Papież wezwał do zniesienia kary śmierci na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Franciszek wezwał wszystkich światowych przywódców do wykazania się odwagą i nie wykonywania wyroków kary śmierci, donosi BBC.

<--break->

 

 

Papież powiedział do pielgrzymów, przemawiając na Placu św. Piotra w Rzymie, że przykazanie „Nie zabijaj" odnosi się do wszystkich - zarówno niewinnych, jak i winnych.
„Nawet przestępcy mają prawo do życia, biorąc pod uwagę wolę Boga" - powiedział Franciszek.

Wezwał również nie tylko do zniesienia kary śmierci, ale również do poprawy warunków przetrzymywania więźniów. Od początku swojej kadencji Franciszek interesuje się losem skazańców i regularnie odwiedza więzienia. Podczas swojej ostatniej wizyty w Meksyku, papież nawiedził więźniów w Ciudad Juarez.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Asiek

Co za bzdury. To niech weźmie

Co za bzdury. To niech weźmie tych skazanych prawomocnymi wyrokami i z nimi mieszka pod jednym dachem.
 
Podstawowym obowiązkiem człowieka narodzonego w formie ludzkiej jest praca. Rodzimy się jako ludzie a nie zwierzęta (bez urazy i z szacunkiem do zwykłych zwierząt). Człowiek żeby żyć i aby życie jego nie było przekleństwem musi mieć zapewniony dach nad głową, odzież, obuwie, wyżywienie (i to różnorodne, czyli pieczywo, warzywa, owoce, mąki, kasze, oleje ... itp). Człowiek jeżeli choruje potrzebuje opieki medycznej lub choćby ziół (też trzeba nazbierać, wysuszyć ...). Człowiek potrzebuje do życia społeczności, kultury, i innych tego typu wartości. Jak widać z powyższego sam fakt urodzenia się człowiekiem narzuca nam obowiązek pracy (samo się nie zrobi) bo aby utrzymać przy życiu i w zdrowiu ciało człowieka potrzebe jest szereg elementów i czynności do wykonania.
 
Czego nas istoty ludzkie uczy obecny system więziennictwa. Otóż ... być przestępcą to całkiem fajna sprawa. Luz blus i wakacje od wysiłku i ciężkiej pracy. Co to znaczy że więźniowie leżą sobie całymi dniami na pryczach i nawet własnego kibla nie posprzątają ... to straszne. Uczciwy człowiek musi prać, sprzątać, gotować, opiekować się rodziną (np. dziećmi), zarabiać pieniądze .... taki przestępca ... luz blus. I tu wychodzi pełna deprawacja. Zamiast więźniów jakoś resocjalizować, czyli przywracać ich do bycia obywatelem, do bycia wartościową jednostką społeczną, uczyć normalności to ... uczy się ich że najfajniej jest być przstępcą. Przyprowadzają im jakiś rzekomych wychowawców którzy przez opowieści dziwnej treści opowiadają im że gdzieś jest normalność. To nie jest resocjalizacja tylko głupoty.
 
Prawdziwą resocjalizacją każdej istoty ludzkiej która zagubiła człowieczeństwo jest nauczenie (wręcz siłą zagonienie) ich ciężkiej i uczciwej pracy. Jeżeli jest przestępcą to znaczy że działa na niekorzyść społeczeństwa, to niech pracuje na korzyść, czyli np. zamiata ulice (żadna praca nie hańbi ale przestępstwo tak).
 
Odnośnie kary śmierci to w normalnie funkcjonującym społeczeństwie istot ludzkich musi być. To ma swoje uzasadnienie na energiach. Jednostka działająca na szkodę społeczeństwa ludzkiego (tylko czyste formy ludzkie) musi być z niego usuwana (rzucona na pożarcie bestii sprawiedliwości hihihihihihihih). 

Portret użytkownika wyzdro

Tego zwyrodnialca co zabił

Tego zwyrodnialca co zabił małą dziewczynkę siekierą na oczach rodziców to powiini odrazu odstrzelić - ale nie Papierz każe nam go utzrymywać przez 25lat rzeby po wyjściu na wolność znów zabił czyjeś dziecko ale po latach "szkolenia" nie da się już tak łatwo złapać .

