, co objawiło się na przykład tym, że kraj ten zrezygnował z ubiegania się o członkowstwo w Uni Europejskiej. Jednak o takich historiach nie usłyszy się w unijnych mainstreamowych mediach, które powielają tylko chamską propagandę UE.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wir

Kuzynka moja która mieszka na

Kuzynka moja która mieszka na Islandi chce jak najprędzej wracać bo przyjeli tam właśnie kilkanaście tysięcy! nieproszonych gości na naszym kontynencie, mówi że jest tragedia. Jest szansa że będzie to dla nich za surowy klimat ale jak widać w krajach skandynawskich radzą sobie bardzo dobrze i produkują się na potęge.

Portret użytkownika kamil1991

Mieszkam na Islandii juz od 4

Mieszkam na Islandii juz od 4 lat i nie wiem o czym mowi twoja kuzynka. Islandia od kryzysu caly czas rosnie w sile. Jest mnostwo pracy, zarobki coraz lepsze a kurs ciagle rosnie. A co do klimatu prosze mi wierzyc, ze zima tu jest duzo lzejsza od zimy w polsce. pozdrawiam !!

Skomentuj