Parasol ogrodowy. Poznaj budowę parasola

Źródło: pexels.com

Parasol ogrodowy sprzyja bezpiecznemu wypoczywaniu. Parasol to także ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem lub przed drobnymi opadami deszczu.

Parasol ogrodowy sprzyja bezpiecznemu wypoczywaniu. Parasol to także ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem lub przed drobnymi opadami deszczu.

Osłania przed słońcem, dzięki czemu nie jesteś narażony na długotrwałe działanie promieni słonecznych, które mogłyby szkodzić zdrowiu. Oczywiście równie ważne jest to, by parasol osłaniał przed światłem. Łatwiej jest poczytać książkę lub obejrzeć film, jeśli jesteśmy w cieniu, niż kiedy mocno świeci słońce.

 

Parasol ogrodowy – budowa

Każdy element parasola ogrodowego jest odpowiedzialny za co innego, można niemal powiedzieć, że żyje swoim życiem. Znając podstawowe elementy budowy parasola, zdobędziesz wiedzę o tym, jak prawidłowo go używać. A jeśli dopiero stoisz przed kupnem odpowiedniego parasola do swojego ogrodu, nasze wskazówki pomogą Ci wybrać właściwy produkt.

- parasol ogrodowy - parasol (do 1. zdjęcia),

Parasol ogrodowy – podstawa

Pierwsza rzecz to podstawa. Podstawa musi być solidna, aby mogła dawać pewność, że parasol utrzyma się w miejscu i nic nie zdoła go przewrócić. To z podstawy wystaje metalowa rurka, na której końcu znajduje się parasolowy materiał. To od podstawy zależy, czy całość konstrukcji jest stabilna i czy będzie odporna na przykład wtedy, gdy powieje mocniejszy wiatr. Wynika z tego, że podstawa, czyli inaczej cokół, musi być ciężka. Powinna być najcięższym elementem wyposażenia parasola, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie, bez obaw, że parasol za chwilę przewróci im się na głowy.

Cokół może być zrobiony ze stali, kamienia albo betonu. Istnieją również jego plastikowe rodzaje – z tym, że taką plastikową podstawę należy czymś wypełnić, aby faktycznie stanowiła obciążenie, np. piaskiem lub wodą.

Decydując się na zakup konkretnego parasola ogrodowego, należy zwrócić uwagę na jego ciężar. Im cięższy parasol, tym cięższa powinna być podstawa.

- parasol - parasol ogrodowy (do 2. zdjęcia).

Parasol ogrodowy – stelaż i czasza

Stelaż, czyli ten element, który podtrzymuje materiał parasola, jest zakończony czaszą. Warto wybrać ten parasol ogrodowy, którego stelaż i czasza są zrobione z aluminium. Takie będą odporne na korozję i dadzą sobie radę podczas różnych opadów atmosferycznych.

 

Parasol ogrodowy – poszycie

Poszycie to materiał, tkanina, z której zrobiony jest główny element parasola. W tym przypadku ważna jest dobra jakość i estetyczny wygląd – aby na poszyciu nie pojawiły się nieestetyczne plamy po opadach deszczu lub aby promieniowanie słoneczne nie sprawiło, że materiał wyblaknie. Przyda się także możliwość łatwego czyszczenia, aby można było usunąć ewentualne zabrudzenia.

 

To podstawowe elementy wyposażenia parasoli ogrodowych. W zależności od rodzaju i ceny parasole mogą posiadać również rotatory lub wysięgniki.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Borsuk183

Co do ch...? Serio, jak

Co do ch...? Serio, jak chcesz parasol do ogrodu to idź i kup jak normalny człowiek a nie cuduj z handlowcem " napiszę Ci arta jaki macie zajeb... parasol w ofercie ale w zamian chce 50% rabatu". 

Portret użytkownika baca

o.... calkiem nowy gatunek

o.... calkiem nowy gatunek artykułów o produkcie ogrodowym o nazwie parasol...
niestety nie ma w pierwszej części ani słowa że najlepiej odpoczywa się pod solidnym jak pień dębu parasolem ogrodowym zajumanym z ogródka piwnego...
są tam co prawda napisy Lech ale w ogóle nie ma to wpływu na wypoczynek pod produktem ogrodowym parasol lech
ławki natomiast ogrodowe pod produkt parasol lech to dużo łatwiej juma się tyskie bo nie ważą tyle ton co firmy lech ale wypoczywa się tak samo bo komfort pod produktem parasol jest identyczny...
natomiast produkty parasol heinekena też ujdą ale coca cola tu już tandeta i plastikowy syf - jako wymagający konsument nie polecam
dzięki Matiz za ten tekst - napisz teraz coś o produkcie basen dmuchany, który skomponuje się z produktem ogrodowym parasol lech

 

Strony

Skomentuj