Papież Franciszek porównał aborcję do wynajęcia płatnego zabójcy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Papież Franciszek wyraził przekonanie, że aborcja nigdy nie powinna być zaakceptowana, nawet w przypadku, gdy płód jest poważnie chory i może umrzeć. Głowa kościoła wezwała lekarzy i kapłanów do wspierania rodzin w trudnych sytuacjach i nakładania ich do posiadania potomstwa.

Przemawiając na zorganizowanej przez Watykan konferencji antyaborcyjnej, papież Franciszek powiedział, że opozycja wobec aborcji nie jest kwestią religijną, lecz czysto ludzką. Aktualny papież oddał w wątpliwość legalność zabiegu usuwania ciąży, a samą aborcję porównał do wynajęcia płatnego zabójcy. Potępił ponadto decyzje o aborcji na podstawie testów prenatalnych, mówiąc, że człowiek "nigdy nie powinien stać w opozycji do życia".

 

Franciszek uważa, że nawet te dzieci, które mają umrzeć niedługo po urodzeniu zasługują na opiekę medyczną w łonie matki. Głowa kościoła twierdzi, że w takich sytuacjach rodzice potrzebują odpowiedniego wsparcia, aby nie czuli się odizolowani i przestraszeni. Papież zdecydowanie sprzeciwił się aborcji, ale jednocześnie wyraził współczucie wobec kobiet, które poddały się zabiegowi i modlił się o ich oczyszczenie z grzechu.

Komentarze Franciszka pojawiają się w momencie, gdy debata na temat aborcji znów gości na pierwszych stronach amerykańskich gazet. Ma to oczywiście związek z coraz surowszymi przepisami antyaborcyjnymi, uchwalonymi w kilku stanach. Zdesperowane kobiety często są zmuszone do zamawiania specjalnych pigułek przez Internet. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

franciszku ale pecha mam.

franciszku ale pecha mam. Wczoraj kiedy robiłem pipi w lesie i zapatrzyłem się na krajobraz bąk koński uciął mnie w kutasa Spuchło to jak balon i myślałem że odpadnie. Ale jodyna i Staroniewicz uratowali to cenne utensylium dla przyszłych pokoleń .dziś jest tylko czerwone ale może jeszcze odpadnie. Jak odpadnie to ci przyślę w formalinie.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika Illuminat13

spowiedz dwunasty wiek

spowiedz dwunasty wiek bodajze powstala w celu inwigilacji spoleczenstwa Czy mozna komus odpuscic grzechy czy jest to sprawiedliwe widze katolikow prawoslawnych jakimi sa skur..mi caly tydzien a pozniej do spowiedzi czy ma to sens NIE MA Badz czlowiekiem dobrym bo w tym zyciu lub kolejnym karma cie dopadnie Nic nie ginie zmienia tylko forme ta energia

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Max 1983

Franciszek ty sie lepiej módl

Franciszek ty sie lepiej módl za swoich i siebie samego, bo was to z grzechu nawet miliard modlitw nie oczyści.A kościół jak tak bardzo troszczy sie o życie to zawsze może wspomagać finansowo kobiety którę chcą pozbyć się dziecka z przyczyn ekonomicznych .Co do płodów wyraźnie upośledzonych to oczywiście też możecie przyjąć kaleki pod własne dachy i podcierać im tyłki .Dobroć wyrażana samym gadaniem jest g.... warta panie Franciszku ,więc proponuje ubrac coś wygodnego i w końcu zabrać się do roboty jest wiele osób potrzebujących pomocy.

PS.Nie wyobrażam sobie jakim betonem intelektualnym trzeba być, żeby zmuszac kobiete w której łonie rośnie jakiś okaleczony potworek (np bez mózgu)by to coś w sobie trzymała 9 miesięcy i urodziła.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Px

I tu ci się należy

I tu ci się należy podziekowanie pisze jak ojciec pięcioraga dzieci.Największą ilością zabijanych są zdrowe,chore są znów wykorzystywane nawet jako nie narodzone.Jak pretekst i usprawiedliwienie dla zabiajnia.Jeszcze raz dziękuję.

Portret użytkownika hanek

A masz je z czego wychowac?

A masz je z czego wychowac?

Boi znam takich co maja 3/4 a sa na rencie matki ew  na zasilkach pol zycia.

A nie teraz przeciez 500+ uratuje nas wszystkich. 

 

Papiez niech sie puknie w glowe. jak goscie zyjacy (niby) w celibacie itd. moga takie opinie wyglaszac. Dajcie spokoj 

Portret użytkownika Max 1983

Kangur daleki jestem od

Kangur daleki jestem od bronienia konowałów ,ty jesteś okaz zdrowia ja całe zycie pod górkę i ...poznałem tych skur...i aż za dobrze.Oczywiście że błędy się zdarzają ,dlatego i aborcja i eutanazja to ryzykowne sprawy ,ale tak samo jest choćby z karą śmierci bo zdarza się że niewinnego ukatrupią ,ale czy to znaczy że jestes przeciwko karze śmierci??

Są pewne okoliczności jak zagrożenie życia matki ,ciąża z gwałtu, czy widoczne bardzo ciężkie (podkreślam to, nie chodzi mi o pozbywanie się ciąż bo dziecko może być upośledzone umysłowo ,albo np bez jednej ręki)okaleczenie gdzie bym aborcję dopuszczał.Być może powinna być potrzebna opinia minimum kilku lekarzy, z minimum dwóch albo nawet trzech różnych szpitali ,tak żeby ograniczyć do minimum możliwość pomyłki.To i tak nie zmienia faktu że od czasu do czasu jakaś się zdarzy niestety.

W idealnym świecie nawet najbardziej okaleczony człowiek może przyjść na świat, bo dostał by odpowiednio dużo miłości i opieki.Ale lepiej spójrzmy na realia.Sukienkowy się pochyli nad ich losem ,pobłogosławi i wróci do swojego pałacu .Państwo rzuci jałmużnę za która nawet się wegetować nie da, a rodzić ma 24h opiekę która z czasem wykańcza go fizycznie i psychicznie.Zawsze tu bronię słabych i uważam że miarą naszego człowieczeństwa jest to jak podchodzimy do ludzi najbardziej pokrzywdzonych przez los ,ale jeśli ich los i ich bliskich ma wyglądać tak jak to czesto widzę to może lepiej żeby się nie rodzili::(

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj