Papież Franciszek został oskarżony o wspieranie argentyńskiego reżimu wojskowego

Kategorie: 

Papież Franciszek - źródło: YouTube

Nie minęło nawet tydzień od wyboru nowej głowy kościoła a już pojawiły się zarzuty, że Jorge Mario Bergoglio, czyli papież Franciszek, był współpracownikiem reżimu Jorge Videla z 1976 roku. Wyrzuca mu się, że wydał dwóch młodych jezuitów o lewicowych poglądach.

 

Oczywiście oburzenie na wybór papieża wyrażają głównie media kościołowi nieprzychylne. A ponieważ są to przy okazji media lewicowe to można być pewnym, że nowy papież nie będzie ich faworytem.

 

Argumenty przemawiające przeciwko Franciszkowi są takie, że wycofał swoją ochronę dla dwóch młodych jezuitów pracującym w slumsach Buenos Aires. Szczegóły sprawy nie są znane, ale wiadomo, że kapłani to Orlando Yorio i Francisco Jalics. Faktem jest, że zostali aresztowani za szerzenie lewicowych poglądów, ale potem w swej biografii Bergoglio pisał, że zrobił, co mógł, aby ich uwolniono i ostatecznie po 5 miesiącach wyszli na wolność.

 

Zapewne jeszcze wielokrotnie usłyszymy o tym, że papież Franciszek przyzwalał na prześladowania a nawet tortury duchownych o lewicowych poglądach. W tym kontekście padają też sugestie, że nic nie robił, gdy nagle taki ksiądz znikał bez śladu. Sam Bergoglio kategorycznie zaprzecza tym informacjom.

 

Watykan wypowiedział się w tej kwestii oficjalnie i jak usłyszeliśmy od rzecznika, Federico Lombardi, "nie było nigdy żadnych zarzutów przeciwko niemu. Argentyński system prawny nigdy go o nic nie oskarżył. Warto tez dodać, że to papież Jan Paweł II spowodował, że Jorge Bergoglio został biskupem a potem kardynałem. Zapewne obaj papieże zgadzali się, co do oceny zjawiska, jakim była ideologia zwana Teologią Wyzwolenia. Jan Paweł II już w 1979 roku nie dawał złudzeń, co do ewentualnego wsparcia dla idei Jezusa rewolucjonisty, twierdząc, że to nie zgadza się z nauczaniem Kościoła.

 

Jorge Bergoglio jest postacią nietypową, bo przecież sam jest jezuitą a to właśnie jezuici znani byli z tego, że szczególnie wspierali Teologię Wyzwolenia a więc oskarżenia, że wydawał innych jezuitów brzmią przynajmniej dziwnie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Toms

Nie sądzicie że data wyboru

Nie sądzicie że data wyboru nowego papieża to coś dziwnego...
13.03.2013... a czy ktoś sprawdził godzinę kiedy to wypowiadali po raz pierwszy imię Franciszka... było to dokładnie co do sekundy 20:13 ?
Czy to przypadek 13.03.2013 godz.20:13 ???
13.03.2013 => 1+3+3+2+1+3 = 13
20:13 => 2+1+3 = 6
13:6 to werset z bibli...
World English Bible => 13:6 ...."doesn't rejoice in unrighteousness, but rejoices with the truth"

Portret użytkownika WIERZĄCA

JA WIĘŻĘ ŻE PAPIEŻ NIE

JA WIĘŻĘ ŻE PAPIEŻ NIE CHCIAŁ
KOCHAM ARGENTYNĘ I NOWEGO PAPIEŻA!! 
Jorge Bergoglio jest Jezuitą i nie trzeba go oskarżać dlatego że ma inne poglądy polityczne i że jest pierwszym papieżem z Ameryki Pd. . Nie wiem czy inni w to wierzą ale ja ...
... WIEM ŻE NOWY PAPIEŻ FRANCISZEK I NIE MÓGŁ TEGO ZROBIĆ!!
WIEM TO Z KOBIECEJ INTUICJI!

Portret użytkownika okrzemek

jest jezuitą i to mi

jest jezuitą i to mi wystarcza - jezuici dostarczali inspiracji m.in. hitlerowi i paru innym "popularnym" przywódcom... mają ogromną wiedzę nt. manipulacji i zniewalania umysłów ludzkich, zwłaszcza młodych.
w Polsce znani są z zachęcania dzieci do lizania ich kolan pokrytych bitą śmietaną.

Portret użytkownika Lila

Nie wiem Co jest, ale ten

Nie wiem Co jest, ale ten człowiek budzi we mnie strach!!
Czuje od niego czarną demoniczną energię, teraz po wpisach
Jak czytam, widze ze nie jestem sama że go tak odbieram. To wilk w owczej skórze!
Prostaka to on tylko udaje by ściągnąć do siebie uwagę ale
on juz doskonale wie co robi! Wydaje mi sie ze prawdopodobnie
Jezuici wypedzili BXVI z Watykanu. Na niemieckich stronach z 2010
Mam takie Info ze to ich sprawka ! Ta cała konklawe to był jeden Show,
Wiedziałam juz dzien przed ze wykorzystają dzień 13. I wybiorą papieża. 13 to niby
Liczba boża lecz tylko wtedy gdy cos sie dzieje przez przypadek. Teraz kryje sie czarna owca pod znakami Bozymi, a cholota juz go odbiera ze on musi być od Boga skoro w dniu 13-tym został wybrany jako papież. Jego niby żarty i teksty są nie do śmiechu lecz wzbudzają strach!
Niech Bóg wam wybaczy - taka prawda!! Niech Bóg nam wybaczy za to
jak mógł ten człowiek zostać papierzem!! Jak mogliśmy do tego dopuścić?
Ja muszę jeszcze płacić podatek na kosciol z moich zarobków na ten cały Wartkan-Show, takie w Niemczech mamy prawo,chcesz być katolikiem musisz płacić, jednym słowem olać taki system.

Portret użytkownika okrzemek

niewątpliwie masz rację co do

niewątpliwie masz rację co do tego, że wszystko było ustawione. a ja pisałem jako pierwszy, że temu człowiekowi źle z oczu patrzy... i poczytaj o jezuitach w ogólności jacy to są zachłanni ludzie, jacy specjaliści od manipulacji, kto się wychowywał u nich i kto czerpał garściami z ich metod ogłupiania ludzi (m.in. hitler)...
dodam, że w Polsce to właśnie jezuici zabawiali się z dziećmi każąc im zlizywać bitą śmietanę z kolan... to sobie wyobraź co się dzieje w różnych miejscach gdzie oni pracują z dziećmi i młodzieżą...
a spojrzenie i wyraz twarzy tego człowieka - czysty demon...

Strony

Skomentuj