Papież Franciszek jak marksista stwierdził, że kapitalizm nie działa i wezwał do zmian w modelu gospodarczym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek jak rasowy marksista oświadczył, że kapitalizm nie działa. Jego zdaniem dowiodła tego tzw. pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Papiez jezuita uznał że ​​„magiczne teorie” kapitalizmu rynkowego zawiodły i że świat potrzebuje nowego rodzaju polityki, która promuje dialog, solidarność i równość innymi słowy potrzebuje komunizmu.

Jorge Bergoglio zwany też papieżem, w niedzielę przedstawił swoją wizję świata po resecie wywołanym przez COVID w postaci nowej encykliki „Fratelli Tutti” (Bracia Wszyscy), która została wydana w dzień święta jego imiennika, św. Franciszka z Asyżu. 

 

Dokument czerpie bogatą inspirację z nauczania św. Franciszka i zawiera wcześniejsze przemyślenia obecnego papieża o niesprawiedliwościach światowej ekonomii oraz niszczeniu planety. Encyklika zawiera również wezwanie do większej solidarności ludzkiej w rozwiązywaniu dzisiejszych problemów. 

„Pomijając różne sposoby, w jakie różne kraje zareagowały na kryzys, ich niezdolność do współpracy stała się całkiem oczywista” - napisał Franciszek -„Każdy, kto myśli, że jedyną lekcją, jakiej można się nauczyć, była potrzeba ulepszenia tego, co już robiliśmy, lub udoskonalenia istniejących systemów i przepisów, zaprzecza rzeczywistości”.

Jako argument do budowy hipotetycznego globalnego komunizmu przytoczył poważną utratę milionów miejsc pracy w wyniku wirusa. Wskazał, że politycy powinni słuchać ruchów ludowych, związków zawodowych i grup zmarginalizowanych oraz tworzyć bardziej sprawiedliwą politykę społeczną i gospodarczą. Można to interpretować jako poparcie dla ekspansji marksizmu kulturowego na świecie.

„Kruchość systemów światowych w obliczu pandemii pokazała, że ​​nie wszystko może zostać rozwiązane przez wolność rynku” - napisał papież - „Niezbędna jest proaktywna polityka gospodarcza nakierowana na promowanie gospodarki, która sprzyja różnorodności produkcyjnej i kreatywności biznesowej oraz umożliwia tworzenie miejsc pracy, a nie ich ograniczanie”.

Innymi słowy wezwał do zastosowania modelu ultralewicowej Kanady, gdzie premier Justin Trudeau zapowiedział program tworzenia miliona miejsc pracy. Oczywiście stworzy je rząd w ramach uspołecznienia środków produkcji. Nas w Europie zapewne czeka to samo. Jeśli tak należy rozumieć słowa Franciszka to oznacza, że wprost wsparł więcej władzy w rękach rządów w celu implementacji jakiegoś nowego socjalizmu zwanego dla niepoznaki solidarnością. 

Potępił też populistyczną politykę, która stara się jego zdaniem demonizować i izolować. W związku z tym Franciszek powtórzył swoją krytykę obecnego globalnego systemu gospodarczego, który, jak powiedział, konsekwentnie utrzymuje biednych na marginesie, jednocześnie wzbogacając nielicznych. Franciszek odrzucił koncepcję absolutnego prawa własności dla jednostek, podkreślając zamiast tego „cel społeczny” i dobro wspólne, które musi wynikać z dzielenia się zasobami Ziemi. Brzmi to już jak czysty marksizm i może się skończyć rozkułaczaniem właścicieli znanym z poprzedniej emanacji zbrodniczych idei marksizmu-leninizmu na świecie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

Obecny model mówi że 5% ma

Obecny model mówi że 5% ma tyle co pozostale 95% społeczeństwa .rozumiem że teraz ma być 5% ma wszystko pozostałe 95% nie ma nic. ..czekam na pierwszy ruch tego żydowskiego krzykacza sprzedajcie swój boordel na licytacji i zabierzcie się za robotę na 3 zmiany...w pis..do z waszymi religiami

Portret użytkownika Kwazar

Modelu gospodarczego

Modelu gospodarczego kapitalistycznego niema.Jest tylko drapieżna i chora rzeczywistość zabijająca w imie jakieś fortuny i  bliżej nieokreślonego pieniądza.Brakuje (zwyczajnie) zdrowej IDEOLOGII.Takiej ideoligii, nauki o moralności,etyce i tego czego nie robi się bliźniemu, czego nie chcemy żeby bliźni nam wyrządzał i tego,że każde działanie powinno służyć ogółowi. Zdaje się,że to miał na myśli i o tym chciał mówić Franciszek.NIestety wyszlo jak zawsze.Osobiście uważam, że na wszystko jest już DAWNO za późno.To już nie jest czas na jakiekolwiek nawrócenie i zwrot akcji z HAPPY ENDEM Lol To KONIEC.KONIEC bowiem też istnieje !!! 

Portret użytkownika prorocznia

Hola, hola...nie nazwałbym

Hola, hola...nie nazwałbym KOMUNIZMEM odruchu ludzkiego zwracającego uwagę na czyjąćś niedolę i chęć niesienia pomocy. Nie rozumiem tej nowomowy- Kto nie jest tradycjonalistą od razu wrzucany jest do lewackiego kotła! Różnica między kapitalizmem a komunizmem jest taka, że w kapitalizmie mamy wyzysk człowieka przez człowieka a w komunizmie jest na odwrót Smile

Portret użytkownika propagandadedukcji

jak może działać jak ci

jak może działać jak ci którzy siłą wyrwali i ukradli kapitał,zniszczyli planete,powsadzali swe marionetki na szczytach władzy, stale tępią tych którzy mogą coś zmienić po to by władzy nie stracić?Czy ten facet jest tak krótkowzroczy? udaje niedinformowanego?, Ma problem z wyciagniem wniosków? czy jest marionetką tych na górze?

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Coraz bardziej niepokoją mnie

Coraz bardziej niepokoją mnie poglądy papieża Franciszka. Ten człowiek w tradycyjnych wartościach widzi coś złego, odrażającego i nieprzystającego do projektowanej przez niego i innych jegomościów wizji społeczeństwa otwartego i progresywnego, gdzie wszyscy myślą tak samo i nikt nie ma prawa do wyrażania własnej opinii. Poza tym w tejże encyklice znalazło się odwołanie do hasła rewolucji francuskiej: "wolność, równość, braterstwo", co już daje bardzo mocno do myślenia. Wiemy przecież, że ludzie chodzący ze sztandarmi zawierającymi to hasło doprowadzili w latach 1789-1799 do chaosu we Francji, ciągłych zmian ustroju oraz śmierci wielu tysięcy ludzi, w tym jednostek, które nie opowiadały się po żadnej ze stron i padały ofiarą aparatu terroru dążącego do stworzenia nowej, lepszej Francji. Wygląda na to, że papież Franciszek opowiada się za takim obrazem świata.

Portret użytkownika MiamiVibe

Bo nie mamy kapitalizmu,

Bo nie mamy kapitalizmu, tylko ,,kapitalizm", a bardziej pasuje do niego nazwa ,,gospodarka oparta na rabunku, wyzysku, trwałych zniszczeniach planety oraz niepohamowanym żerze tępej biomasy urobionej marketingowym bełkotem" XD Od dawna przestałem winić rządy, korporacje itd. o taki stan rzeczy, a winna jest tak naprawde szara biomasa, godząca się się na każdy gnój wymyślony przez ich ciemężycieli, ku kurwa świetlanej przyszłości XD Ja zacząłem od siebie, wyszedłem z wyścigu szczurów, żyję najskromniej jak się da, rzeczy wymieniam kiedy już do niczego się nie nadają, ubrania, telefon itd. Jest mi niewyobrażalnie lżej dzięki takiemu nastawieniu, marketing już nie robi na mnie żadnego wrażenia, tak samo rządowe pierdolenie, jestem w jakiś sposób wolny i bardzo sobie to chwalę, tak samo decyzja o nieposiadaniu potomstwa, zrobiła ogromną ulgę bo mam spokojnie sumienienie, że nikogo nie skazałem na ten zrujnowany świat pełen cierpienia. 

