Papież Franciszek skrytykował wątpiących w szczepionki i oświadczył, że w przyszłym tygodniu sam się zaszczepi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek w wywiadzie dla włoskiej stacji Canale 5 wyraził swoje zdanie na temat szczepionki przeciw COVID. Mimo, że w powstawaniu dostępnych preparatów stosowano linie komórkowe z dzieci poddanych aborcji, Ojciec Święty uznał, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić. Przywódca Kościoła katolickiego dodał, że podda się szczepieniu już w przyszłym tygodniu.

Swój sposób pojmowania etyczności przyjmowania preparatu, który powstał w rekordowo krótkim czasie i bazuje na namnażanych ludzkich komórkach, papież objaśnił następująco.

 Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić. To opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych – oświadczył Franciszek.

Głowa kościoła zakłada chyba, że po zaszczepieniu nie będzie się mogło zachorować na COVID-19, ani nie będzie się mogło zarażać koronawirusem innych. Te twierdzenia to obecnie fake news. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie stwierdza, że nie ma żadnych dowodów, że szczepionki zatrzymają transmisję wirusa. Dlatego mimo zaszczepienia nadal trzeba być stale zamaskowanym. Jedyne co się rzekomo uzyskuje to możliwość lżejszego przejścia choroby COVID-19, jest to jednak trudne do zweryfikowania, zwłaszcza, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w 99,99% przypadków przechodzi właśnie lekko.

 

We wspomnianym wywiadzie papież Franciszek wyjaśnił też co sądzi o szczepionkach i o ludziach, którzy je krytykują.

"Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, był kryzys z zachorowaniami na polio, a wiele dzieci pozostało sparaliżowanych z tego powodu i panowała desperacja, by się zaszczepić. Wiele matek było zdesperowanych. My dorastaliśmy w cieniu szczepionek, przeciwko odrze, przeciwko innym chorobom, szczepiono dzieci. Nie wiem, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna. Bo jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć? – powiedział papież

Aktualny przywódca kościoła oświadczył również, że już w przyszłym tygodniu zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Wyraził przy tym bezgraniczną wiarę w lekarzy i dodał, że odrzucanie szczepionki to "samobójczy negacjonizm".

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Laudatur Jesus Christus !

Laudatur Jesus Christus !

https://www.youtube.com/watch?v=Y5a4-fDOTfs

Psalm 50 w wykonaniu prawoslawnych Asyryjczykow ktorzy w ilosci okolo 2000 osob w jednej malej gruzinskiej wiosce uchowali sie od stuleci razem z ich aramejskim jezykiem ktorym mowil Jezus Chrystus i jego bliscy a i pierwsza Ewangelia tj. sw. Mateusza tez byla w tym jezyku pierwotnie napisana. Te spiewy niebianskie wykonano na czesc obecnego wowczas w Gruzji papieza Franciszka. Быдлошевский Л.З. zaprasza do wysluchania ...

Portret użytkownika Ftaq

ten moralizator nie wiadomo

ten moralizator nie wiadomo jakimi rekami posadzony na stolcu, niech najpierw wyspowiada się ze współpracy z argentyńską junta Perona i sprzedaniem swojego kolegi, a potem niech sam się umoralnia, mam gdzieś jego nauczania i pohukiwania!

Strony

Skomentuj