Papież rozwiązał Zakon Maltański

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Papież Franciszek rozwiązał Radę Suwerenną Zakonu Maltańskiego, która pełni funkcje rządowe. Reuters podaje tą informacje w odniesieniu do służby prasowej Stolicy Apostolskiej.

 

Według agencji, zamiast tego powołał nowy tymczasowy skład kierownictwa. Ponadto papież podjął szereg decyzji dotyczących podstawowych dokumentów. W szczególności od 4 września wchodzą w życie nowa Konstytucja i Kodeks Zakonu Maltańskiego.

 

Zakon Maltański uważany jest za najstarszy na świecie zakon rycerski (założony w 1048 r.). Znajduje się we Włoszech i na Malcie. Zakon prowadzi działalność charytatywną, w szczególności świadczenie opieki medycznej na całym świecie. Wcześniej papież Franciszek ogłosił gotowość do ustąpienia „pewnego pięknego dnia” z powodu problemów zdrowotnych. Według doniesień, ostatnio 85-letni zwierzchnik Kościoła katolickiego miał trudności z chodzeniem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Nowinka:

Nowinka:

Przyjechał papież Franciszek do Nur-Sułtana:

https://dorzeczy.pl/opinie/346132/rowinski-papiez-pominal-chrystusa-czyli-fundament.html

Przemówienie papieża Franciszka z otwarcia VII Kongresu Liderów Religii Światowych i Tradycyjnych w stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtan z 13 września 2022 r. nie jest dobre z dwóch prostych powodów.

Biskup Rzymu ani razu nie odwołał się do osoby i słów Chrystusa, a także ani razu nie wskazał na znaczenie poszukiwania prawdy w religii. Bez tego inne postulaty zawarte w wygłoszonym tekście tracą swój fundament.

Efekt? Nie ma już Nur-Sułtana, znów jest Astana:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Astana 

Tę stronę ostatnio edytowano 17 wrz 2022, 18:36.

Zmiana nastąpiła natychmiast po wizycie tego satanistycznego papieża. 

Portret użytkownika ​euklides

A ja dziś rozwiązałem

A ja dziś rozwiązałem Ministerstwo Zazdrości. Stwierdziłem, że nie będę więcej niczego zazdrościł. Zmniejszyłem finansowanie Zakonu Lenistwa. Poważnie osłabiłem strukturę Zakonu Kłamstwa. Wzmocniłem Zakon Pracy nad Sobą. Wysłuchałem uważnie opinii Zakonu Poszukiwaczy Rzeczy Najważniejszych w Życiu. Zwiękyłem dotacje dla Zakonu Poszanowania Wolności innych.

Portret użytkownika Trup

2022.09.14 Bacologia Szybkie

 1. 2022.09.14 Bacologia Szybkie Wieści… 51 (link w opisie)
  2022.09.14 Bacologia Szybkie Wieści… 51 (link w opisie)

   

 2. Mała chce do Związku Radzieckiego, bo tam tak nie kłamią i wszystko jest prawdziwe! ^ ^
  Mała chce do Związku Radzieckiego, bo tam tak nie kłamią i wszystko jest prawdziwe! ^ ^

   

 3. Adam Sułtanowicz wraca do akcji. PL - 2022.09.13
  Adam Sułtanowicz wraca do akcji. PL - 2022.09.13

   

 4. Mocna prawdziwa przemowa W. Putina 2022.03.16 PL
  Mocna prawdziwa przemowa W. Putina 2022.03.16 PL

   

 5. Żywiec NPTV.tv Wojtek Olszański Marcin Osadowski 2022.09.13
  Żywiec NPTV.tv Wojtek Olszański Marcin Osadowski 2022.09.13

   

 6. Delimchanow przemawia do ukraińskich jeńców. PL - 2022.09.13
  Delimchanow przemawia do ukraińskich jeńców. PL - 2022.09.13

   

 7. Cyfrowy Bon Żywnościowy 2022.09.13 Napisy PL
  Cyfrowy Bon Żywnościowy 2022.09.13 Napisy PL

   

 8. Sabotaż na Polskich Żołnierzach! Stowarzyszenie Bronimy Munduru.pl
  Sabotaż na Polskich Żołnierzach! Stowarzyszenie Bronimy Munduru.pl

  nie zapomnijcie zwyrole antyludzkie dać mi minusa Biggrin (bo bardzo się tym przejmuje haha)

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q.

