Papież Franciszek jak marksista stwierdził, że kapitalizm nie działa i wezwał do zmian w modelu gospodarczym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek jak rasowy marksista oświadczył, że kapitalizm nie działa. Jego zdaniem dowiodła tego tzw. pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Papiez jezuita uznał że ​​„magiczne teorie” kapitalizmu rynkowego zawiodły i że świat potrzebuje nowego rodzaju polityki, która promuje dialog, solidarność i równość innymi słowy potrzebuje komunizmu.

Jorge Bergoglio zwany też papieżem, w niedzielę przedstawił swoją wizję świata po resecie wywołanym przez COVID w postaci nowej encykliki „Fratelli Tutti” (Bracia Wszyscy), która została wydana w dzień święta jego imiennika, św. Franciszka z Asyżu. 

 

Dokument czerpie bogatą inspirację z nauczania św. Franciszka i zawiera wcześniejsze przemyślenia obecnego papieża o niesprawiedliwościach światowej ekonomii oraz niszczeniu planety. Encyklika zawiera również wezwanie do większej solidarności ludzkiej w rozwiązywaniu dzisiejszych problemów. 

„Pomijając różne sposoby, w jakie różne kraje zareagowały na kryzys, ich niezdolność do współpracy stała się całkiem oczywista” - napisał Franciszek -„Każdy, kto myśli, że jedyną lekcją, jakiej można się nauczyć, była potrzeba ulepszenia tego, co już robiliśmy, lub udoskonalenia istniejących systemów i przepisów, zaprzecza rzeczywistości”.

Jako argument do budowy hipotetycznego globalnego komunizmu przytoczył poważną utratę milionów miejsc pracy w wyniku wirusa. Wskazał, że politycy powinni słuchać ruchów ludowych, związków zawodowych i grup zmarginalizowanych oraz tworzyć bardziej sprawiedliwą politykę społeczną i gospodarczą. Można to interpretować jako poparcie dla ekspansji marksizmu kulturowego na świecie.

„Kruchość systemów światowych w obliczu pandemii pokazała, że ​​nie wszystko może zostać rozwiązane przez wolność rynku” - napisał papież - „Niezbędna jest proaktywna polityka gospodarcza nakierowana na promowanie gospodarki, która sprzyja różnorodności produkcyjnej i kreatywności biznesowej oraz umożliwia tworzenie miejsc pracy, a nie ich ograniczanie”.

Innymi słowy wezwał do zastosowania modelu ultralewicowej Kanady, gdzie premier Justin Trudeau zapowiedział program tworzenia miliona miejsc pracy. Oczywiście stworzy je rząd w ramach uspołecznienia środków produkcji. Nas w Europie zapewne czeka to samo. Jeśli tak należy rozumieć słowa Franciszka to oznacza, że wprost wsparł więcej władzy w rękach rządów w celu implementacji jakiegoś nowego socjalizmu zwanego dla niepoznaki solidarnością. 

Potępił też populistyczną politykę, która stara się jego zdaniem demonizować i izolować. W związku z tym Franciszek powtórzył swoją krytykę obecnego globalnego systemu gospodarczego, który, jak powiedział, konsekwentnie utrzymuje biednych na marginesie, jednocześnie wzbogacając nielicznych. Franciszek odrzucił koncepcję absolutnego prawa własności dla jednostek, podkreślając zamiast tego „cel społeczny” i dobro wspólne, które musi wynikać z dzielenia się zasobami Ziemi. Brzmi to już jak czysty marksizm i może się skończyć rozkułaczaniem właścicieli znanym z poprzedniej emanacji zbrodniczych idei marksizmu-leninizmu na świecie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

Obecny model mówi że 5% ma

Obecny model mówi że 5% ma tyle co pozostale 95% społeczeństwa .rozumiem że teraz ma być 5% ma wszystko pozostałe 95% nie ma nic. ..czekam na pierwszy ruch tego żydowskiego krzykacza sprzedajcie swój boordel na licytacji i zabierzcie się za robotę na 3 zmiany...w pis..do z waszymi religiami

Portret użytkownika Kwazar

Modelu gospodarczego

Modelu gospodarczego kapitalistycznego niema.Jest tylko drapieżna i chora rzeczywistość zabijająca w imie jakieś fortuny i  bliżej nieokreślonego pieniądza.Brakuje (zwyczajnie) zdrowej IDEOLOGII.Takiej ideoligii, nauki o moralności,etyce i tego czego nie robi się bliźniemu, czego nie chcemy żeby bliźni nam wyrządzał i tego,że każde działanie powinno służyć ogółowi. Zdaje się,że to miał na myśli i o tym chciał mówić Franciszek.NIestety wyszlo jak zawsze.Osobiście uważam, że na wszystko jest już DAWNO za późno.To już nie jest czas na jakiekolwiek nawrócenie i zwrot akcji z HAPPY ENDEM Lol To KONIEC.KONIEC bowiem też istnieje !!! 

Portret użytkownika prorocznia

Hola, hola...nie nazwałbym

Hola, hola...nie nazwałbym KOMUNIZMEM odruchu ludzkiego zwracającego uwagę na czyjąćś niedolę i chęć niesienia pomocy. Nie rozumiem tej nowomowy- Kto nie jest tradycjonalistą od razu wrzucany jest do lewackiego kotła! Różnica między kapitalizmem a komunizmem jest taka, że w kapitalizmie mamy wyzysk człowieka przez człowieka a w komunizmie jest na odwrót Smile

Portret użytkownika propagandadedukcji

jak może działać jak ci

jak może działać jak ci którzy siłą wyrwali i ukradli kapitał,zniszczyli planete,powsadzali swe marionetki na szczytach władzy, stale tępią tych którzy mogą coś zmienić po to by władzy nie stracić?Czy ten facet jest tak krótkowzroczy? udaje niedinformowanego?, Ma problem z wyciagniem wniosków? czy jest marionetką tych na górze?

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Coraz bardziej niepokoją mnie

Coraz bardziej niepokoją mnie poglądy papieża Franciszka. Ten człowiek w tradycyjnych wartościach widzi coś złego, odrażającego i nieprzystającego do projektowanej przez niego i innych jegomościów wizji społeczeństwa otwartego i progresywnego, gdzie wszyscy myślą tak samo i nikt nie ma prawa do wyrażania własnej opinii. Poza tym w tejże encyklice znalazło się odwołanie do hasła rewolucji francuskiej: "wolność, równość, braterstwo", co już daje bardzo mocno do myślenia. Wiemy przecież, że ludzie chodzący ze sztandarmi zawierającymi to hasło doprowadzili w latach 1789-1799 do chaosu we Francji, ciągłych zmian ustroju oraz śmierci wielu tysięcy ludzi, w tym jednostek, które nie opowiadały się po żadnej ze stron i padały ofiarą aparatu terroru dążącego do stworzenia nowej, lepszej Francji. Wygląda na to, że papież Franciszek opowiada się za takim obrazem świata.

Portret użytkownika MiamiVibe

Bo nie mamy kapitalizmu,

Bo nie mamy kapitalizmu, tylko ,,kapitalizm", a bardziej pasuje do niego nazwa ,,gospodarka oparta na rabunku, wyzysku, trwałych zniszczeniach planety oraz niepohamowanym żerze tępej biomasy urobionej marketingowym bełkotem" XD Od dawna przestałem winić rządy, korporacje itd. o taki stan rzeczy, a winna jest tak naprawde szara biomasa, godząca się się na każdy gnój wymyślony przez ich ciemężycieli, ku kurwa świetlanej przyszłości XD Ja zacząłem od siebie, wyszedłem z wyścigu szczurów, żyję najskromniej jak się da, rzeczy wymieniam kiedy już do niczego się nie nadają, ubrania, telefon itd. Jest mi niewyobrażalnie lżej dzięki takiemu nastawieniu, marketing już nie robi na mnie żadnego wrażenia, tak samo rządowe pierdolenie, jestem w jakiś sposób wolny i bardzo sobie to chwalę, tak samo decyzja o nieposiadaniu potomstwa, zrobiła ogromną ulgę bo mam spokojnie sumienienie, że nikogo nie skazałem na ten zrujnowany świat pełen cierpienia. 

Strony

Skomentuj