Papież oświadczył, że nie zamierza odpowiadać na oskarżenia o krycie pedofilii

Kategorie: 

Źródło: Aleteia Image Department

Kościół katolicki znalazł się pod ostrzałem ze strony mediów całego świata. Do stosu zarzutów dorzucił się jeden z byłych watykańskich urzędników - twierdzi, że papież od lat wiedział o przypadkach pedofilii, ale postanowił je ukryć. Postawiony przed zarzutem Franciszek odmówił komentarza.

Arcybiskup Carlo Maria Vigano, były ambasador Watykanu w Stanach Zjednoczonych, przygotował wstrząsający dokument. Na 11 stronach oskarża on licznych urzędników katolickiego kościoła w USA o tuszowanie aktów pedofilii arcybiskupa Waszyngtonu, Theodore'a McCarricka. I choć pogrążony w infamii duchowny został pozbawiony tytułu w zeszłym miesiącu, Vigano twierdzi, że wielokrotnie informował papieża o problemie, co niestety nie skutkowało żadną reakcją.

Najbardziej niepokoi reakcja Franciszka po upublicznieniu dokumentu. Wielokrotnie proszony przez media o komentarz na ten temat, stwierdził krótko, że nie zamierza odpowiadać na oskarżenia. Stwierdził, że należy "ostrożnie przeczytać tekst i ocenić go samodzielnie", a także "oświadczenie mówi samo za siebie". Czy taki stosunek wynika z niechęci do rozpalania pogłosek? Czy może papież boi się przyznać do skandalicznego zachowania?

 

Sytuacja Kościoła na świecie wydaje się być w nie najlepszym stanie. Oprócz rosnącej popularności innych religii, a także antyklerykalizmu i ateizmu, problem stanowią błędy ugrupowania, do których nikt nie chce się przyznać lub wziąć odpowiedzialność. Papież Franciszek, uwielbiany przez lewicowe ugrupowania, miał być powiewem świeżego powietrza, jednak jeśli nawet w obliczu bezpośredniego oskarżenia pozostanie obojętny, Kościół będzie tylko tracił.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika olbromski

dla mnie ten gosc jest

dla mnie ten gosc jest podmieniony, aby podmiana mogla się nizej odbywac, trzeba było zamienić glowe, nawet im sie nie chciało rozpisywać tego na kilka sezonow i czekac na śmierc poprzednika. slabizna

Portret użytkownika mojżesz

"Edward Hendrie, badacz

"Edward Hendrie, badacz adwokacki i chrześcijański, bada i ujawnia jedno z największych wydań wszechczasów ... książkę, której nie chcesz przegapić, rozwiązując tajemnicę Babilonu Wielkiego jest pełna dokumentacji. Żydzi, którzy przejęli władzę w Rzymie, zostali poddani tak intensywnej analizie ". Texe Marrs, Power of Prophecy. Dowody przedstawione w tej książce prowadzą do nieuchronnego wniosku, że Kościół rzymskokatolicki został ustanowiony przez krypto-Żydów jako fałszywy "chrześcijański" front dla religii judaistycznej / babilońskiej. Ta religia jest rdzeniem światowej konspiracji przeciwko człowiekowi i Bogu. To nie jest teoria spiskowa oparta na spekulacjach, ale raczej twarda prawda oparta na autorytatywnym dowodzie, który jest udokumentowany w tej książce. Texe Marrs wyjaśnia w swojej przedmowie do książki: "Kim jest tajemniczy Babilon? Jakie jest znaczenie złowieszczych symboli znalezionych w tych fragmentach? Które miasto jest opisywane jako" wielkie miasto "tak pełne grzechu i dekadencji, i kim są jego obywatele? Dlaczego kobieta i zwierzę Objawienie szuka zniszczenia świętego ludu, świętych i męczenników Jezusa, co to wszystko oznacza dla ciebie i dla mnie dzisiaj? Rozwiązanie tajemnicy Babilonu Wielkiego odpowiada na te pytania itd. Odkrycia Edwarda Hendriego nie opierają się na uprzedzeniach, ale na solidne dowody zgodne z całą prawdą z "całą radą Boga". Nie godzi się na to, ani nie będzie uczestniczył w żadnym projekcie, w którym wersety biblijne wyjmowane są z kontekstu, lub w których pisma święte są wykrzywione, aby oznaczać to, czego nie mówią. Znowu i znowu odkryjesz, że pan Hendrie dokumentuje swoje twierdzenia , popieranie tego, co mówi z faktami historycznymi i dowodami. Najważniejsze jest to, że oparł on swoje ustalenia na zrozumieniu pism świętych. Podstawa jego badań jest mocna, ponieważ opiera się na podłożu niezachwianego Słowa Bożego.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=u8R3mXBkhfE

 

kk zostal przejety przez "zydow" synagoge szatana conajmniej od czasu tz sw inwkizycji to jest holocaustu ze stosami..

Portret użytkownika zdzisek

Kolejny gryps od Zdzicha:

Kolejny gryps od Zdzicha:

No i czarny Piotrus odpad z gry.......
Nie na darmo stare wiedzmy mowia, ze 13 przynosi pecha HAAHAHAHAHAHA

No to teraz droga do krolestwa Marduka stoi otworem.............

Gra byla by zazarta, ale skonczymy ja dealem........
Jedna mala duszyczka za stado baranow......

Przemysl to czerwony smoku.......... czekam tam gdzie zwykle..........

 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

,,Biada wam, uczeni w Piśmie

,,Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę7. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.” M. 23

Portret użytkownika SAJANIN

czyli ze tak na dobra sprawe

czyli ze tak na dobra sprawe ch..a mu zrobia to on jest wladza i moze wszystko a ludzie nic z tego se nie robia (a jak by to bylo twoje dziecko) na moje powinny byc potezne protesty i to w polsce zeby pokazac ze nawet papiez nie ma takiej wladzy ze moze wszystko! A tych oprawcow powinno sie na bic na pal dla przykladu

Strony

Skomentuj