Istnienie zakonów, klasztorów

Istnienie zakonów, klasztorów, świątyń i kościołów jest równie bezcelowe w sensie takim, że absolutnie nic to w życiu zaangażowanych w te instytucje ludzi nie zmienia - nie stają się oni przez to światlejsi, pełniejsi, rozumniejsi, bardziej świadomi, nie zbliżają się ani do człowieczeństwa ani do "boga". Równie dobrze mogą oni bić pokłony przed zawieszonym na ścianie resorem od cieżarówki i modlić się gaźnika... efekt będzie dokładnie taki sam. Religia jest bez sensu - bo do niczego pozytywnego nie prowadzi - człowiek nie znający religii i ten "bogobojny" umiera taki sam. Sens jest jedynie w tym by żyć zgodnie z wytycznymi praw jakie prowadzą do wyzbycia się egoizmu. A egoizm to bardzo szerokie pojęcie i żeby je zrozumieć w pełni to trzeba się trochę po zastanawiać - bo słowo to tylko symbol za którym stoi niewyrażona treść. 
Przykład:

Złodziej - kim on jest ? Czy tylko tym który coś materialnego kradnie ?.. Nie ! To osobnik czyniący zło we wszelkiej postaci, bo kraść to też pojęcie dość rozbudowane.
Przykład: ktoś wyrzuci śmieci byle gdzie... co to oznacza ? Że jest ZŁODZIEJEM ! Bo ktoś musi to posprzątać - czyli poświecić czas i pieniądze na tą czynność, którą ów złodziej zaoszczędził - bo scedował te koszta na kogoś innego. Zanieczyszczenie wody, gleby i powietrza to również ZŁODZIEJSTWO i to jeszcze gorsze ! - Bo kradnie się (choć nie przywłaszcza) czyjeś zdrowie, które ktoś traci. Itd. itp. etc.

Filozofia i psychologia powinny być głównymi przedmiotami nauczania podstawowego tak jak to było w starożytności. A nauczyciel powinien być mędrcem przekazującym wiedzę uczniom. 

Portret użytkownika Medium

Podpisuję pod Twoim postem.

Podpisuję pod Twoim postem. Warto się czasem zastanawiać nad używanymi słowami. Złodziej to ten, który czyni zło.

Zanieczyszczenie wody, gleby i powietrza to również ZŁODZIEJSTWO i to jeszcze gorsze ! - Bo kradnie się (choć nie przywłaszcza) czyjeś zdrowie, które ktoś traci. Itd. itp. etc.

Tu mogę dodać, że nawet lecznicza ingerencja, która szkodzi jest czynieniem zła, czego obrazem jest leczenie kowidowych pacjentów. Jakimi wielkiemi złoczyńcami są twórcy epidemii, trudno nawet słowami wyrazić.

Szkodzić można złorzeczeniem, złymi głupimi rządami, ale i nadmiarem, który zawsze obróci się w efekcie na zło.

Portret użytkownika euklide⁣s

Przy założeniu, że państwo

Przy założeniu, że państwo jest faszystowskie - zgoda

Nie ma państwo które by nie kradło - podatki, nie mordowało - wojny, nie niewoliło - obywatelstwo, nie indoktrynowało - przymus edukacji państwowej. Żadne nie powstało na gruncie cywilizowanej umowy. Każde państwo wcieliło ludność w swoje struktury siłą, szantażem, terrorem lub innym przestępczym działaniem.

Portret użytkownika Medium

A to jest ciekawe:

A to jest ciekawe:

Żadne nie powstało na gruncie cywilizowanej umowy.

Jaką umowę masz na myśli? Masz jakąś zarysowaną wizję w tym temcie? 

Każde państwo wcieliło ludność w swoje struktury siłą, szantażem, terrorem lub innym przestępczym działaniem.

Najczęściej wojną, bądź religijną indoktrynacją. Pod arabską okupacją każdy człowiek musiał deklarować swoja religię i przedstawić swoje święte księgi. Podobno wówczas Chaldejczycy okazali astronomiczne tablice i efemerydy planet :) 

Strony

Skomentuj