Portret użytkownika Samanta

Serio? To chyba dobrze nie

Serio? To chyba dobrze nie słuchałaś." Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. " Muzułmanie np. uważają, że szykanowanie i mordowanie chrześcijan to wola Allaha. To nie są nasi bracia. Może bliźni, ale bracia muszą mieć tego samego Ojca.

Portret użytkownika Tomasz123

Do Samanta.To nie tak

Do Samanta.To nie tak.Muzłumanie uważają osoby modlące się do "krzyżyków" ,obrazów,rzeźb czy posągów za fałszywych chrześcijan.Tak samo w ich oczach osoba ,która walczy zbrojnie nie jest już prawdziwym chrześcijaninem.Koran 5:14:"14  Od tych, którzy mówią: "Jesteśmy chrześcijanami!", wzięliśmy przymierze. Lecz oni zapomnieli część tego, co im zostało przypomniane; My wznieciliśmy wrogość i nienawiść wśród nich aż do Dnia Zmartwychwstania. I niebawem obwieści im Bóg to, co oni czynili".

Portret użytkownika inzynier magister

uwaga ! nie wolno pisać o

uwaga ! nie wolno pisać o zbokach LGBT bo wyślą nas do więzienia !!!

„Posłowie partii rządzącej poparli projekt zakazujący znieważania gejów i lesbijek. Miałoby grozić za to aż pięć lat więzienia” – informuje „Rzeczpospolita”.Dziennik podaje, że 23 września sejmowa komisja ds. petycji zdecydowała o wniesieniu projektu przewidującego zmianę w art. 257 Kodeksu karnego, który obecnie zakazuje publicznego znieważania grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości.Dziś grozi za to do trzech lat więzienia, ale po proponowanej przez komisję zmianie sankcja wzrosłaby do pięciu lat. Ponadto do treści artykułu zostałyby dopisane nowe przesłanki: płeć, wiek, niepełnosprawność, tzw. tożsamość płciowa i tzw. orientacja seksualna.Dziennik zastanawia się, jak to możliwe, że taki projekt poparli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Grzegorz Wojciechowski, który uczestniczył w posiedzeniu, tłumaczy, że poparcie było świadome. – Uważam, że dotychczasowe brzmienie artykułu jest wystarczające, ale petycje w jego sprawie są ponawiane w naszej komisji. Dlatego uznaliśmy, że powinna się wypowiedzieć Komisja Sprawiedliwości – oświadczył poseł PiS.Inny, niewymieniony z nazwiska polityk partii rządzącej tłumaczy jednak, że poparcie projektu mogło być efektem zamieszania. – Nasza komisja jest specyficzna. Rzadko zajmuje się drażliwymi tematami, więc sobie ufamy. Propozycje prezydium komisji z reguły są przyjmowane z dobrą wiarą – wyjaśnia.Według gazety o przypadkowym poparciu może też świadczyć fakt, że PiS blokuje w Sejmie dwa podobne projekty złożone przez Koalicję Obywatelską i Lewicę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika angie

Ja Franciszka lubię i

Ja Franciszka lubię i popieram. Kapitalizm nie jest dobrym ustrojem, to kapitalizm doprowadził do etgo, że 80% majątku światowego jest w rękach 0,1 % populacji ludzkiej i to według was jest sprawiedliwe? Dla mnie kapitalizm to czyste zło. Ideałem jest idealizm, ale do tego jeszcze daleko, więc należy się cieszyć każdą pozytywną zmianą w tym kierunku.

Portret użytkownika euklides

Tak głupiutka i dlatego

Tak głupiutka i dlatego elitki postanowiły przychilić ci nagle nieba by podzielić się swoim majątkiem... Zlikwidują tylko niedobre słówko "kapitalizm", którego nawet nie rozumiesz i już z rumieńcami pod maseczką pobiegniesz się zaszczepić.

Strony

Skomentuj