Papież Franciszek ostatecznie pogrzebie kościół katolicki?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wybór na tron Piotrowy jezuity z Argentyny, wydawał się wielu osobom pozytywnym przełomem. Jednak może się okazać, że nowy papież zamiast spełnić pokładane w nim nadzieje może się stać symbolicznym grabarzem katolicyzmu. Nie było jeszcze w dziejach Kościoła tak lewicowego papieża i nikt nie wie do czego jest zdolny zwolennik postępu podający się za szefa instytucji liczącej niemal 2000 lat.

 

Gdy podczas watykańskiego konklawe wybrano na papieża argentyńskiego jezuitę wydawało się, że będzie to fundamentalna odmiana dla skostniałego kościoła trapionego gangreną duchową zaimplementowaną podczas tragicznego Soboru Watykańskiego II. Okazuje się jednak, że ten wybór może być swoistym gwoździem do trumny dla katolicyzmu.

 

Doprawdy trudno zrozumieć jakie intencje ma ten hierarcha z Ameryki Południowej. Jego umiłowanie do postępu skutkuje licznymi herezjami, które wprawiają w zdumienie praktykujących katolików. Chyba żaden z ostatnich papieży nie pracował tak mocno nad schizmą, która musi nastąpić w związku z jego szokującymi wypowiedziami.

 

Papież Franciszek jest zupełną antytezą papieża Benedykta XVI. Poprzedni Ojciec Święty przyzwyczaił do swojego konserwatyzmu, podczas gdy Franciszek jawi się jako postępowiec, który z powodzeniem mógłby zostać działaczem jakiejś lewicowej partyjki. Obserwując jego powolny upadek trudno nie odnieść wrażenia, że pociągnie on za sobą cały Kościół. 

Wierni są już coraz bardziej zdezorientowani lekkomyślnymi wypowiedziami papieża na temat homoseksualistów, czy islamskich imigrantów. Ojciec Święty opublikuje wkrótce swą pierwszą encyklikę, która jest szokująca, ponieważ wspiera tych, którzy kręcą hucpą zwaną "globalnym ociepleniem". Pojawiają się głosy, że papież Franciszek jest podstawionym agentem wpływu, którego celem jest nie zreformowanie, a zniszczenie chrześcijaństwa.

 

Być może są to obawy na wyrost, ale jeśli postępowy jezuita o lewicowych poglądach nie uspokoi się nieco, to wyrządzi poważne szkody katolicyzmowi, a kto wie czy nie doprowadzi do schizmy, podobnej do tej, jaka powstała, gdy Jan Paweł II zabronił odprawiania mszy w rycie trydenckim, co skutkowało powstaniem Bractwa Piusa X. Zniszczenia, jakie wyrządził tradycji kościoła nieszczęsny Sobór Watykański II mogą być jednak niczym w porównaniu do tego, co może po sobie zostawić obecny papież.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika andrzej  sowa

sekta  rzymsko-katolicka 

sekta  rzymsko-katolicka  jest  ostoja  homoseksualizmu , nazizmu segregacji   rasowej    feudlizmu  i  niewonictwa.  Ludzie  nalezacy  do  tej  sekty  pracuja  dla  ksiezy  za darmo albo  marne  grosze  najczesciej  jest  to  waluta  watykanska

Portret użytkownika Anka1979

Papież na jakiego ludzie

Papież na jakiego ludzie czekali od lat, papież który nie boi się powiedzieć nadętym, grubym od przeżarcia purpuratom - basta z przepychem, wzywa do skromności. Kontynuje dzieło JP II w kwestii pojednania religii czy tolerancji wobec homoseksualistów (proponuję poczytać teksty Jana Pawła o tolerancji i stosunku do osób homoseksualnych). Potępia wprost księży pobierających opłaty za pogrzeby i śluby i to klerowi nie pasuje, tu go boli. Ogłosił rok miłosierdzia, dla polskich księży to miłosierdzie to puste słowo mogą się zlitować nad piajkiem, który ma 8 dzieci, ale już jak się pojawi muzułmanim czy buddysta to go pogonią jak kapłan i lewita w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Portret użytkownika Kaczki

Jeżeli tobie homoseksualizm

Jeżeli tobie homoseksualizm nie jest grzechem i przestępstwem przeciw Bogu to ci gratuluje podstepnej logiki.To logika dibła.Poczytaj sobie list do Rzymian .On ci uświadomi co to jest grzech i przestepstwo przeciw Bogu.Apostoł paweł prowadzi tam wspaniałą wykładnie tego problemu człowieka.

Portret użytkownika berni

A ty nazywając tego

A ty nazywając tego zwodziciela Ojcem Świętym, blużnisz Bogu, bo tylko Bóg osobiście Jest Ojcem Świętym a nie zgubiony grzesznik z fałszywym imieniem. Widać od razu że nie znasz Biblii i co powiedział na ten temat w Ewangeliach Pan Jezus, Franciszek nie ma nic wspólnego z Bogiem, i jak go będziesz nadal tak nazywać tego człowieka, to będzie żle z tobą człowieku, bo żaden blużnierca nie ostoi się przed Bogiem.

