Papież wezwał do modlitwy o bezpieczeństwo sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek wezwał wierzących na całym świecie, aby modlili się w listopadzie 2020 roku, aby roboty i sztuczna inteligencja „zawsze służyły ludzkości”. Oświadczenie papieża zostało opublikowane na YouTube.

Szef kościoła rzymskokatolickiego zaznaczył, że sztuczna inteligencja i roboty mogą zmienić świat na lepsze, ale tylko przy odpowiednim wykorzystaniu technologii. W przeciwnym razie owoce postępu technicznego doprowadzą do wzrostu nierówności i być może nowych niebezpiecznych globalnych wyzwań dla całej ludzkości.

Wcześniej, w 2020 roku, Watykan wspólnie z Microsoft i IBM opublikował Rzymskie wezwanie do stworzenia etyki sztucznej inteligencji. Przedstawia ono zasady, którymi powinni kierować się twórcy technologii, takie jak przejrzystość, integralność, odpowiedzialność, bezstronność, niezawodność i bezpieczeństwo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Sztuczna inteligencja jeśli

Sztuczna inteligencja jeśli takowa powstanie będzie co najwyżej tak etyczna jak jej twórcy . Ale czemu ten problem zaprząta jego "świętobliwą" głowinkę , czyżby pobożby sługa dostrzegł nowe choryzonty ewangelizacji ? Taki elektroniczny ministrant to skarb , wina nie udoi , z tacy nie podprowadzi , posłusznie zrobi co mu się nakaże , o pedofilię nie oskarży , same zalety ! 

Portret użytkownika Kwazar

"Papież wezwał do modlitwy o

"Papież wezwał do modlitwy o bezpieczeństwo sztucznej inteligencji" A może wezwał do modlitwy o bezpieczeństwo PRZED sztuczną inteligencją ? Może to znowu popełniono jakiś lapsus językowy ? Sztuczna inteligencja nie powstała po to żeby ja ochraniać.Powstała w laboratoriach wojskoych po to żeby ZABIJAĆ Szybko,sprawnie i bezkompromisowo.Oczywiście trochę się ulało z tego szatańskiego kotła i ktoś tam, coś w tym swiecie "naukowym"  niby z tego korzysta ale to mżonki. I do tych mżonków papież niby miałby się modlić ? A co mi tam jak wszystko jest możliwe Smile

Portret użytkownika ARTUR

Jeżeli on ma przygotować

Jeżeli on ma przygotować drogę dla antychrysta to raczej szatan się pomylił , z jego głupotą nie przyjmie go niebo ani piekło . Może lepiej niech jego współpracownicy się nie wypowiadają jeśli to jest namądrzejszy człowiek w Watykanie .

Portret użytkownika nwo

 

 

 

 To proste: poczekać do naturalnej depopuklacji, wystarczy jakieś 50 lat. to jest najbardziej humanitarne wyjście jeżeli alternatywą ma być wojna  tak jak to w dawniejszych czasach bywało.  Zresztą wojny przy obecnym zaawansowaniu  techniki zniszczenia nikt sobie nie wyobraża. Należy tylko ograniczyć lub wyeliminować możliwość bezmyślnego rozmnażania się.

Aaa, zapomnialbym. Altrernatywą może też byc głód lub śwatowy kataklizm. Innych na dłuższą metę nie ma.

Portret użytkownika Quark

Depopulacja jest bardzo

Depopulacja jest bardzo potrzebna ale pod jednym warunkiem .. powinna ona dotyczyć głupich , ograniczonych , tempych i obarczonych wadami genetycznymi , czyli być formą czystki eugenicznej - dopiero wtedy ocalała wartościowsza cześć ludzkości będzie mogła w spokoju kontynuować tworzenie docelowej i stabilnej populacyjnie cywilizacji etycznej. Chwasty koniecznie trzeba wyrwać i spalić a nie tylko przyciąć bo inaczej znów odrosną , być może silniejsze !

Strony

Skomentuj