Partia Benjamina Netanjahu wygrała wybory. Co to oznacza dla Palestyny?

Kategorie: 

Benjamin Netanjahu - źródło: Kadr z Youtube
W Izraelu odbyły się długo zapowiadane wybory parlamentarne. Walka była zacięta ale zwycięstwo znów odniosła partia Likud, która należy do Benjamina Netanjahu. Jest to zła zapowiedź dla przyszłych relacji między Izraelem a Palestyną.

 

Zwycięstwo partii politycznej Benjamina Netanjahu oznacza, że Izrael nie zmieni swojej polityki wobec Iranu i programu jądrowego. Netanjahu jest zwolennikiem prewencyjnego ataku na irańskie obiekty nuklearne lub wprowadzenia całkowitej kontroli nad programem, aby Iran nie zdołał opracować broni masowego rażenia, o co jest oskarżany od wielu lat.

 

Jest to jednak przede wszystkim zły znak dla uzyskania pokojowych relacji między Izraelem a Palestyną. Tuż przed wyborami, Netanjahu zapowiedział że jeśli wygra, to nigdy nie pozwoli aby Palestyna stała się niezależnym państwem. Jego zwycięstwo daje więc wiele do zrozumienia.

 

Stany Zjednoczone, kraje arabskie oraz Unia Europejska wzywała do utworzenia dwóch osobnych i niezależnych od siebie państw. Zwycięstwo partii Likud to znak, że między Palestyną a Izraelem prędzej dojdzie do kolejnej wojny, niż zostaną podjęte jakiekolwiek pokojowe decyzje.

 

 

Źródła:

http://www.theguardian.com/world/2015/mar/17/israel-election-exit-polls-netanyahu-deadlocked-isaac-herzog

http://www.nytimes.com/2015/03/17/world/middleeast/benjamin-netanyahu-campaign-settlement.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Aaron makaron

To bardzo dobrze wróży

To bardzo dobrze wróży Izraelowi: będzie coraz silniejszy i nikt mu wkrótce nie podskoczy. To dobra droga! Rośniemy na potęgę! Juz teraz jestesmy 2 na świecie, teraz może być tylko lepiej!
Reszta może tylko popisać trochę w necie i pmruczeć pod nosem ROFL

Portret użytkownika ben

Aron  z  opisu wnioskuje że

Aron  z  opisu wnioskuje że jesteś zagorzałym żydem  i jak by nie patrzeć wierzysz w Boga , oczywiście przytocze  tu zapis z Tory
Siedem praw wynika ze słów Tory i komentarza Talmudu[5]:

 1. Bałwochwalstwo – Nie będziesz oddawać czci przedmiotom wyobrażającym bóstwa (idolom)
 2. Zabójstwo – Nie będziesz mordować
 3. Kradzież – Nie będziesz kraść ani rabować
 4. Rozwiązłość – Nie będziesz cudzołożyć ani żyć rozwiąźle
 5. Bluźnierstwo – Nie będziesz bluźnić imieniu Boga
 6. Okrucieństwo wobec zwierząt – Nie będziesz spożywać mięsa wyciętego z żywego zwierzęcia
 7. Sprawiedliwość – Zorganizujesz system sądownictwa, by orzekać, wymierzać sprawiedliwość i dbać o przestrzeganie powyższych przykazań
 8. Z tych siedmiu praw tylko garstka żydów którzy szczerze  wierzą i przestrzega  ich  a reszta was którzy nazwaliscie się żydami nie przestrzegacie żadnych praw.
 9.  Ty Aron nie żyd lecz wysłannik szatana wierzysz w to w swą misje  że Izrael jest zbawieniem świata wy jesteście przekleństwem tego świata  a czas który wam pozostał dobiega końca.
 10.  
 11. Aron czytający Tore
 12.  
 13. Czy jest religijnym lub praktykującym Żydem ktoś, kto narusza następujące prawa Tory?
  Wspomagać materialnie biednego i nie-Żyda.
  Nie oszukiwać i nie zwodzić ludzi
  Nie krzywdzić pracownika zaniedbując wypłacania mu w sposób właściwy należnego wynagrodzenia
  Nie faworyzować - gdy jest się sędzią - ani bogatych (ze względu na szacunek dla nich) ani biednych (przez litość), ale dążyć zawsze do sprawiedliwości
  Nie plotkować
  Nie pozostawać obojętnym, gdy jest "rozlewana krew bliźniego"
  Nie mścić się, a nawet nie żywić nienawiści
  Okazywać miłość bliźniemu, jak sobie samemu
  W oczywisty więc sposób nieetyczny Żyd nie jest ani praktykujący, ani religijny.
  Można mieć tylko nadzieję, że ci Żydzi, którzy praktykują niektóre żydowskie prawa religijne, pozostając nieetycznymi, albo zrozumieją, że Bóg odrzuca przestrzeganie praw relacji "człowiek-Bóg" przez tych, którzy działają niemoralnie i - w konsekwencji - zaczną przestrzegać w pełny sposób moralne prawa judaizmu, albo przestaną udawać, że są praktykującymi, religijnymi Żydami.

  Nieetyczni, niemoralni ludzie, którzy udają, że są religijni, popełniają grzech chilul Haszem - zbezczeszczenie imienia Boga. To, że takie postępowanie zraża do religii ludzi, którzy mogliby w innych okolicznościach stać się lub pozostać religijnymi, jest podkreślone w Talmudzie: "Jeśli ktoś studiuje Torę i Misznę ...ale jest nieuczciwy w interesach i nieuprzejmy w swoich stosunkach z ludźmi, co ludzie mówią o nim? - 'Biada temu, kto studiuje Torę... Ten człowiek studiował Torę; spójrzcie jak podłe są jego uczynki, jak pokrętne jego ścieżki' " (Joma 86a)
  To tyle w temacie nie jestem fanatykiem religi

 14.  
Portret użytkownika Medium

"Netanyahu and his fellow

"Netanyahu and his fellow criminals need to understand the tide has turned and their doom is now inevitable. The Jews will have a chance to throw off their Zionazi gangster overlords during the Israeli general election this Tuesday. This would end thousands of years of Jewish slavery to Satan worshipping Hyksos (Khazarian) monsters.

Even if they decide to keep that criminal Netanyahu in charge of Israel, the Zionazis’ days are numbered because their main source of money has been cut off. Last week a panic stricken cabalist claiming to represent the “Bretton Woods Agreement” (i.e. to post World War 2 financial cabal) called to say that Saudi Arabia’s funds have been frozen. This may explain why the US government just shut down its embassies and consulates in Saudi Arabia."
http://hipknowsys.blogspot.com/2015/03/benjamin-fulford-march-16-2015-big.html

Portret użytkownika achiles

Wygrane wybory, przy zdobyciu

Wygrane wybory, przy zdobyciu 30 mandatów w 120 osobowym PARLAMENCIE IZRAELA, wcale jeszcze nie oznacza objęcia ponownie STERU RZĄDOWEGO, bo brakuje jeszcze 31 do pełni tego. A jaką zdolność koalicyjną ma LIKUD wszyscy chyba wiedzą, a ci którzy tego nie wiedzą, podpowiadam, mają taką potencjalną zdolność, jak u nas PIS w razie wygranych wyborów.  Ale już nie takie dziwne koalicje ŚWIAT widział, jeśli chodzi o objecie WŁADZY, pożyjemy, zobaczymy.  

Skomentuj