Papież Franciszek wprowadza segregację sanitarną w Watykanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowy dekret papieża Franciszka, zamknie drzwi Watykanu dla setek milionów katolików. Od 1 października wejście do Watykanu, będzie dozwolone tylko dla posiadaczy totalitarnego chińskiego kodu QR. Prawo wstępu, uzyskają również osoby, u których wynik testu PCR lub antygenowego na wirusa SARS-COV-2 będzie ujemny.

Działania papieża wpisują się w jego dotychczasową działalność pro-pandemiczną. Franciszek już od dawna namawia wiernych do szczepienia się nazywając to "aktem miłości", a ograniczenie wstępu do stolicy kościoła jest kolejnym objawem covidowej obsesji pana Bergoglio. Nowe restrykcje, przybrały formę dekretu z urzędu Przewodniczącego Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego, w sprawie stanów zagrożenia zdrowia publicznego. Wydano je w odpowiedzi na nakaz wystosowany przez papieża Franciszka.

 

Za kontrolę dostępu do państwa odpowiada Korpus Żandarmerii, podczas gdy jego postanowienia odnoszą się do "obywateli, mieszkańców państwa, personelu pełniącego funkcje w jakimkolwiek charakterze w Gubernatorstwie Państwa Watykańskiego, w różnych organach Kurii Rzymskiej i instytucji pokrewnych oraz wszystkim odwiedzającym i korzystającym z usług”.

Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka – podkreślił Franciszek.

Co ciekawe, dekret przewiduje pewne wyjątki od tej reguły. Biorący udział w celebracji liturgicznej, „na czas ściśle niezbędny do celebracji” zostają zwolnieni z obowiązku przestrzegania tego dekretu. W dalszym ciągu, obowiązują tam jednak przepisy zdrowotne dotyczące dystansu, używania środków ochrony indywidualnej, ograniczenia poruszania się i zgromadzenia osób.

Jorge Bergoglio już wcześniej otwarcie przyłączył się do kampanii promocyjnej szczepień. Zachęcał on wiernych do zaszczepienia się a nawet określał o aktem miłości do bliźniego. Jego stanowisko, zostało specjalnie zaakcentowane w orędziu rozpowszechnionym z 19 sierpnia. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Franciszek to nam może 

Franciszek to nam może  skoczyć  na  ewangelię  i nie tylko ....   ZnZ ??  to gdzie, jeszcze może  nas cmoknąć , on , zwany przez was, papiszem .....?? oraz  pytanie  zasadnicze  , kogo to interesuje oprócz  durniów katoli ??

Portret użytkownika Alien1974

.............................

................................. Niedługo polscy biskupi będą musieli stawić się na dywaniku u Franciszka. Dobrze, że to XXI wiek i rządzi Franciszek, a nie Sykstus V vel żelazny papa, który za przestępstwa na tle seksuaknym uznawał tylko jedną karę - stos. 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj