Papież Franciszek ostrzega, że Bliski Wschód wkrótce będzie bez chrześcijan

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek brał wczoraj udział w bezprecedensowej modlitwie w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Głowa Kościoła Katolickiego wskazała, że świat stał się obojętny na śmierć chrześcijan w krajach ogarniętych wojną. Papież mówił o fundamentalizmie, wymuszonych migracjach, cierpieniu i zniszczeniu, ale jak wskazują włoskie media, ani razu nie wspomniał o destrukcyjnym wpływie islamu.

 

W sobotę, w bazylice świętego Mikołaja w Bari w południowych Włoszech odbyła się modlitwa, w której wzięli udział przedstawiciele Kościołów oraz wspólnot chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu. Papież Franciszek zarzucił niektórym państwom, choć nie wymienił żadnego, że wykorzystują chaos i fatalną sytuację dla zdobycia władzy i bogactwa. Wskazał również, że Bliski Wschód wkrótce może być bez chrześcijan.

Wojny w tym regionie przyczyniają się do zniszczeń i masowych migracji. Papież stwierdził również, że konflikty podsycały fundamentalizm i fanatyzm, ale z jakiegoś powodu nie wspomniał ani słowa o islamie i jego wyznawcach, którzy w poprzednich latach porywali i masowo mordowali chrześcijan.

Z drugiej strony, papież Franciszek wciąż jest zdecydowanym zwolennikiem przyjmowania nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego i nawet nie zauważył, bądź nie chce zauważyć, że islam zaczął prześladować i terroryzować chrześcijan w Europie. Swego czasu ogłosił, że nie można identyfikować islamu z terroryzmem, a nawet porównał terrorystów z Państwa Islamskiego do uczniów Jezusa.

 

Na Bliskim Wschodzie faktycznie jest coraz mniej chrześcijan. Jeszcze przed I wojną światową, około 20% mieszkańców regionu było chrześcijanami. W chwili obecnej, jest to tylko 4%. Jeśli w tej części świata będą wybuchać kolejne wojny, chrześcijaństwo praktycznie przestanie tam istnieć. Zresztą podobna sytuacja ma miejsce w Afryce, a w ostatnich latach – nawet w Europie Zachodniej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alojzy

Pomijając zakłamanie

Pomijając zakłamanie wszelkich religii, to ich jakimś plusem jest to, że stała się kulą/laską intelektualno - moralną gdy brak innych wzorców.
Ci co chcieli skorzystać to już skorzystali i się usamodzielnili, reszta uznała tę laskę za coś czym się będą kulawo podpierac do końca zycia. W efekcie mamy miliony bandytów czujących potrzebę uzasadnienia i wytłumaczenia się przed zabraniem studentowi telefonu (co się patrzysz?, za kim jesteś?), wszystkie wojny odbywają się w imię pokoju, wolności i demokracji, w więzieniach siedzą sami niewinni, żaden złodziej polityk nie śmie jawnie powiedzieć, że będzie kradł i łajdaczył się i sprzedawał komukolwiek - on dba o dzieci, pokój i obywateli, a nawet religijny bandyta potrafi wytłumaczyć zadźganie kogoś nożem tym, że widocznie bóg tak chciał, bo inaczej to by nie postawił biedaka na jego drodze.
Czyli niejakim plusem religii jest to, że od lat żaden bandyta (ludzie, kraje) nie ośmieli się napaść kogokolwiek przed wymyśleniem jakiegoś pretekstu.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Max 1983

Robił to samo co robili jego

Robił to samo co robili jego poprzednicy gdy katolicy mordowali miliony ludzi innej wiary ,czy koloru skóry ,pochodzenia(choćby Indianie, czy rzeź mieszkańców Konga przez Belgów ,źródła podają około 8 milionów ofiar)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jak więc miały się wypełnić

Jak więc miały się wypełnić słowa o nocy wieków nad światem ?: " Jeszcze przez krótki czas przebywa wśród was światłość. Chodźcie, dopóki macie światłość, aby was ciemność nie ogarnęła. A kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie.(tutaj są wszystkie wypatrzenia i błędy koscioła - co nie znaczy ,że to nie ten kościół !) 36 Dopóki światłość macie, wierzcie w światłość, abyście byli synami światłości».".

Portret użytkownika lipka

Nie świat stał się obojętny

Nie świat stał się obojętny na wyżynanie chrześcijan na bliskim wschodzie przez islamistów tylko europejski kościół i jego hierarchowie, którzy modlą się za tych co zabijają chrześcijan a sam papież to kręt i manipulant.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj