Paraliż służby zdrowia spowodował, że śmiertelność w Rosji w październiku wzrosła o 30,3%

Kategorie: 

Źródło: tg

To rekordowa liczba od początku epidemii. Jeśli na początku epidemii Covid-19 w Rosji w marcu br., nadwyżka śmiertelności w ujęciu rocznym wzrosła o 0,5%, a po wzroście w czerwcu i lipcu w sierpniu spadła do 9,6%, to w październiku br. było to już ponad 30 %.

 

Federalna służba statystyczna (Rosstat) opublikowała na swojej stronie internetowej dane dotyczące płodności, śmiertelności oraz liczby małżeństw i rozwodów w okresie styczeń - październik 2020 r. Według danych, w październiku ubiegłego roku zmarło w Rosji 205 456 osób, o 47 777 więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku (157 679).

 

Tym samym w ujęciu rocznym śmiertelność w tym kraju w październiku wzrosła o rekordowe 30,3% od początku epidemii koronawirusa. Jednocześnie na samym początku 2020 roku wskaźnik spadł w ujęciu rocznym o 4,9% w styczniu i 3,6% w lutym. Następnie w marcu śmiertelność wzrosła o 0,5%, w kwietniu zmniejszyła się o 1,9%, w maju wzrosła o 11,9%, w czerwcu o 18,6%, w lipcu o 19,7%, a w sierpniu - o 9,6%. Wraz z nadejściem jesieni wskaźnik podskoczył o 22,8%.

 

Podobne zjawisko nastąpiło w Polsce. Ludzi bez koronawirusa umiera znacznie więcej niż tych z koronawirusem. Wszystko przez paraliż służby zdrowia. Brak zabiegów planowych, operacji, diagnostyki, powoduje śmiertelne żniwo większe niż modny wirus grypopodobny zwany SARS-CoV-2. Taka sytuacja ma miejsce w wielu krajach świata.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Z podobnie zwiększoną

Z podobnie zwiększoną śmiertelnością w Polsce zastanawiam się jakim cudem PIS ma ciągle ponad 30 procent poparcia. Choć zrobienie prostym ludziom wody z mózgu przy pomocy propagandy Kurskiego wiele tłumaczy. Brak dofinansowania systemu ochrony zdrowia, aby zrobić miejsce w nim dla chorych na covid. Zamiast tego zabrano miejsce pozostałym pacjentom - to najlepszy przykład braku planowania i rozsądku.

Po tylu miesiącach wydaje mi się, że lepiej było wcale nie zamykać gospodarki, uczulić społeczeństwo jedynie na bezpieczeństwo najstarszych i wpompować z 50 miliardów w system ochrony zdrowia, podnieść wynagrodzenia personelu medycznego i po wiosennej fali wykorzystać te kilka miesięcy na wyszkolenie ludzi nawet do podstawowych rzeczy, aby odciążyć pielęgniarki. Dalibyśmy sobie radę bez tego totalnego chaosu i uchwalania prawa sprzecznego z Konstytucją.

Wypłacanie pieniędzy z tarcz poszło w błoto na utrzymanie pracowników w czasie braku pracy - przejedzone pieniądze. Efekt doinwestowanego systemu ochrony zdrowia zostałby z nami na dłużej i wszyscy by na tym zyskali.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Max 1983

A to niespodzianka.Każdy kto

A to niespodzianka.Każdy kto myśli ten wie że to ci którzy zrobili z korony pandemię zabili więcej ludzi niż sam wirus.To oni krzycząc jesteście egoistami załóżcie maski ,macie siedzieć w domach ,sami są egoistami i zabijają ludzi.Ich bezmyślność i strach napędza kolejne dramaty i zapełnia cmentarze.
Dziś szedłem parkiem bez maski oczywiście ,na przeciwko mnie była starsza ,ale sprawna kobieta może około 70 lat ,ona nawet nie zeszła na bok ,czy nie odwróciła się jakoś bokiem gdy się mijaliśmy.To bym jeszcze rozumiał ,ona wręcz...uciekła za drzewo na mój widok.Ciężko mi to opisać tak dosłownie,ale to tylko w pierwszym momencie jest śmieszne i groteskowe, po dłuższym zastanowieniu jest po prostu przykre .Okazało się że ludzie to większości bezmyślne bydło przeznaczone do harowania na swoich panów a potem utylizacji.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika destroyer of minds

po mojemu to nie pozostaje im

po mojemu to nie pozostaje im nic innego niz zyczyc im czegos odwrotnego niz sami chca...ani troche mi ich nie szkoda wrecz sam bym ich sie pozbyl z mila checia, ale w taki sposob jaki myslicie...a poza tym powoli zbiera sie na pierwsze erupcje superwulkanow z tym tez poradza sbie qurwanony i cweluminaty?