Portret użytkownika Nad Pasterz

Pasterz F.: "Gesu

Pasterz F.: "Gesu ...consostantanziale alla madre" (17-xii-2013) w orginale! Za dużo winka wloskiego czy nieuk teologiczny? Heretyk:[email protected] Pawel Samosata! 
Nie oczekuję od Was wiedzy bo kto jest zdolny Was tego nauczyć? Hermeneutyka biblijna, implikacja materialna (logiak, filozofia Arytstotelesa), deskrypcja B.Russella,...
Bp W-wy zabral mi misję do nauczania religii wskutek Akcji Dyrektora Gimnazjum,Proboszcza, Rodziców,... i jakiegos nieuka z Kurii. Zaplacicie straszliwą cenę z Glupotę=D przeciwko D.Świętemu jak..bp A.Hacault, ks. Tischner, bp.Zycinski,.... aszczegolnie A.Guindo, O.M.I, autor Sexual [email protected] Legalizacji HomoMalzenstw (L'ossservatore Romano, 5xii1992)
Za trudne? 27 I [email protected] Neocatechumantu w W-wie  i interwencja Policji i.....Durnie Zaplacicie za TO 

Portret użytkownika berni

Ten katolicki kościół od

Ten katolicki kościół od swego zaistnienia w 380 roku po Chr. jest religijnym cuchnącym na cały świat trupem, co wielu wie że jest winien zbrodni ludobójstwa na światową skalę, z powodu inkwizycji i wojen krzyżowych którą także w XX wieku rozpętał syn kościoła katolickiego Adolf Hitler, którego lekarz przyboczny faszerował amfetaminą, dlatego ręka mu się trzęsła, był bowiem chory, jak to rozpoznał lekarz na kiłę.W Biblii jest napisane w Objaw. 17 i 18 rozdział o tej katolickiej instytucji pod symbolem pijanej krwią kobiety co cudzołoży z władzą świecką, czy nie widać tego do dziś? i przez stulecia przelewała krew, Bóg więc trafnie pokazał tej instytucji charakter, więc z tychże powodów Bóg wydał na tę instytucję wyrok i żadne przeprosiny papieża nic nie pomogą, ten kościół ulegnie zagładzie, miasto na 7 wzgórzach czyli Rzym będzie zniszczone takim ogniem że tam już nikt nie zdoła tam zamieszkać. Wykonawcą wyroku będzie król północy, co w naszym czasie ma znaną wszystkim nazwę: Rosja, on sprawi w obecnym czasie, że Rzym z Watykanem przestaną istnieć, w ten sposób wypełni się proroctwo z Objawienia 18 rozdział.Przeczytajcie sobie ten rozdział.

Portret użytkownika dodo12

Berni - po pierwsze: Święta

Berni - po pierwsze: Święta Inkwizycja nie zabijała a tylko stwierdzała zgodność postępowania z doktrynami wiary (np. z dekalogiem). Proszę przeczytać - W obronie Świętej Inkwizycji - Roman Konik. Nie każę wierzyć w to, ale warto przeczytać i zweryfikować głoszone przez Ciebie idiotyzmy. Po drugie: a od kiedy Adofl Hitler był katolikiem??? To już odkrycie warte Nobla!!! Proszę zapoznać się z opracowaniem prof. Krzysztofa Jasiewicza "Bóg i jego polska owczarnia w dokumentach 1939-1945. Zaznaczam W DOKUMENTACH!!!! A to tylko jedno z wielu. Zapewne nie słyszałeś o narodowym kościele niemieckim??? No i jeszcze zbrodnie ludobójstwa???? Proszę jakieś przykłady.
A tak swoją drogą, tyle jadu z ciebie wypływa, że zdaje się, alboś żyd (HASBARA) alboś wychował się na nowej podstawie programowej MEN.

Portret użytkownika Asperges

Masz rację - formalnie nie

Masz rację - formalnie nie zabijała, robiła to potem władza świecka w przypadku stwierdzenia przez inkwizycję herezji. Ciekaw jednak jestem, jakież to mechanizmy nakazywały jednak władzy świeckiej - w każdym kraju, w którym inkwizycja działała - stosowanie przemocy za nieprawomyślne poglądy. Kto ją zmuszał do takiej reakcji na wyroki instytucji, która nota bene (nie licząc Hiszpanii) podlegała jak najbardziej katolickiemu papieżowi. Myślę, że zmywanie winy z Kościoła to jednak najczystsza kazuistyka, tak potępiana przez Jezusa w Mt 5,37. Zresztą gdyby ta instytucja tak bardzo podobała się Bogu, działałaby do dzisiaj. A jednak Bóg z niej zrezygnował. A Kościół katolicki trwa i ma się dobrze. 

Strony

Skomentuj