Portret użytkownika vezerius

Jak będe mieć do wyboru albo

Jak będe mieć do wyboru albo potepienie w piekle albo oddac Polskę i tu mieszkającą moją rodzine, jeżeli ma mi zagrażać czy to Rusek Amerykanin czy Polak czy Żyd pójdę do piekła. Wezmę co mam pod ręką i pójdę lać najeźdźcę jak umiem najlepiej i nie będę zwracał uwagi na jakieś tam "nie zabijaj". Z drugiej strony co zrobi straż watykańska jak do papieża wtargnie napastnik - zastrzelą go czy odpędzą modlitwą? Może muzułmanów z Europy też zmienią modlitwą? To może gwałcicieli i morderców też wypuścić bo cudownie doznali "miłości bożej" i już przysięgają że nie będą bo poznali Jezusa? I dlaczego mamy jako podatnicy utrzymywać kler z którym Polakom innowiercom i tym nie wierzącym nie są do niczego potrzebni. Niektórzy nie potrzebują towaru zwanego "zbawieniem" więc dlaczego za niego muszą płacić? I dlaczego mamy utrzymywać element szkodliwy dla społeczeństwa za nasze pieniądze?  

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Bergoglio robi się coraz

Bergoglio robi się coraz bardziej niebezpieczny. Niedługo powie że jak nas islamiści będą zarzynać to jeszcze mamy im się sami podkładać. Że też nikt tego uzurpatora nie wywali na zbity pysk z Watykanu i nie uwolni prawdziwego papieża zamkniętego obecnie w areszcie domowym.

 

Portret użytkownika Kat

Ludzie papieża powinni zrobić

Ludzie papieża powinni zrobić teraz z wami to, co wy rzadzący zrobiliście z Polakami i z innymi narodami posocjalistycznej Europy.Większość z tych ludzi dogorywa na nowotwory a pozostali leżą już w grobach.A jakie kłamstwa uprawialiście przez 27 lat? Gdzie ten KOR?, ta niby obrona robotników polskich,gdzie to godne życie ludzi,gdzie są środki na życie dla całych rodzin czy osób na emeryturach czy rentach czy samotnych? Polki z dorosłymi córkami powypychane za granicę na prostytucję lub na podcieranie tyłków pohitlerowskim dzieciom i wnukom po nazistach w Niemczech i we Włoszech!
 
 
Wy ,rządzący Europą i Polską co innego nam wmawialiście a co innego zrobiliśćie.Pora żeby ludzie papieża zrobili tak samo wam : co innego mówili  a tak naprawdę podziękowali wam za to wszystko.
 
Dziś w nocy przyszła do mnie wiadomość;"Cywilizacja białego człowieka dogorywa.Biały człowiek wymyślił sobie pokuty i kapitalizm,który go  dorzyna (tz. zabija).Zapewne przesłał to jakiś Afrykańczyk,Arab albo Azjata;może Chińczyk,Wietnamczyk albo Koreańczych. Większej hańby rządzący nie potrafili już sobie w Polsce zrobić!
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika eva11

papiez nie powiedzial aby nie

papiez nie powiedzial aby nie zabijac tylko winnych,a ,,nie zabijaj,,
czyli do wszystkich,kazdy powinien przestrzegac tego prawa!
islamista,zyd czy chrzescijanin...lekarz,rzeznik,sedzia,pilot sypiacy syf nam na leb,zolnierz,syn podejmujacy decyzje o eutanazji,prezydent podpisujacy ustawe o szczepeiniach....
jesli kazdy to rozumie nie potrzeba bedzie komety czy ataku nuklearnego,
nadejdzie zbawienny raj i nadejdzie ocekiwany mesjasz,znowu Go poczujemy w sercu!
i moze zrozumiemy ze zycie jest piekne!