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Ja byłem świadkiem podobnej

Ja byłem świadkiem podobnej groteski. Otóż, ostatnio, jakaś kobieta zaczęła krzyczeć na mężczyznę, bo ten był bez maseczki, straszyć go oraz oskarżać o rzekomą nieodpowiedzialnością. Mężczyzna nie zareagował, tylko poszedł sobie spokojnie, a kobieta nadal kipiała nieuzasadnioną wściekłością. Najgorsze jest to, że ludzie, którzy dali się zmanipulować "covidowej" propagandzie, zieją wręcz agresją do ludzi, którzy są świadomi faktu, czym grozi długotrwałe noszenie maseczek i dostrzegają w "plandemii" drugie dno.

Portret użytkownika karlos

widisz, problem polega na tym

widisz, problem polega na tym, że multum ludzi w tym wieku i młodszych, nie przegląda internetu, nie szuka informacji na jakieś zagadnienie z innych źródeł, lecz opiera się na tym, co mówią w radiu, telewizji. Ileś lat temu nie było w sieci tyle materiału co obecnie, na yt nie było kanałów o tej tematyce i innych witryn jak ta, wszystko zaczynało raczkować. Skąd człowiek miał czerpać wiedzę, mieć możliwość  zagłebienia się, zastanowienia się nad tym, jak na prawdę funkcjonuje świat, kto pociąga za sznurki itd itp. Dzień i noc trąbią w mediach o zabójczym wirusie, głowy państw, premierzy, naukowcy i wszelkej maści autorytety ostrzegają przed nim. Co taki biedny i nieświadomy człowieczek może zrobić, jeżeli całe swoje życie patrzył w tv ?

 

Portret użytkownika czesiek z choiny

euklidesie-ale mnie

euklidesie-ale mnie skołowałeś! To do jakiej Solidarności mam się zapisać? Do Solidarności Walczącej czy do Solidarności Rolników Indywidualnych(jest coś takiego!).Wszak obydwie organizacje chcą jedynie dobra Polaków.

Och! chwileczkę! tylko włączę GoogleTranslator.  

  To co mam kupić żeby ci pomóc? Bitcoin Cashbitcoin cash  (BCH)bo jest tani? Czy może Bitcoin Satoshi Vision  https://comparic.xyz/uploads/2018/12/Bitcoin-Cash-SV-BCHSV-logo.jpg

bo jest jedynym prawdziwym bitcoinem.A może Bitcoin Gold

 Bitcoin Gold (BTG) Nedir? Nasıl Satın Alınır? | Bitcoin Kazanma

  

bo jest najblizszy twojej wizji?przecież wszystkie są antysystemowe, to którego wybrać?

Ale-euklidesie-coś ta twoja logika podejrzanie wygląda.Co ty z nią wyprawiasz?

Jeśli waluta którą propagujesz jest taka antysystemowa to dlaczego do jej stosowania niezbędny jest pośrednik w postaci smartfona lub innego narzędzia powszechnej inwigilacji?

Jeszcze jedno.Uścislijmy.Moje miejsce na tej ziemi jest okupione potem i krwią moich przodków więc nie zarzucaj mi proszę bycia "obywatelem świata" Co prawda antenaci pracowali i walczyli ale też,w swojej naiwności,wpuszczali między siebie tych co sprzedawali im bitkojny.

Portret użytkownika euklides

Widzisz drogi cześku z

Widzisz drogi cześku z jerozolimskiej choinki, na tym polega wolny świat, że każdy może stworzyć własną wersję Bitcoina. Wiem, że jesteś przyzwyczajony do parchatego totalitaryzmu i wydaje ci się to dziwne, a nawet niepojęte, ale tak właśnie jest. No i jak nie jesteś krową prowadzoną na łańcuchu to musisz sam wybrać to co ci odpowiada... To są reguły wolnego świata.

Przy tym jak zwykle bredzisz, bo do wymiany krypto nie jest wymagany smartfon, a poza tym po co kupujesz gówno na androidzie lub ios, jeśli są smartfony na wolnym oprogramowaniu, które nie inwigilują...? To jest właśnie śmieszne. Antysystemowy czesiek pluje na szytków, ale codziennie grzecznie robi zakupy za walutę szytkó, a pluje na kryptowaluty i wszystko co mogłoby go wyzwolić spod okupacji. No to pytanie czy ty cześku jesteś masochistą czy koszernym dezinformatorem?

Skomentuj