Papież poprosił o modlitwę w intencji zmian klimatycznych

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Papież Franciszek wezwał katolików do modlitwy o sukces Konferencji Klimatycznej ONZ (COP26) w Glasgow i o ratowanie planety. Wiadomość została opublikowana na stronie internetowej Watykanu. W swoim liście głowa Kościoła rzymskokatolickiego wyraziła ubolewanie z powodu swojej nieobecności na otwarciu konferencji ONZ. Papież poprosił wszystkie osoby należące do Kościoła katolickiego o modlitwę o owocny wynik wydarzenia, którego rezultaty pomogą w walce ze zmianami klimatycznymi na planecie.

 

„Spotkanie to ma na celu zajęcie się jednym z największych problemów moralnych naszych czasów, tj. zachowaniem Bożego stworzenia, które zostało nam dane jako ogród do uprawy i jako wspólny dom dla naszej ludzkiej rodziny” – czytamy w liście.

 

Papież wezwał także uczestników szczytu do „pokazania mądrości i siły” w celu ratowania przyszłych pokoleń. „Czas się kończy. Nie można przegapić tej okazji z obawy przed sądem Bożym za naszą niezdolność do bycia wiernymi strażnikami świata, który On powierzył naszej opiece ”- powiedział Franciszek.

 

W oficjalnym przesłaniu na konferencję, które zostało odczytane w imieniu Papieża 2 listopada br., zauważono również, że pandemia COVID-19 i zmiany klimatyczne były podwójnym ciosem dla całej ludzkości. Są one porównywalne do szkód, jakie może spowodować globalny konflikt, dlatego aby ocalić planetę, należy się nimi poważnie zająć.

 

Przywódcy Kościoła rzymskokatolickiego, wschodniego Kościoła prawosławnego i wspólnoty anglikańskiej wzywali wcześniej do zdecydowanych działań w celu uratowania przed globalnym ociepleniem i zwalczania nierówności społecznych. Złożyli niezwykłe wspólne oświadczenie we wrześniu 2021 r.

 

Następnie Papież Franciszek, Patriarcha Ekumeniczny Bartłomiej i Arcybiskup Canterbury Justin Welby wypowiadali się publicznie o znaczeniu kwestii ochrony środowiska w przededniu Konferencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu (COP26). Ich zdaniem konsekwencje globalnego ocieplenia uderzą bardziej niż cokolwiek innego w najbiedniejszych ludzi świata, którzy są najmniej odpowiedzialni za zmiany klimatyczne. Wezwali ludzi do indywidualnego wkładu w poprawę stanu środowiska, a światowych liderów doprowadzili do przejścia do sprawiedliwej gospodarki i zrównoważonego rozwoju.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Czyli Franciszek tak, jak cały jego kościół namawia ludzi do WIELOMÓSTWA, które jest grzechem. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Ew. Mt. 6

Portret użytkownika Zn

Za Franciszka trzeba się

Za Franciszka trzeba się modlić by zminimalizować szkody jakie czyni on w Kościele Katolickim pozornie ,,naprawiając" a w istocie wpisując się w biblijne prorocto o ochydzie spustoszenia.

A co do modlitwy...

,,Dzieje Apostolskie

Wspólne trwanie na modlitwie jest cechą chrześcijańskiej wspólnoty

Wtedy [po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa] wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, /brat/ Jakuba. Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego. (Dz 1,12-14)"

https://modlitwy24.pl/pismo-swiete-o-modlitwie/

Portret użytkownika Quark

No dobra , "papirzok"

No dobra , "papirzok" nawołuje do modlitwy o pomyślność uchwał ... a pan bucek siedzi sobie na chmurce , słucha tych modłów , przysypia i w końcu zrezygnowany ich natarczywością mówi ; dobre już , dobre , mata , cieszta się i dajta mi już spokuj !

Tyle są warte te ich modły , pielgrzymki i marsze różańcowe. 

Skomentuj