Papież wezwał do modlitwy o bezpieczeństwo sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek wezwał wierzących na całym świecie, aby modlili się w listopadzie 2020 roku, aby roboty i sztuczna inteligencja „zawsze służyły ludzkości”. Oświadczenie papieża zostało opublikowane na YouTube.

Szef kościoła rzymskokatolickiego zaznaczył, że sztuczna inteligencja i roboty mogą zmienić świat na lepsze, ale tylko przy odpowiednim wykorzystaniu technologii. W przeciwnym razie owoce postępu technicznego doprowadzą do wzrostu nierówności i być może nowych niebezpiecznych globalnych wyzwań dla całej ludzkości.

Wcześniej, w 2020 roku, Watykan wspólnie z Microsoft i IBM opublikował Rzymskie wezwanie do stworzenia etyki sztucznej inteligencji. Przedstawia ono zasady, którymi powinni kierować się twórcy technologii, takie jak przejrzystość, integralność, odpowiedzialność, bezstronność, niezawodność i bezpieczeństwo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Sztuczna inteligencja jeśli

Sztuczna inteligencja jeśli takowa powstanie będzie co najwyżej tak etyczna jak jej twórcy . Ale czemu ten problem zaprząta jego "świętobliwą" głowinkę , czyżby pobożby sługa dostrzegł nowe choryzonty ewangelizacji ? Taki elektroniczny ministrant to skarb , wina nie udoi , z tacy nie podprowadzi , posłusznie zrobi co mu się nakaże , o pedofilię nie oskarży , same zalety ! 

Portret użytkownika Kwazar

"Papież wezwał do modlitwy o

"Papież wezwał do modlitwy o bezpieczeństwo sztucznej inteligencji" A może wezwał do modlitwy o bezpieczeństwo PRZED sztuczną inteligencją ? Może to znowu popełniono jakiś lapsus językowy ? Sztuczna inteligencja nie powstała po to żeby ja ochraniać.Powstała w laboratoriach wojskoych po to żeby ZABIJAĆ Szybko,sprawnie i bezkompromisowo.Oczywiście trochę się ulało z tego szatańskiego kotła i ktoś tam, coś w tym swiecie "naukowym"  niby z tego korzysta ale to mżonki. I do tych mżonków papież niby miałby się modlić ? A co mi tam jak wszystko jest możliwe Smile

Portret użytkownika ARTUR

Jeżeli on ma przygotować

Jeżeli on ma przygotować drogę dla antychrysta to raczej szatan się pomylił , z jego głupotą nie przyjmie go niebo ani piekło . Może lepiej niech jego współpracownicy się nie wypowiadają jeśli to jest namądrzejszy człowiek w Watykanie .

Portret użytkownika nwo

 

 

 

 To proste: poczekać do naturalnej depopuklacji, wystarczy jakieś 50 lat. to jest najbardziej humanitarne wyjście jeżeli alternatywą ma być wojna  tak jak to w dawniejszych czasach bywało.  Zresztą wojny przy obecnym zaawansowaniu  techniki zniszczenia nikt sobie nie wyobraża. Należy tylko ograniczyć lub wyeliminować możliwość bezmyślnego rozmnażania się.

Aaa, zapomnialbym. Altrernatywą może też byc głód lub śwatowy kataklizm. Innych na dłuższą metę nie ma.

Portret użytkownika Quark

Depopulacja jest bardzo

Depopulacja jest bardzo potrzebna ale pod jednym warunkiem .. powinna ona dotyczyć głupich , ograniczonych , tempych i obarczonych wadami genetycznymi , czyli być formą czystki eugenicznej - dopiero wtedy ocalała wartościowsza cześć ludzkości będzie mogła w spokoju kontynuować tworzenie docelowej i stabilnej populacyjnie cywilizacji etycznej. Chwasty koniecznie trzeba wyrwać i spalić a nie tylko przyciąć bo inaczej znów odrosną , być może silniejsze !

Portret użytkownika Mojeimię44

Ciekawostka religijna.

Ciekawostka religijna.

Zastanawiające jest to dlaczego Wisznu czyli Kryszna wcielenie Ramy podróżował na białym Garudzie czyli białym orle ubranym w złote szaty.

Wisznu potrafił całe dnie siedzieć przy drzewie twierdząc, że jego symbolem jest drzewo życia.

