Papież Franciszek uważa, że pożądanie nie jest najgorszym grzechem

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Pożądanie nie jest najgorszym z siedmiu grzechów głównych - mówi papież Franciszek. Są gorsze grzechy niż seks pozamałżeński, powiedział przywódca Kościoła katolickiego dziennikarzom na pokładzie papieskiego samolotu w drodze z Grecji do Włoch.

 

„Grzechy ciała nie są najpoważniejsze” — powiedział 84 - letni przywódca religijny, mając na myśli seks pozamałżeński. Do najpoważniejszych wykroczeń należą duma i nienawiść. Ustalenie rankingu najgorszych występków, według Franciszka, jest inspirowana incydentem.

 

Na początku miesiąca arcybiskup Paryża zrezygnował ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że żyje on w związku z kobietą. Wcześniej siedemdziesięcioletni francuski duchowny Michel Aupetit zaprzeczył, jakoby miał intymny związek z anonimową niewiastą, który naruszałby jego ślub celibatu.

„To było pogwałcenie szóstego przykazania (Nie cudzołóż), ale niekompletnie, ale drobne pieszczoty, masaż wykonywany przez jego sekretarkę – o to chodzi w oskarżeniu” – wyjaśnił Franciszek o poczynaniach Aupetit. „Jest to grzech, ale nie najgorszy”.

Papież powiedział, że przyjął rezygnację Aupetit nie dlatego, że zgrzeszył, ale dlatego, że plotki były zbyt szkodliwe.

„Został skazany, ale przez kogo? Przez opinię publiczną, plotki… Nie mógł już dłużej tego słuchać” – powiedział dziennikarzom Franciszek. - „Przyjąłem rezygnację Aupetit nie do ołtarza prawdy, ale do ołtarza hipokryzji”.

Aupetit również przeprosił za wyrządzone szkody.

 

„Przepraszam każdego, kogo mogłem urazić” – powiedział w oświadczeniu w czwartek tydzień temu. „Byłem głęboko zaniepokojony atakami na mnie… Modlę się za tych, którzy mogli życzyć mi krzywdy, jak nauczył nas Chrystus”.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Zacząć należy od

Zacząć należy od zdefiniowania samego "grzechu" . Otóż grzech jest dysharmonią wobec stanu doskonałości do którego dąży a właściwie dążyć powinien duch ludzki czyli świadomość. Nie ma żadnej kary za grzechy ani grzechów odpuszczenia , nic i nikomu darowane nie będzie ponieważ nie istnieje żaden sędzia ani sąd nad człowiekiem prócz niego samego. Każdy , samemu dopuszczając się dowolnej niegodziwości hamuje tym samym własny rozwój jako istoty świadomej. Dlatego też nie ma rozróżnienia na grzechy "lekkie i ciężkie" bo wszystkie te uchybienia w równym stopniu obniżają "jakość" świadomości sprowadzając ją w mroki materialności . Należy tu podkreślić , że "grzech" nie ma też nic wspólnego z tkz: prawem ludzkim , które jest jedynie spisem akceptowalnych przez ogół społeczeństwa norm zachowania. Przykładowo w kraju o ustroju "kanibalistycznym" zjedzenie swego pobratymca nie będzie przez nikogo karane ani uznane za grzeszne. Grzech powstaje dopiero wtedy gdy dany czyn zostaje potępiony jako zły. A zatem dopiero wyrządzanie zła jest grzechem . Czym zatem jest ów "tajemniczy" grzech ? - Intencją przyświecającą czynowi. Gdy ktoś wyrzeka się krzywdzenia żywych istot (działania w złej wierze) - bo zabicie zwierzęcia celem go zjedzenia złem nie jest - już przez to żyje bezgrzesznie . Co zatem jest tym najgorszym grzechem ? - brak sumienia .

Portret użytkownika Kwazar

"Papież Franciszek uważa, że

"Papież Franciszek uważa, że pożądanie"  Nie mylić tego tylko i wyłącznie z seksem ! Nie utożsamiam się z papieżem i ideologią kościoła wogóle,  ale uważam podobnie. Czyli w pewnych momentach jest nam porostu, po drodze.

Portret użytkownika Quark

Zło to pojęcie względne i nie

Zło to pojęcie względne i nie ma co obwiniać "stwórcy" ani ziemskiego świata oto , że dobry projekt "złe" istoty swą niegodziwością skalały. Każdy człowiek ma wolną wolę i może wybierać co , kiedy , jak i komu zrobić - uczynić. Żyjemy w materialności i owa natura ma swoje prawa , ciesz się że żyjesz teraz a nie w czasach dinozaurów przed którymi musiałbyś spierniczać co sił . Wszechświatowi (gdyby był świadomy) wszystko jedno co , jak i gdzie się na jakiejś tam planecie dzieje - to nie ma znaczenia. Czy lepiej by było gdyby świat żywych istot na ziemi wogóle nie istniał ? Po cóż wtedy sam wszechświat miałby istnieć ? 

Portret użytkownika He he he

A za co jest kara śmierci ?

A za co jest kara śmierci ?

1 Koryntian 6:  Czy nie wiecie, że ludzie nieprawi nie odziedziczą Królestwa Bożego?+ Nie dajcie się wprowadzić w błąd*. Ani dopuszczający się niemoralności*+, ani bałwochwalcy+, ani cudzołożnicy+, ani mężczyźni zgadzający się na kontakty homoseksualne+, ani homoseksualiści*+, 10  ani złodzieje, ani chciwcy+, ani pijacy+, ani rzucający obelgi*, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego+.

Objawienia 21:  Ale tchórze, ludzie bez wiary+, zachowujący się obrzydliwie, mordercy+, dopuszczający się niemoralności*+, uprawiający spirytyzm, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy+ zostaną wrzuceni do jeziora, w którym płonie ogień i siarka+. To oznacza drugą śmierć”+.

Hebrajczyków 10: 26  Bo jeśli po dokładnym poznaniu prawdy świadomie trwamy w grzechu+, to już nie ma dla nas żadnej ofiary za grzechy+, 27  lecz pozostaje tylko czekanie w strachu na sąd oraz płonący gniew, który strawi przeciwników+.

Portret użytkownika mordo schab ciało

Czyli żaden człowiek. Nie da

Czyli żaden człowiek. Nie da w warunkach ziemskich zastosować się w 100% do tych kosmicznych wypocin. Nawet, gdyby komuś hipotetycznie się to udało, nie wyszedłby stąd i tak.

Mycie stóp facetom jest w moim mniemaniu obrzydliwe, ale że Jezus tak robił to już nie?

To są jeszcze gorsze k*rwy niż politycy na Ziemi. Po owocach ich poznacie. Jakim ta planeta jest owocem albo czego?

Portret użytkownika Pao1

Każdy prawdziwy Kapłan,

Każdy prawdziwy Kapłan, winien, tak winien, mieć serce Jezusa Chrystusa, naszego Boga.

 

Żaden prawdziwy Kapłan, nie skrzywdziłby nigdy nikogo, tym bardziej dziecka. Więc, Ci co to robią, nie mają Ducha Świętego, nie są z Ducha Bożego, także Ci, którzy ich przenoszą i ukrywają.

Każdy, kto popełnia zbrodnię gwałtu na niewinności na osobach nieletnich lub dopuszczając się czynności seksualnych na niepełnosprawnych lub nieświadomych umysłowo, wykorzystując zaufanie i stanowisko obecnie zajmowane, podlega całkowitemu pozbawieniu prawa pełnienia funkcji Kapłańskich i wszelkich innych funkcji społecznych dotyczących stanowiska zajmowanego w trakcie postępowania.

Każdy, kto ukrywa zbrodnie przeciwko niewinnym i wyżej wymienionym, winien jest być sądzony jako sprawca, ponadto, każdy przypadek zapisany w aktach, jak i we wcześniejszych postępowaniach zgłoszony, winien być rozpatrzony w trybie przyspieszonym, by zapobiec krzywdzie spowodowanej celowo lub poprzez zaniedbanie.

 

Co jest z Wami pacany?

Jak można dać krzywdzić dzieci? Nie mówię tu o komuchach, wprowadzonych do Kościoła, by niszczyć Go od środka, bo oni także odbiorą swą zapłatę, ale prawdziwy Kapłan, nie skrzywdzi nikogo... Ale nie ukrywać "zepsutej krwii", nie przenosić i nie chować ich...

Niech odbiorą zapłatę... wygnanie...

Portret użytkownika mordo schab ciało

a Dzieci to kurwa jakieś

a dzieci to k**wa jakieś święte krowy są? Kobiety i dziewczyny to już wolno krzywdzić? Nikomu nie wolno robić krzywdy.

Co powiesz o tych, którzy szprycują dzieci na siłę wbrew pytaniu, indoktrynują w szkołach i edukują na posłuszne bydło? To też jest krzywda dla dziecka i nauczyciele też krzywdzą.

Portret użytkownika Pao1

Chłopie, ja to późno w nocy

Chłopie, ja to późno w nocy pisałem na szybko, gdybym się rozpędził, to pewnie jeszcze do teraz bym pisał. Co do dzieci, to tak, są bezbronne i należy je traktować jak świętość, bo są przyszłością narodu. Tak jak się je traktuje i wychowuje, tak się samemu potem zbierze.

Co do tego, że nikogo nie wolno krzywdzić, to oczywiste.

W tych filmikach, to nawet tego nie włączałem, bo nie chce mi się na tych judaszów masońskich patrzeć, a jak słucham Bergolgia, to słyszę sam bełkot. On tak głosi w dziwny sposób te swoje herezje, jakby był lekko upośledzony i na zwale po przećpaniu, tak bez ładu i składu. Wracając do tematu, to zobaczyłem, to już mi się lampka zapaliła, że chcą zmiękczać opinię ludzi na zwyrodnialców. Co do szprycy, tymi syfami, to sprawiedliwość ich dosięgnie.

Strony

Skomentuj