Papież Franciszek zgadza się na transów w Kościele Katolickim

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Ostatnio Watykan opublikował dokument, zatwierdzony przez Papieża Franciszka, który mówi, że osoby transpłciowe mogą być chrzczone, pełnić rolę chrzestnych i być świadkami na katolickich ślubach. Stanowi to znaczącą zmianę tonu w stosunku do wcześniejszej postawy Kościoła​​​​​​ i jest to kolejny dowód na to, że pan Bergoglio udający papie za, konsekwentnie brnie w lewackie nonsensy ryzykując schizmę, byle zadowolić swoich mocodawców.

 

Dokument, podpisany 21 października przez Papieża i kardynała Víctora Manuela Fernándeza, szefa watykańskiej dykasterii Doktryny i Wiary, wyjaśnia, że osoby transpłciowe mogą otrzymać chrzest pod warunkiem, że nie spowoduje to "skandalu publicznego ani dezorientacji wśród wiernych". Również osoby transpłciowe, nawet te, które przeszły operację zmiany płci, mogą pełnić funkcję chrzestnych, jeśli miejscowy ksiądz uzna to za stosowne​

 

Papież Franciszek, mimo że nie zmienił jeszcze nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa jednopłciowego i aktywności seksualnej osób tej samej płci, stara się uczynić Kościół bardziej otwartym na społeczność LGBT​​. W świetle tego dokumentu, kościół katolicki wydaje się kierować tam gdzie wskazali globaliści z WEF, czyli ku większej inkluzji i akceptacji osób transpłciowych, chociaż nadal pozostają różnice w interpretacji i zrozumieniu kwestii płci i tożsamości płciowej.

 

W innych opracowaniach teologicznych podkreślono, że w katolicyzmie osoba jest postrzegana jako jedność biologiczno-psychologiczno-duchowa, związana z płcią biologiczną. Jednakże kwestie związane z zaburzeniami rozwoju płci (DSD) oraz podejście do osób transpłciowych w kontekście tych nauk są przedmiotem dalszych debat i rozważań wewnątrz Kościoła​.

 

Kościół katolicki traktuje kwestię tożsamości płciowej inaczej niż współczesna teoria płci, koncentrując się na utrzymaniu biologicznej tożsamości płciowej i odrzuceniu idei zmiany płci jako "zaburzonego" odrzucenia biologicznej rzeczywistości. Podkreślono również, że wobec osób doświadczających dysforii płciowej należy zachować postawę miłości i wsparcia, unikając jednocześnie potwierdzania ich tożsamości płciowej zgodnie z ich odczuciami​.

 

To co z zadowoleniem przyjmuje światowa lewica budzi sprzeciw wśród wyznawców Katolicyzmu. Jorge Bergoglio znany jako "papież" zasłynął już wieloma szokującymi zachowaniami i słowami. Prowadził w Watykanie procesje z pogańskimi bóstwami i bratał się z aktywistami aborcyjnymi. Można odnieść wrażenie, że Bergoglio został wstawiony na tron piotrowy w celu zniszczenia katolicyzmu i wywołania schizmy i trzeba przyznać, że naprawdę nieźle mu idzie.

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fakty

Ale komu Chrystus powierzył

Ale komu Chrystus powierzył opiekę nad zborem uczniami Jezusa Biblia donosi :

Mateusza 24: 45  „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym,+ którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie?+ 46  Szczęśliwy+ ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! 47  Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem.+

Nie była to jedna osoba jak jest u katolików czy prawosławnych , tylko grono uczniów Jezusa  - Apostołówie , i to te grono podejmowało decyzje w głosowaniu większością dla zboru :

Dzieje Apostolskie 15:  Ale gdy już powstał niemały zatarg i spór między nimi a Pawłem i Barnabasem, wyznaczono Pawła i Barnabasa oraz kilku innych spośród nich, żeby w sprawie tego sporu udali się do apostołów i starszych w Jerozolimie.+

28  Albowiem duch święty+    i     MY      sami uznaliśmy za słuszne nie nakładać na was dodatkowego brzemienia,+ z wyjątkiem następujących rzeczy koniecznych: 29  macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom,+ i od krwi,+ i od tego, co uduszone,+ i od rozpusty.+ Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać,+ dobrze się wam powiedzie. Bądźcie zdrowi!” 

Dzieje 16:4  A gdy podróżowali przez miasta, przekazywali miejscowym do przestrzegania postanowienia powzięte przez apostołów i starszych, którzy byli w Jerozolimie.a

A kto był głową zboru  chrześcijańskiego?  nie Papież a Chrystus !

Efezjan 5: 23  ponieważ mąż jest głową żony,+ jak i Chrystus jest głową zboru+ — on, wybawca tego ciała.

1 Koryntian 11:3Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus,a a głową kobiety jest mężczyzna,b a głową Chrystusa jest Bóg.c

Papież to nauka sekciarska - nie Biblijna !

A przewodniczący apostołów to nie głowa zboru , a kto nim był w I w.n.e. Biblia nie podaje , bo to tylko sprawa organizacyjna a nie doktrynalna !

 

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Ciekawe, ale Jezus jako glowa

Ciekawe, ale Jezus jako glowa kościóła sie bie zgodził. Jest to sprzeczne z tym czym jest duchowosc.Bycia czystym w umyśle i ciele. Co do rodziców, to niech sie zastanowią nad sobą, czy robienie dziewczyny z chlopaka na przekór naturze to jedyne wyjście. Sadze,ze gdyby mi wyrosły cycki czy jaja to moze moglbym sie nad tym zastanowic,ale bez widocznych przyczyn jest to wypaczenie. 

Portret użytkownika Oktopus

Do magister inżynier!!! Jak

Do magister inżynier!!! Jak rozmawiałem ostatnio z lucyferem i pytałem czy zna takiego magistra inźyniera to powiedział że zna to taki pojeb wspaniały powiedział. Jest nawiedzony ma gorączkę w mózgu i czasami myli osła z kobietą. 

Portret użytkownika Oktopus

Do magister inżynier!!! Jak

Do magister inżynier!!! Jak rozmawiałem ostatnio z lucyferem i pytałem czy zna takiego magistra inźyniera to powiedział że zna to taki pojeb wspaniały powiedział. Jest nawiedzony ma gorączkę w mózgu i czasami myli osła z kobietą. 

Portret użytkownika axell69

W  sumie  to   całe to

W  sumie  to   całe to pisanie o złym papieżu  jest zdaje się   jakąś próbą   odciągania  wiernych  od  prawdy , wszyscy  mnie znacie   na tyle  że gdy napiszę  że to stary żydowski numer uznacie  to  za prawdę    a minusów     nazbieram  jak   zwykle   od  biura  , czyli  gniazda  psychopatów  sterowanych   szeklami - np  wasz  Inschtalator .  Dodam  że   kościół  katolicki  jest   popsutym i zdeprawowanym złem  od  samego początku swojego istnienia   a to co dzisiaj obserwujemy  - jest końcowym  etapem  judaizacji  katolików  bo  sam kościół jest  prożydowski od  bradzo dawna , wszystko idzie  żydom zgodnie z  planem ,  tak myślą oni  , my wiemy że  oni  wiedzą że my  wiem .... ale gdyby  zydostwo było  rzeczywiście   stanem umysłu a zarazem  przebiegłym i mądrym  jak podają  o sobie   to nigdy  by nie zatrudniali  Inschtalatora  na  etacie  stałego obserwatora/mąciciela   przy ZnZ   i IM  ,  gdybym miał takiego pracownika   spalił bym się  ze wstydu

Znalazłem  ciekawy  artykuł  o Kościele Kat olickim , o to jego fragment  a link  do  całości  pod  tekstem 

"

Tymczasem episkopat Polski wyraża solidarność z syjonistami, stanowczo potępiając atak Hamasu i uwięzienie przetrzymywanych w Gazie izraelskich zakładników. Ten sam episkopat nigdy nie potępił ataków Izraela i nigdy nie wyraził solidarności z prześladowanymi od dziesięcioleci Palestyńczykami. Biskupi z Polski nie upomnieli się też o palestyńskich jeńców przetrzymywanych w izraelskich więzieniach, ani o palestyńskich cywilów zamkniętych przez lata w getcie ulokowanym w Strefie Gazy. Co więcej, polskojęzyczni biskupi nie solidaryzowali się nawet z chrześcijanami atakowanymi przez Żydów w Jerozolimie.

Dla jasności. Nie pochwalam ataków Hamasu, a wręcz przeciwnie. Przypuszczam też, że może kryć się za tym jakieś drugie dno. Być może ktoś gdzieś przeniknął i kogoś podpuścił, organizując operację pod fałszywą flagą, by dać Izraelowi pretekst do wymordowania całego narodu.

Skandaliczne oświadczenie biskupów z Polski tym bardziej szokuje, bo okazali oni solidarność z okupantami, którzy właśnie dokonują ludobójstwa w Strefie Gazy. Podobnego bezeceństwa dopuścili się paulini z Jasnej Góry, którzy w geście solidarności podświetlili sanktuarium w Częstochowie na barwy izraelskiej flagi.

W związku z powyższym czuję się sprowokowana, by w niniejszej analizie wyjaśnić, skąd u wpływowych polskich duchownych tak haniebna postawa."

cytat   z  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2023/11/dlaczego-episkopat-polski-solidaryzuje-sie-ze-zbrodniarzami/

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika syriues

To tylko po to aby zrzucić na

To tylko po to aby zrzucić na nas wine,wtedy glupia inteligencja bedzie miala pretekst.Sadze,ze chca wypaczyć nawet naszą religię, bo myślą i mowa moga nasze mozgi manipulować. 

Ac ten antychryst, ten pedal,tamten ,tamta itd.Wspaniale zajęcie, ale prawda leży w innym miejscu.