Tylko jeden karaj na świecie ma symbol białego orła ubranego w złotą koronę i berło czyli garudy i jest nim Polska.

Owszem Indonezja ma jeszcze białą garudę w godle ale jest ona przeplatana z czerwienią. 

Czy zatem jest możliwe, że Wisznu był słowianinem związanym z Lahem czyli Leszkiem? W starosłowianskim na Leszka mówiono Lach a dokladniej Lah gdyż nie było "ch" i słowo Lah oznaczało Pana. Lahisław to sławiący Pana. Sam Lah, który z nazwy był panem czyli królem stworzył Lahistan w miejscu gdzie widział drzewo i garudę czyli białego orła. 

Czy zatem Lah czyli leszek mógłbyć zwiazany z Ramą czy nie jest to ten sam pan? Hmmy? To tylko gdybania z legend ale jak tak człowiek czyta te wszystkie legendy dochodzi do wniosku, że Polska jest wyjątkowa. Nawet slowo szlachetny brzmiało kiedyś inaczej ale ewoluowało mimo to literowka "lah" została. Szlachetny znaczyło w tłumaczeniu na dzisiejsze "z lahem ty" czyli coś w stylu cyt. ty w imieniu Pana. Czy dziś Polska elita jest szlachetna? Napewno nie.  To tylko rozważania jednak wychodzi na to, że polityka i kultura muszą iść w parze z religią od zawsze a oderwanie jednego od drugiego jest dziwactwem. 

Proszę zbyt głęboko nie brać do siebie tego co napisałem ale warto przemysleć gdyż w kazdej legendzie są odrobiny prawdy. 

Zadziwiające jest to, że ludzie śpiewają la la lah od małego gdyż zawsze gdy kończą śpiewac la la la wciągają powietrze i wychodzi lah. Taki przykład.

https://youtu.be/TsVeQnBmp70

Portret użytkownika MądryJakPoliniak

Ojejej taki madry i

Ojejej taki madry i wielgachny naród , co jeden to madrzejszy , napuszone wykształcone inaczej bufony, w tv kupa ekspertów, takie mądrale a ich kobiety jakie nowoczesne i wygadane........ a tu gówno i dupa byle celebryta albo polityk w balona robi was poliniaków od wielu lat. Bo wyjdzie w garniturku jakaś męda i w telewizji bzdur nawali w te chore łby. Zepsuli łby waszym dzieciom oni okłamywali was od początku. I co orzeł tak.., biały może było by lepiej jakby był ze złota i coś ważył a tak to tylko jest nic. To już widać że w afryce co kiedyś poliniaki się śmieli z murzynów a teraz co się okazuje, ano że  oni lepiej stoją od nas, że byle śmieć u nich nie będzie liderem że ich ciężko wyhu...ać. A tu w polinie cwaniaczki oto kobity ich pozbadły zgraja pantoflarzy, oszalałych katoli rzymskich, no i warstwa żerująca na otępiałym narodzie czyli politycy, urzędasy darmozjady, i celebryckie bagno. A teraz jeszcze pajace głosowali i wybrali sobie cięmiężycieli macie teraz, jeszcze tak zwanym artystom teraz będziecie płacić haracz, a płacz poliniaku i płać. Wspaniała polityka wyrwij staruszce i biednym dzieciom z gardła a oddaj nierobom i pajacom bo to są "artyści". Mistrzostwo łotrostwa.

Portret użytkownika ARTUR

Gdyby Polacy nie wyjeżdżali

Gdyby Polacy nie wyjeżdżali do dzikich zachodnich plemion to tam by nic nie było , cała cywilizacja anglosasów opiera się na imporcie wykształconych ludzi ,  kradzieży surowców i niszczeniu państw które się chcą rozwijać . Nie wiem czy się dostosują do czasów które nadchodzą ale ich świat już się skończył .

Portret użytkownika Mojeimię44

Masz sporo racji. Pamiętaj

Masz sporo racji. Pamiętaj tylko o jednym: zawsze jest czas na opamiętanie a ubliżaniem raczej niczego nie wskórasz. Poczekamy zobaczymy czy jeszcze my jako naród potrafimy się zjednoczyć. Spójrz Edyta Górniak i jeszcze kilku innych celebrytów zaczyna mówić prawdę. Wszystkich artystów nie kupią. Zapomieli o tych ulicznych artystach. 

https://youtu.be/weywAD0T0-M

Strony

Skomentuj