Portret użytkownika eva11

a jak to wiesz,ze z

a jak to wiesz,ze z pustyni?
i dlaczego uparcie widzisz tylko ich zbrodnie?
na kazdym kawalku ziemi sa jacys zbrodniarze,nie tylko na pustyni!
wychodzi na to,ze nie zrozumiales sensu....
a swoja droga zawsze to lepiej przypiac kroplowke i wprowadzac legalna trucizne,wtedy kazdy zoombi mysli ,ze to dla jego dobra i jest legalne,
to nie wyglada tak strasznie tragicznie,kiedy wycieczony czlowiek zchodzi z tego swiata w okropnych mekach,zygajac i srajac pod siebie
umierajacy z glodu i przerazony jak nigdy nie byl w zyciu,
to nie jest takie straszne jak sceny z filmow z muzulmanami....
i my wszyscy  na to pozwalamy bez slowa sprzeciwu i w wielu przypadkach bez jakich kolwiek uczuc,
ach jaka obluda!!!!!

Portret użytkownika trigi

Papież powiedział do

Papież powiedział do pielgrzymów, przemawiając na Placu św. Piotra w Rzymie, że przykazanie „Nie zabijaj" odnosi się do wszystkich - zarówno niewinnych, jak i winnych.

„Nawet przestępcy mają prawo do życia, biorąc pod uwagę wolę Boga" - powiedział Franciszek.

 
Niewinne zwierzęta nie mają prawa do życia, żyją wbrew woli Boga, czyż tak?

Ślepy prowadzi głuchego i wszscy wpadają do dołu.

Portret użytkownika Krzysztof03

Papież ma rację, zadajcie

Papież ma rację, zadajcie sobie pytanie:  Co  Jezus by zrobił na jego miejscu ? czy nawoływałby do kary ? Te słowa świadczą o tym jak blisko jest nadejście Pana, skoro Papież jest tak blisko ludzi, lepsze jest miłosierdzie od sprawiedliwości, bo Bóg chce wszystkich zbawić. " Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią " lub Św Szczepan " A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: "Panie, nie licz im tego grzechu! " tak blisko Papież jest ludzi, 

Portret użytkownika Alien1974

To kolejne kłamstwo Szatana z

To kolejne kłamstwo Szatana z Watykanu. Brak kary śmierci powoduje, że niewinni ludzie są jeszcze bardziej narażeni na śmierć, bo kara śmierci działa odstraszająco, a ten psychopata Bergolio, który kolaborował z juntą argentyjską bredzi. Junta argentyńska do dziś dnia ma swoje wpływy i zastosowali podobny trik jak w Polsce z ubecką Pseudosolidarnością. W 2010 roku Bergolio i reszta zwyrodniałych biskupów stanęła na ławie oskarżonych za współprace z juntą i o mało co a Naróď Argentyny przejrzałby na oczy, ale zdarzył się "cud", Benedykt16 ustąpił po aferze z kamerdynerem, bo skończyłby pewnie jak Jan Paweł 1, a my usłeszylibyśmy tylko, że umarł na zawał jak biskup Wesołowski i tyle. Jak ogłupić cały Naród, by nie szukał sprawiedliwości? Wybrać kardynała Bergolio na papieża, w między czasie zrobić mu legendę, że ratował ludzi przed morderczą juntą i sprawa zamknięta. W Polsce było podobnie, żeby UBECKI przekręt przy okrągłym stole przeszedł, wybrano wcześniej umoczonego po same uszy nikomu nieznanego agenta UBECJI Wojtyłę, w końcu relacje gen. Kiszczaka z ePISkopatem nie były nawet dobre - były BARDZO dobre. Z Wami czy bez Was MORDERCZA SEKTA z Watykanu zostanie zdelegalizowana a tego obłudnika i zdrajce BOGA w Watykanie czeka śmierć. To się zdarzy już za niedługo, pytanie tylko czy Narodowi Polskiemu będzie dane to zobaczyć, bo spotkanie Franciszka na Kubie z drugim obłudnikiem Cyrylem przecież nie było po to, by wznowić ruch ekumeniczny między dwoma odłamami Chrześcijaństwa. Takie kity to nie ze mną Franciszku. Do następnego poczytania.

Strony

Skomentuj