Portret użytkownika Oktopus

Wreszcie są w domu!!! Przez

Wreszcie są w domu!!! Przez tyle lat było odkrywanie tajemnicą zepsucie moralne kościoła katolickiego ale po aferach księży czy zakonnic molestujących ministrantów czy podopiecznych bańka pękła i świat dowiedział się prawdy. Związki homoseksualne między duchownymi nie należały do wyjątków a pedofilia to tak jak 11 przykazanie. Każda religia to wielka obłuda z której ktoś bierze profit, jeśli wszystkie religie i sekty religijne głoszą że Bóg jest w niebie to czego ludzie nie modlą się bezpośrednio do niego tylko szukają pośredników? Palenie czarownic, tortury, wojny religijne czy wykorzystywanie seksualne młodzieży z pobliskich wiosek w klasztorach to wszystko zasługi kościoła katolickiego. Ja z tej sekty się wypisałem, żyje sobie spokojnie nie robię nic złego i nie myślę co będzie po śmierci ważne co jest teraz. 

Portret użytkownika inzynier magister

Przepowiednie o Antychryście

Przepowiednie o Antychryście w Rzymie, i jego siedzibie tam, czy w Watykanie, są prawdziwe !!! szok !!! Te przepowiednie z innego wymiaru przekazala Matka Boska w La Salette !!! A Ona zapewne otrzymałe je od Jezusa Pana!

wystarczy zapoznać się z Orędziem Matki Bożej z La Sallette, z roku 1876, oto kilka ważnych urywków:

W roku 1864 Lucyfer, a z nim wielka liczba demonów, — zostanie wypuszczony z piekła. Krok po kroku obalą oni wiarę nawet u osób poświęconych Bogu i tak je zaślepią,   — że wyjąwszy przypadki szczególniejszej łaski te osoby przejmą się duchem złych aniołów(…)Złe książki zaleją świat i duchy ciemności wszędzie rozszerzać będą powszechne rozluźnienie w tym wszystkim, co dotyczy służby Bożej; — będą one miały wielką władzę nad naturą; — powstaną kościoły w służbie złych duchów. Będą one przenosić ludzi z miejsca na miejsce, nawet duchownych(UFO istoty porywają i przenoszą ludzi – dopisek Argonauty)

(…)Na każdym miejscu będą się działy zjawiska niezwykłe, ponieważ prawdziwa wiara wygasła i fałszywe światło oświeca świat.(…) Kościół będzie przechodził straszliwy kryzys.(…) Będzie się lekceważyć władze cywilne i kościelne.(Enwuostwo i lewackie bojówki już teraz chcą wszechobecnej anarchii, wkraczają do kościołów, podpalają je – dopisek Argonauty) Będzie się widziało tylko zabójstwa, nienawiść, zawiść, kłamstwo i niezgodę, — bez miłości ojczyzny i bez miłości rodziny.(Wystarczt włączyć telewizje by się przekonać o prawdziwości tych słów, wszędzie zło i seks – dopisek Argonauty)

(…) Wszystkie władze świeckie będą miały ten sam zamysł   — a mianowicie obalenia i unicestwienia wszelkiego pierwiastka religijnego,(Wszystkie rządy, a w każdym z nich agentura NWO, są w zmowie utworzenia globalnego rządu hybrydalnego bafometa!!!) drżyjcie, gdyż Bóg wyda was swemu nieprzyjacielowi, albowiem miejsca święte uległy zepsuciu;   — wiele klasztorów to nie są już domy Boga, lecz pastwiska Asmodeusza i jego służalców.W tym właśnie czasie narodzi się Antychryst z hebrajskiej zakonnicy, z fałszywej dziewicy, pozostającej w bliskiej łączności ze starodawnym wężem, władcą i nauczycielem nieczystości;   — jego ojcem będzie biskup. Rodząc się będzie on bluzgał bluźnierstwami, będzie miał zęby, słowem będzie to wcielony szatan.

Będzie wydawał przerażające okrzyki, będzie czynił cuda, będzie się żywił tylko nieczystościami. Będzie on miał braci, którzy chociaż nie będą wcielonymi demonami, będą jednak synami zła.(…) Rzym utraci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta. Demony powietrzne wraz z Antychrystem będą czynić wielkie znaki na ziemi i na niebie, a ludzie będą się stawać coraz bardziej przewrotni. Bóg jednak będzie się troszczył o swoje wierne sługi i o ludzi dobrej woli; — Ewangelia będzie głoszona wszędzie, wszystkie ludy i wszystkie narody poznają prawdę!” – koniec cytatu

 

Demony powietrzne wraz z Antychrystem będą czynić wielkie znaki na ziemi i na niebie

czy to UFO ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dominikq

ale to tylko po to aby

ale to tylko po to aby uciszyc podziemne monstrualne potworki jakie wywoluja trzesienia ziemi i wybuchy wulkanow to wszystko po to aby je zwodzic przeciagac manipulowac ich nastawieniem  ich wypelzenie na powierzchnie gdzie pobrykaja kilka godzin/dni i wygina a kapitalizm demoracja show must go on poniewaz mieszkancy planety ziemia nie jestesmy sami we wszechswiecie,

Strony

Skomentuj